Teraz jest 14 maja 2024, o 09:30

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Pomocy!! Ładowanie r1
PostNapisane: 10 cze 2010, o 18:46 
Witam. Mam poważny problem. Otóż w mojej R1 jest coś nie tak z ładowaniem. Moto stoi a autoryzowanym serwisie Yamahy, w którym stwierdzili uszkodzenie regulatora napięcia. Moto po wymianie pochodziło 2 tygodnie po czym regulator padł dziś odebrałem moto z nowym regulatorem i zdążyłem przejechać parę kilometrów i znów to sam. Czy ktoś ma pojęcie co to ma być? Dodam, że w serwisie sprawdzali również alternator i powiedzieli, że z nim wszystko jest ok. Nie wiem czy ma znaczenie, że był tam podłączony alarm ale ze względu na fakt, że urwała się antenka odłączyłem go całkiem od aku. Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Pomocy!! Ładowanie r1
PostNapisane: 10 cze 2010, o 19:45 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 sty 2010, o 20:08
Posty: 139
Lokalizacja: Wadowice
Sprzęt: YZF R1 RN19
Imie: Piotr
Co to za serwis w ktorym nie wiedza co sie dzieje. Placisz i wymagasz wiec ja na Twoim miejscu wrocilbym tam i powiedzialbym pare slow od siebie...

_________________
Na tym właśnie polega piękno życia że jestem autorem sytuacji nie do przebicia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Pomocy!! Ładowanie r1
PostNapisane: 11 cze 2010, o 13:15 
...niech dokładnie alternator sprawdzą bo z tego co piszesz podaje on zbyt duży prąd.
Prawdopodobnie powiedzieli Ci ze alternator jest sprawny a w cale go nie sprawdzili niestety . Alarm w tym wypadku nie ma nic do rzeczy .


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Pomocy!! Ładowanie r1
PostNapisane: 11 cze 2010, o 21:53 
Niestety wina na pewno nie leży po stronie alternatora bo w mojej obecności go sprawdzali i wskazania były książkowe. Póki co najbardziej możliwy scenariusz to zwarcie gdzieś na instalacji :(


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Pomocy!! Ładowanie r1
PostNapisane: 15 cze 2010, o 22:48 
powiem ci jak bylo w mojej r6. skoro spalil sie regulator i zalozyli nowy ktory znowu sie spalil to albo kostka od regulatora jest spalona albo koncowki kabli( ktorys z kabelkow ktore wchodza do kostki). bo jesli alternator dziala to nie ma innej opcji. no jeszcze jest mozliwosc jakiegos zwarcia. np u mnie bylo cos nie tak z czujnikiem temperatury i mechanik powiedzial ze mozliwe ze to on doprowadzil do calkowitego spalenia tej kostki od regulatora.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Pomocy!! Ładowanie r1
PostNapisane: 4 mar 2011, o 09:54 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 3 mar 2011, o 22:59
Posty: 5
Sprzęt: yamaha
Imie: hubert
kolego ja tak mialem ze jadac rn12 padl prad, kolega macgywer stwierdzil albo alternator albo regulator kupil caly zestaw zmienilem regulator i to samo! zmienilem alternator i to on bylo problemem!! sa 3 zwoje i na kazdym z nich powinno byc 4 v polaczone szeregowy daja 12 ladowania a po odkreceniu manetki 14 z tym ze jak wymienilem alternator to wszystko wrocilo do normyy a regulator okazal sie dobryy a alternator mial jakies spiecie,chodzil ale odwalao mu coos, przyczyna byl olej!! za duzo oleju zalalem w silnik i nie chcialem juz spuszczac (pelne oczko bylo wskaznikowe) moj alternator byl czarnyy od oliwyy a ten ktory kupilem od kolesia z allegro (uzywany) byl czysty mokry ale czystyy bez nagaru! wiec tylko to moglobyc przyczyna!

apropo regulatora to mi zostal bo go nie wymienialem i mam do sprzednia do rn12 04-06r.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1