Teraz jest 4 maja 2024, o 03:50

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wasze nawyki
PostNapisane: 19 sty 2010, o 17:56 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 sty 2010, o 15:20
Posty: 241
Sprzęt: *
Imie: *
Postanowiłem założyć ten temat mając na uwadze bezpieczeństwo w poruszaniu się na drogach.
Chciałbym, żeby każdy z was wpisał tutaj swoje nawyki jakie wyrobił sobie podczas jazdy na motocyklu.

Zacznę od siebie.
- Lusterka zawsze obserwowane - co jakiś czas zerkam w lusterka prawe i lewe dla oswojenia się z tym, co dzieje się za mną zwłaszcza w grupie (czy może nie wyprzedzają lub za blisko się ktoś nie znajduje)
- Przy skręcaniu przynajmniej raz likwiduję zagrożenie martwego kąta oglądając się za siebie.
- 2 palce na klamce hamulca - skracam czas reakcji.


Pisać, i dzielić się nawykami :)

_________________
Panować nad maszyną , to tak jakby panować nad bezmyślnym zwierzęciem . Więc panuj nad jego siłą , by ona nie opanowała ciebie , ponieważ byłoby to twoją porażką !!! ( Ta siła , to wszystko co nas w nich kusi )


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Wasze nawyki
PostNapisane: 19 sty 2010, o 19:24 
mnie nauczyła taka pewna miła Pani pewnego nawyku który polega na położeniu palcy na klaksonie i długich, w r1 jest to bardzo wygodne kciuk oraz palec wskazujący. Często jak widzę ze jest ciasno i może się coś stać to automatycznie kałdę palce na przyciskach wiele razy już reagowałem. cóż jeszcze unikam pochylania ostrego na pasach, białych pasach na jezdni są bardzo śliskie nie raz miałem uślizg na białych pasach, urywam lusterka puszkarzom którzy bezczelnie zajeżdżają drogę nie reagując na klakson i długie, pozdrawiam lewą ręką innych motocyklistów, jak widzę kogoś na poboczu na jednośladzie to staję i pytam czy potrzebna pomoc kilka razy pomogłem, brak paliwa głównie.... jak mi coś sie przypomni to zapodam...


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Wasze nawyki
PostNapisane: 19 sty 2010, o 19:33 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 sty 2010, o 16:45
Posty: 455
Lokalizacja: Poznań
Sprzęt: YZF R6
Imie: Piotr
Gy dojeżdżam do skrzyżowania zwalniam,gdy dojeżdżam do przejścia dla pieszych zwalniam. Na ulicy jest jak na wojnie każdy może okazać się wrogiem więc nikomu nie ufam i zawsze staram się być czujny,a tym bardziej gdy widzę kobietę za sterami puszki.2 palce na heblu tak jak napisał Kaaaczy, nigdy nie wyprzedzam prawą stroną. Prawa noga zawsze na tylnym heblu. Obserwuję lusterko lewe czy czasami mnie jakiś ziomek nie wyprzedza,rzadziej prawe.Staram się jeździć tak ,żeby jak i mnie tak i innym nie stała się krzywda...Ogólnie temat rzeka,można by referat na ten temat napisać. :)

_________________
http://www.arachnea.org/
"Przeciwko kur**twu i upadkowi zasad !!!"


Ostatnio edytowano 27 sty 2010, o 20:05 przez Mahomet, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Wasze nawyki
PostNapisane: 19 sty 2010, o 20:00 
dobry temat jak najbardziej... ;)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Wasze nawyki
PostNapisane: 19 sty 2010, o 20:02 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 sty 2010, o 19:15
Posty: 145
Lokalizacja: Poznań
Sprzęt: R1
Imie: Jarek
Wasze dobre nawyki z zakresu bezpieczeństwa brzmią bardzo rozsądnie i na pewno warto je stosować ... ale nie można dać się zwariować, jazda musi być przyjemnością, a nie stresem, że muszę być przygotowany w każdej chwili na awaryjne hamowanie. Oczywiście, że kiedy słyszę, że jakiś motonita (szczególnie bliski) miał wypadek to moja czujność wzrasta, ale na codzień łudzę się, że nie spotkam na drodze "niedzielnego" kierowcy...
Próbuję właśnie przypomnieć sobie moje nawyki, ale nic nie przychodzi mi do głowy :oops: (oprócz podstawowych) Może oprócz takiego, że próbuję obserwować co robi kierowca zbliżającej się puszki (czy mnie widzi), a nie cały pojazd. Z innych nawyków staram się w niektórych sytuacjach pozdrawiać i dziękować na drodze nogą, a nie ręką (to obserwacja przywieziona z innych krajów, zwłaszcza alpejskich gdzie zakręt goni zakręt i nie ma czasu na użycie ręki).

