Teraz jest 4 maja 2024, o 03:57

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Wasze nawyki
PostNapisane: 20 sty 2010, o 10:06 
..pierwsze zawsze co robię to po wyjeżdzie z garażu czy długim postoju to dogrzewanie opon...wiem, że to wyglada dla niezorientowanych puszkarzy jakbym specjalnie robił szlaczek bez powodu (nawet słyszałem, ze ktos za to mandat dostał...porażka) ale dla mnie to jest bardzo ważne, bo nie chce przy którymś z zakrętów się ślizgnąć...a lubie korzystać z całej powierzchni opony przy zakrętach...poza tym zawsze baczna uwaga na puszkarzy (bez róznicy kobiety czy mężczyżni) no i jak ktoś zauważył...unikanie wszelkich malowań na asfalcie...bo czasami są piekielnie poślizgowe!!!


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Wasze nawyki
PostNapisane: 20 sty 2010, o 10:19 
linie na asfalcie to porażka dla motocyklisty o mało bym się nie wyłożył, że by trypy zagrały :o


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Wasze nawyki
PostNapisane: 20 sty 2010, o 10:25 
Ja mam nawyk jak widze karków w czarnym bmw 3 94r jak sie głupio patrzą i ruszaja z kopyta, wtedy podnosze na wysokości ich lansowego pudełka moto i na kole przechodze obok nich jakies takie mam nawyki :D


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Wasze nawyki
PostNapisane: 20 sty 2010, o 10:35 
daro napisał(a):
Ja mam nawyk jak widze karków w czarnym bmw 3 94r jak sie głupio patrzą i ruszaja z kopyta, wtedy podnosze na wysokości ich lansowego pudełka moto i na kole przechodze obok nich jakies takie mam nawyki :D


oo to bardzo dobry nawyk jest...w poznaniu też to mamy :):):) hehe


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Wasze nawyki
PostNapisane: 21 sty 2010, o 12:22 
mysza napisał(a):
Mahomet napisał(a):
zawsze staram się być czujny,a tym bardziej gdy widzę kobietę za sterami puszki. :)


Nietrafiony stereotyp 8-)
Dziewczyny również potrafią dobrze jeździć i prawidłowo oceniać sytuację na drodze... a kiepskich kierowców można znaleść również wśród płci przeciwnej
8-)



podpinam sie do koleżanki
kobieta gdy widzi motocykliste ustepuje , a facet chce sie ciac od razu .... móie o puszkach....

ile razy miałam sytuacje dojezdzam do swiateł wymijam stojace samochody... kobiety az zjezdzaja prawie na drugi pas by mi zrobic miejsca:)) dojezdzam staje podnosze szybke kasku i dziekuje za wpuszczenie:)) a kobiety patrza niewieza!!! ze to nie facet na motocyklu hahahah


jezeli chodzi o moje nawyki...
- staram sie patrzec naprawde daleko przed siebie obserwowac wszystko pod kołem i kawałek przede mna...
- jadąc przez wiochy staram sie jechac wolniej nigdy nic nie wiadomo a tam dzieciaki bawia sie na ulicach, psy latają...
- tez trzymam dwa palce na hamulcu
- staram sie nie wyprzedac kolumny od razu np. 4 aut....
slalomowo chowam sie za kazdym autem delikatnie by zauwazył mnie w lusterku
- zawsze dziekuje awaryjkami gdy ktos mnie wpusci (albo łapką) :)) albo ustapi
- jadac w grupie nigdy nie dorównuje komus jak nie moge to jade na swoje mozliwosci i na swoje tempo.... macham reka by mnie kolega wyprzedził ...
- dobrze sie jedzi jezeli chodzi np o stara ekipe( Łuki wie jak wracalismy z Łeby)
np. jada 4 sprzety koło w koło... np pierwszy ... drugi swoim przednim kołem lewa strona na wysokosci prawej strony tylnego koła pierwszyego.... itd... pierwszy wyprzedza i robi miejsce drugiemu... drugi wjezdza w miejsce za autami pierwszy podjezdza do lewej strony pasa prawy chowa sie i do prawej/// zygzakowate....
przynajmniej najszybciej tak sie jezdzi :))) szłit szłit jeden drugi trzeci czwarty.... zawsze poprzedzajacy robi miejsce temu za soba...
- zły nawyk -> za szybko na miescie latam..... pzrelatuje na pomaranczowym.... z pasów skretowyc wjezdzam na pas w kierunku na wprost.... wymijanie na zakretach puszek....

