Teraz jest 3 maja 2024, o 13:23

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Czyszczenie kurtki skórzanej i kombi?
PostNapisane: 1 lut 2010, o 17:22 
Offline
kursant

Dołączył(a): 21 sty 2010, o 11:09
Posty: 188
Sprzęt: -Bmws1000rr
Imie: s
Lokalizacja: Jarocin
szarańcza :shock:

_________________
V max 100 150 200 250 270 280 300


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Czyszczenie kurtki skórzanej i kombi?
PostNapisane: 1 lut 2010, o 19:17 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sty 2010, o 19:05
Posty: 22
Lokalizacja: Białystok
Sprzęt: Yzf r6
Imie: Piotrek
a ja mam jakiś środek z shell'a do zmywania z czachy i z ubrań robaczków;] robi się piana i same z chodzą, yyy to znaczy spływają:D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Czyszczenie kurtki skórzanej i kombi?
PostNapisane: 1 lut 2010, o 19:26 
Mahomet napisał(a):
kaaaczy napisał(a):
Czy macie jakies sprawdzone sposoby na czyszczenie naszej odzieży po sezonie z robali a raczej z tego co z nich zostało ?

Hymmm...Ja czyszczę w sezonie ubranie na bieżąco nie lubię wyglądać jak fleja i czekać na koniec sezonu,żeby wyczyścić ;) Ogólnie to szmatka lub szczoteczka ciepła woda i jazda z koksem.Gdy będzie ubranko suchutkie to smaruje czymś takim: http://szewski.pl/popup_image.php?pID=411 tanie a bardzo dobre polecam. :) Pozdro.



ja robię dokładnie tak samo miska z ciepłą wodą i piana mydlana usunie wszystko ze skóry... poza tym tak jak Mahomet dbam o ciuchy w sezonie i nie wyglądam jak brudas... ;)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Czyszczenie kurtki skórzanej i kombi?
PostNapisane: 1 lut 2010, o 23:01 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sty 2010, o 21:03
Posty: 63
Lokalizacja: Śląsk
Sprzęt: YZF R1 RN12
Imie: Mirek
Z skórą jest generalnie jedna zasada: czyścimy wodą z szarym mydłem na miękkiej szmatce lub gąbce. Suszymy w CHŁODNYM!!! miejscu, nigdy przy kaloryferze czy na słońcu. Jak wszystko wyschnie bierzzemy wazelinę przezroczystą (w każdej aptece- tubka oko 2zł) i natłuszczamy całą skórę. Dajemy jej poleżeć/wchłonąć najlepiej przez kilkanaście godzin i wycieramy/ polerujemy do sucha tertą (pieluchą) lub miękką tkaniną.
Przy zakupie ubranka wiadomo, kupować 2 rozmiary mniejsze tak żeby ledwo co i to na wciągniętym brzuchu w to wskoczyć i pozapinać. Potem pierwsza jazda koniecznie w deszczu aby kombik ułożył się dokładnie w sylwetce którą przybieramy jadąc na motocyklu. Potem suszenie w ZIMNYM!!! pomieszczeniu (choćby i miał 3 dni schnąć!!!) potem tak jak już wyżej pisałem - wazelina.
Ten zaboeg powoduje, że skóra się nie rozciąga jak to często mamy okazję doświadczyć po 1-2 sezonach latania i wszystko nam na d... wisi. Te informacje nie sa zaczerpnięte i wyssane z palca tylko od mojej "krawcowej" która zajmuje się tylko skórą i nie jeden kombinezon już przerabiała robiąc z nich cuda.

_________________
" Dawcy, świry, idioci... Ludzie nazywają nas różnie, jednak ta ciemna masa nie wie, że dzięki naszemu działaniu mogą się uważać za normalnych. Dla nas tylko przeciętnych..."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Czyszczenie kurtki skórzanej i kombi?
PostNapisane: 2 lut 2010, o 01:11 
dawcaR1 napisał(a):
Przy zakupie ubranka wiadomo, kupować 2 rozmiary mniejsze tak żeby ledwo co i to na wciągniętym brzuchu w to wskoczyć i pozapinać.