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=M1IZObuZ1iU


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Wasze nawyki
PostNapisane: 19 sty 2010, o 20:09 
owszem trzeba czerpać przyjemność dlatego ja to nazywam zapewne jak wielu z was "trzeba mieć oczy do okoła głowy...." i umieć "przewidywać"


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Wasze nawyki
PostNapisane: 19 sty 2010, o 21:45 
Mahomet napisał(a):
zawsze staram się być czujny,a tym bardziej gdy widzę kobietę za sterami puszki. :)


Nietrafiony stereotyp 8-)
Dziewczyny również potrafią dobrze jeździć i prawidłowo oceniać sytuację na drodze... a kiepskich kierowców można znaleść również wśród płci przeciwnej
8-)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Wasze nawyki
PostNapisane: 19 sty 2010, o 22:08 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 sty 2010, o 16:45
Posty: 455
Lokalizacja: Poznań
Sprzęt: YZF R6
Imie: Piotr
mysza napisał(a):
Mahomet napisał(a):
zawsze staram się być czujny,a tym bardziej gdy widzę kobietę za sterami puszki. :)


Nietrafiony stereotyp 8-)
Dziewczyny również potrafią dobrze jeździć i prawidłowo oceniać sytuację na drodze... a kiepskich kierowców można znaleść również wśród płci przeciwnej
8-)


Trafiony,trafiony i to bardzo dobrze Iwonko. Wiadomo wszem i wobec,że kobiety są gorszymi kierowcami niż faceci. Nie mówię,że każda ale co jadę za jakimś autem i coś niesmacznego odpierdziela to autko to jak dojeżdżam na równi to się okazuje co..? Że kobieta prowadzi,ale też masz rację wielu facetom też powinno się pozabierać prawka.

Taki dowcip który podkreśla moje racje... ;)
Kobieta za kierownicą jest jak gwiazda na niebie - ty ją widzisz, ona ciebie - nie.

_________________
http://www.arachnea.org/
"Przeciwko kur**twu i upadkowi zasad !!!"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Wasze nawyki
PostNapisane: 19 sty 2010, o 22:32 
a mi się wydaje czy facet czy kobieta nie ma normy na to, jakimi są kierowcami... mam jedna znajomą która kupiła seicento Sporting i zajeździła go teraz kupiła Subarkę 3 evolucję i tak jak ona wywija na parkingu miedzy pachołkami to ja bym tak nie potrafił przyznam się bez bicia... :P


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Wasze nawyki
PostNapisane: 20 sty 2010, o 08:34 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 gru 2009, o 20:09
Posty: 743
Lokalizacja: Nowy Sącz
Sprzęt: Sprzedany :(
Imie: Mateusz
Pozostawiając offtopa i powracając do tematu...
Moim głównym nawykiem na drodze to brak zaufania do puszkarzy :twisted: Zawsze jak ich wyprzedzam to szerokim łukiem 8-)
Przy skręcaniu itp nie likwiduję martwego kąta ale bacznie obserwuje obydwa lusterka ;) Staram się wyrobić nawyk trzymania 2 palców ale nie wychodzi :roll: Jeszcze w tym sezonie nad tym popracuję ;)
Fajnym nawykiem jest pozdrawianie innych :D
Unikam jakiegokolwiek kontaktu z białymi pasami (była już przygoda :( ).

_________________
Każdy ma taki moment, kiedy musi zamknąć pewien etap
Nie po to, żeby siedzieć; Po to, żeby iść dalej
Po to, żeby sięgnąć dalej; Po to, żeby zrobić więcej!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1