mam nadzieje ze nikogo nie zanudze... :geek:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Wasze nawyki
PostNapisane: 26 sty 2010, o 16:01 
Łuuuki Only One - R1 napisał(a):
daro napisał(a):
Ja mam nawyk jak widze karków w czarnym bmw 3 94r jak sie głupio patrzą i ruszaja z kopyta, wtedy podnosze na wysokości ich lansowego pudełka moto i na kole przechodze obok nich jakies takie mam nawyki :D


oo to bardzo dobry nawyk jest...w poznaniu też to mamy :):):) hehe


ja się pytam najpierw ile ma koni a jak uzyska odp. to pytam sieile pali na 100 oleju? hehe i już sie nie patrzą... :mrgreen:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Wasze nawyki
PostNapisane: 27 sty 2010, o 00:04 
Mahomet napisał(a):
nigdy nie wyprzedzam lewą stroną:)


a to dlaczego? z obawy na śliskie linie czy braku miejsca? dla mnie to głupi nawyk, kierowca puszki prędzej zobaczy Cie ze swojej lewej strony w lusterku niż z prawej, do tego coraz więcej kierowców nabiera nawyk zsuwania się na bok jezdni kiedy widzi motocyklistę na środkowym pasie, wystarczy wyjechać na środek jezdni i obserwować otoczenie:) mocy ani słabych hamulców motocyklom nie brakuje, żeby w razie czego się schować:)

co do nawyków to ciągłe obserwowanie lusterek, zawsze dwa palce na hamulcu (wskazujący+środkowy albo serdeczny+mały, zależy od nastroju ;p) no i oczywiście jak już powiedział Gabriel oczy dookoła głowy ;)
aaa no i pozdrawianie motocyklistów, w dzień ręką w nocy kierunkowskazami na zmianę, no i jeśli puszkarz zsunie się na bok to też podziękuje ;)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Wasze nawyki
PostNapisane: 27 sty 2010, o 20:07 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 sty 2010, o 16:45
Posty: 455
Lokalizacja: Poznań
Sprzęt: YZF R6
Imie: Piotr
Windriderr napisał(a):
Mahomet napisał(a):
nigdy nie wyprzedzam lewą stroną:)


a to dlaczego? z obawy na śliskie linie czy braku miejsca? dla mnie to głupi nawyk, kierowca puszki prędzej zobaczy Cie ze swojej lewej strony w lusterku niż z prawej, do tego coraz więcej kierowców nabiera nawyk zsuwania się na bok jezdni kiedy widzi motocyklistę na środkowym pasie, wystarczy wyjechać na środek jezdni i obserwować otoczenie:) mocy ani słabych hamulców motocyklom nie brakuje, żeby w razie czego się schować:)

co do nawyków to ciągłe obserwowanie lusterek, zawsze dwa palce na hamulcu (wskazujący+środkowy albo serdeczny+mały, zależy od nastroju ;p) no i oczywiście jak już powiedział Gabriel oczy dookoła głowy ;)
aaa no i pozdrawianie motocyklistów, w dzień ręką w nocy kierunkowskazami na zmianę, no i jeśli puszkarz zsunie się na bok to też podziękuje ;)


Yyyyy... Tam się zawiesiłem,oczywiście zdanie miało brzmieć: Nigdy nie wyprzedzam prawą stroną. ;)

_________________
http://www.arachnea.org/
"Przeciwko kur**twu i upadkowi zasad !!!"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Wasze nawyki
PostNapisane: 27 sty 2010, o 20:48 
aaa no właśnie :D w takim razie zwracam honor! ;)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Wasze nawyki
PostNapisane: 11 mar 2010, o 16:37 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 sty 2010, o 20:08
Posty: 139
Lokalizacja: Wadowice
Sprzęt: YZF R1 RN19
Imie: Piotr
ja zawsze zwalniam w miejscach przejść dla pieszych i kiedy widzę dzieci na drodze. Mam tak od kiedy zostałem chrzestnym 8-) Poza tym nigdy nie wchodzę w zakręt przy dużej prędkości kiedy nie znam drogi, przy skręcaniu na skrzyżowaniu w lewo oglądam się przez ramie, w miastach zawsze trzymam 2 palce na sprzęgle i na hamulcu. Zdarzyło mi się kilka razy ze gość w ucie zajechał mi drogę albo wymusił pierwszeństwo wiec lepiej przygotować się wcześniej :)

_________________
Na tym właśnie polega piękno życia że jestem autorem sytuacji nie do przebicia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

cron
Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1