bzdura bzdura bzdura!!! Kolego nie mogę się zgodzić nie kupujemy 2 rozmiarów mniejszych i nie przechodzimy tego całego procesu o którym opowiadasz... Kupujesz kombinezon taki aby był wygodny nie może cie opinać aż do wciągniętego brzucha... paranoja skoro kupujesz kombii 2 rozmiary mniejsze to nie dziwie sie ze latasz potem po deszczu itd gdybyś kupił kombi które by na ciebie pasowało to nie musiał byś jeździć na wciągniętym brzuchu po deszczu, kombii które dobrze leży nie rozciągnie ci sie tak jak napięty ciuch na sylwetce, gdyż nie ma takiego naporu i tak naprawdę nie ma co go rozciągnąć bo nie ma takiej potrzeby. ja 2 lata tamu kupiłem Berika 1PC Laguna Seca 52 rozmiar i był lekko za ciasny owszem rozszedł się ale trwało to długo więc bóle kręgosłupa otarcia na kolanach itd to norma była, teraz kupiłem Ixon Galaktica 54 i jest luz bluz nic nie wisi nie marszczy się nie muszę latać w deszczu i jeździć na wdechu... rozumiem to że kombii szczególnie 1PC nie jest po to aby był komfortowy bo jest to ciuch do sportu ale bez przesady bóle kręgosłupa otarcia i jaja w żołądku to jest przesada... :roll:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Czyszczenie kurtki skórzanej i kombi?
PostNapisane: 2 lut 2010, o 08:57 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sty 2010, o 21:03
Posty: 63
Lokalizacja: Śląsk
Sprzęt: YZF R1 RN12
Imie: Mirek
No to pogadamy za 1-2 sezony jak Ci na dupie będzie wszystko wisiało. W każdym renomowanym sklepie z kombikami ze skóry sprzedawca powie Ci to samo: jak najciaśniejszy.
A zabieg z jazdą w deszczu ma na celu ułożenie sie kombinezonu do kształtu w jakim siedzisz na motocyklu.

cyt.
"skoro kupujesz kombii 2 rozmiary mniejsze to nie dziwie sie ze latasz potem po deszczu itd gdybyś kupił kombi które by na ciebie pasowało to nie musiał byś jeździć na wciągniętym brzuchu"

Wiesz, ja nie jestem niedzielnym kierowcą i jak mam potrzebę pojechania na drugi koniec polski na motocyklu to wsiadam i zapierdalam i wolę ten zabieg przeprowadzić "pod kontrolą" a nie obawiać się przypadkowej ulewy która mnie dopadnie gdzieś po drodze a wtedy ten "wygodny" kombinezon nie będzie już taki wygodny jak Ci zacznie wszystko latać na tobie niczym flaga na wietrze gdy będziesz miał na budziku 250 - 290 km/h"


Oczywiście mówię tu o kombinezonach na typowego sporta a nie na "armaturę". Wygodnie to się w aucie jeździ, a każdy luz w kombinezonie "docenisz" jak wjedziesz sobie na tor i pośmigasz trochę - wiem co mówię!
A "bojący"kręgosłup i "obtarte" kolana to cena jaką musisz zapłacić aby kombik był w późniejszym czasie wręcz idealnie ułożony na Twoją sylwetkę (choć mnie tam nigdy nic aż tak nie bolało a nie jeden kombik miałem)

"Trza twardym być nie mientkim"

Racja jest jak dupa - każdy ma swoją.

_________________
" Dawcy, świry, idioci... Ludzie nazywają nas różnie, jednak ta ciemna masa nie wie, że dzięki naszemu działaniu mogą się uważać za normalnych. Dla nas tylko przeciętnych..."


Ostatnio edytowano 2 lut 2010, o 10:28 przez dawcaR1, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Czyszczenie kurtki skórzanej i kombi?
PostNapisane: 2 lut 2010, o 09:27 
pod koniec sezonu oddałam kurtke do pralni chemicznej i oni odpowiednio ją zakonserowowali i wyczyscili płaciłam coś koło 70zł,a w trakcie sezonu szmatka + woda i jazda;) kupiłam też taka paste do konserwacji ale przez cały sezon jakoś nie miałam jeszcze okazji jej użyć :shock: :D czas goni :)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Czyszczenie kurtki skórzanej i kombi?
PostNapisane: 2 lut 2010, o 16:18 
Zobaczymy Dawca jak to będzie kombi jest OK leży idealnie przylega nie wisi ale nie katuje mnie przy okazji jak Berik.

powodzonka...


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Czyszczenie kurtki skórzanej i kombi?
PostNapisane: 8 lut 2010, o 13:54 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 lut 2010, o 15:01
Posty: 261
Lokalizacja: Chorzów
Sprzęt: ciekłe srebro ;)
Imie: Artur
dla tych ktorzy nie chca zeby im sie skora swiecila, polecam Nano Spray Ochnika, po nim skorzane ciuchy pozostaja ladnie matowe, bo ja np nie lubie jak mi sie kombi swieci


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Czyszczenie kurtki skórzanej i kombi?
PostNapisane: 31 mar 2010, o 22:47 
Niedawno zakupilem nowy kombi :) I niewiem czy go od razu zakonserwowac czy dopiero jak go bede czyścił z pierwszych owadów???

Jezeli tak to co polecicie do nowego kombi??

pisze bo jestem w tym zielony bo to moj pierwszy kombi


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1