Teraz jest 3 maja 2024, o 22:22

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 263 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 27  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Jaki olej?
PostNapisane: 8 cze 2010, o 21:26 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwi 2010, o 13:51
Posty: 1248
Lokalizacja: piwniczna
Sprzęt: r1
Imie: darek
na olej pieniedzy nigdy nie bede zalowal,zawsze zmienialem co 4 tys razem z filtrem. nie ma to jak swiezy pchnacy motulek ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Jaki olej?
PostNapisane: 2 lip 2010, o 07:40 
Ja zalałem 10w40 Motula 5100


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Jaki olej?
PostNapisane: 3 lip 2010, o 09:34 
Mój poprzednik zalewał motulem 5100 10-40
Ja zalem full syntetykiem castrola ... zrobilem juz 3 tysiące na nim... i chodzi ok nie bierze oleju i nie ma żadnych wycieków :)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Jaki olej?
PostNapisane: 6 lip 2010, o 10:56 
Jeśli chodzi o mnie polecam Castrol Power Racing 10W50.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Jaki olej?
PostNapisane: 23 sie 2010, o 00:13 
marcin223 napisał(a):
Ja zalałem 10w40 Motula 5100

Podpisuję się pod tym również...

UPDATE - zgłebiłem temat teraz tylko syntetyk wlewam do sokowirówki.


Ostatnio edytowano 12 mar 2011, o 01:28 przez GT1, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł: Re: Jaki olej?
PostNapisane: 1 lis 2010, o 23:06 
Offline
przyszły mistrz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2010, o 20:06
Posty: 823
Sprzęt: yamaha r1 RN20
Imie: czervony
ja używam motula .......... castrol jest rzadszy od motula a zwlaszcza jak sie nagrzeje ... ogolnie motul ma lepsze wlasciwosci ........ wiec z mojej strony polecam Motula :twisted:

_________________
Yamaha Wild Star........Tam gdzie wolność jest standardem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Jaki olej?
PostNapisane: 9 lis 2010, o 20:26 
Moi drodzy jeśli nawet miałeś półsyntetyk i było na nim zrobione nawet 8 tysięcy km to jeszcze spokojnie możesz wrócić do syntetyka bo jest to stosunkowo niewielki przebieg, co innego gdybyś na półsyntetykach zrobił łacznie 15 lub 20 tysięcy km to już byłby problem z przejściem w specyfikacji w górę bo półsyntetyk jest gęstszy i trochę bardziej "wyciera" jeśli tak to mogę nazwać. więc po takim przebiegu powrót na pełny syntetyk byłoby głupotą ponieważ pełen syntetyk jest rzadszy i wasz silnik miał by trochę większe luzy tu i tam i na pewno usłyszelibyście to po pracy silnika, gdyż nie wypełniałby tak dokładnie luzów jak poprzedni olej półsyntetyczny. :)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Jaki olej?
PostNapisane: 10 lis 2010, o 15:21 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 sie 2010, o 12:39
Posty: 74
Lokalizacja: Warszawa
Sprzęt: GSX-R 750 K6
Imie: Janusz
wolf273 napisał(a):
półsyntetyk jest gęstszy i trochę bardziej "wyciera" jeśli tak to mogę nazwać. więc po takim przebiegu powrót na pełny syntetyk byłoby głupotą ponieważ pełen syntetyk jest rzadszy i wasz silnik miał by trochę większe luzy tu i tam i na pewno usłyszelibyście to po pracy silnika, gdyż nie wypełniałby tak dokładnie luzów jak poprzedni olej półsyntetyczny. :)


Cytat z innego forum:
"TEORIA SMAROWANIA kto nie smaruje - nie jedzie
Do czego służy olej silnikowy?
1. Oddziela dwie współpracujące powierzchnie tworząc film smarny o pewnej nośności uniemożliwiając ich bezpośredni kontakt (smarowanie hydrodynamiczne)
2.Zmniejsza współczynnik tarcia pomiędzy dwiema współpracującymi powierzchniami
3. Odbiera nadmiar energii cieplnej współpracujących powierzchni i oddaje ją w chłodnicy oleju
4. usuwa zanieczyszczenia wewnątrz silnika (opiłki metalu - efekt tarcia bez wystarczającej ilości oleju, nagary, niespalone cząstki paliwa i oleju, piasek kurz pył i brud generalnie szajs, który przeszedł przez filtr powietrza i dostał się do cylindra)

Czy gęstszy olej służy do zatykania nieszczelności w niesprawnym silniku? i co to są za nieszczelności? pomiędzy gładzią tulei cylindrowej, a zużytymi pierścieniami? A może na uszczelniaczach? a może luz w panewkach mają zredukować?
"
Koniec cytatu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Jaki olej?
PostNapisane: 10 lis 2010, o 17:49 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwi 2010, o 13:51
Posty: 1248
Lokalizacja: piwniczna
Sprzęt: r1
Imie: darek
amen :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Jaki olej?
PostNapisane: 10 lis 2010, o 20:46 
JANO- gdzie widzisz słowo nieszczelności??? ja tego nie napisałem więc dlaczego mi to sugerujesz. dla wyjaśnienia powiem jeszcze raz OLEJ PÓLSYNTETYCZNY JEST TROSZKĘ GĘSTSZY TO WSZYSTKO, jeśli w praktyce nie miałeś okazji posłuchać silnika po zabiegu zmiany oleju z półsyntetyka na pełny syntetyk po znacznym przebiegu na półsyntetyka to mi nie uwierzysz, jednak tak się dzieje. tak się składa,że nie mam tyle kasy żeby kupić jakiś silnik i Ci to naocznie zobrazować, jednak wierz mi że tak jest. pozdrawiam :)


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 263 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 27  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1