Teraz jest 3 maja 2024, o 15:17

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Czyszczenie kurtki skórzanej i kombi?
PostNapisane: 1 kwi 2010, o 09:36 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sty 2010, o 21:03
Posty: 63
Lokalizacja: Śląsk
Sprzęt: YZF R1 RN12
Imie: Mirek
Przejedź się po deszczu trochę i wstaw mokre kombi do chłodnego miejsca by się powoli wysuszyło. Potem wazelina kosmetyczna przezroczysta (w każdej aptece - tubka ok 2zł/szt) i porządnie nasmarować. Odczekać kilka godzin by kombi przesiąknął i wypolerować suchą tetrową szmatką. Sprawdzone od 4 sezonów na kilku kombikach min moim.

_________________
" Dawcy, świry, idioci... Ludzie nazywają nas różnie, jednak ta ciemna masa nie wie, że dzięki naszemu działaniu mogą się uważać za normalnych. Dla nas tylko przeciętnych..."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Dobry srodek do konserwacji skory?
PostNapisane: 20 wrz 2011, o 17:20 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 gru 2010, o 19:41
Posty: 209
Lokalizacja: Slask
Sprzęt: Rn22
Imie: RR_MM
Witam :) Moze ktos z was by mogl polecic jakis dobry srodek do konserwacji skory?
Chce zakonserwowac i powiesic w szafie :)
Pozdroo

polaczylem.nie trzeba odrazu nowego tematu zakladac
darekR1

_________________
Rn09-Rn12-Rn22

--->> M3-R1 <<---


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Dobry srodek do konserwacji skory?
PostNapisane: 20 wrz 2011, o 17:52 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 gru 2010, o 21:40
Posty: 84
Lokalizacja: Sosnowiec
Sprzęt: R6
Imie: Tomek
Chyba jeszcze trochę za wcześnie na wieszanie w szafie :)
Ja myślę , że jeszcze kilka fajnych dni w tym sezonie będzie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Czyszczenie kurtki skórzanej i kombi?
PostNapisane: 21 wrz 2011, o 10:13 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 maja 2011, o 11:12
Posty: 91
Lokalizacja: Gdynia
Sprzęt: R6
Imie: Maciek
A jak radzicie sobie z czyszczeniem/odświażaniem kombinezonu w środku?
Po upałach niestety kombi nie pachnie za ładnie zwłaszcza w okolicach kolan. Jest jakiś środek który mogli byście polecić? I jak to zrobić żeby go dobrze umyć/wyczyścić?

Kombi mam 2 częściowe, więc z "wywleczeniem na lewą stronę" jakichś wielkich problemów niema. Tylko co dalej?? :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Czyszczenie kurtki skórzanej i kombi?
PostNapisane: 25 wrz 2011, o 11:15 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 sty 2010, o 20:08
Posty: 139
Lokalizacja: Wadowice
Sprzęt: YZF R1 RN19
Imie: Piotr
YZF R1 napisał(a):
dawcaR1 napisał(a):
Przy zakupie ubranka wiadomo, kupować 2 rozmiary mniejsze tak żeby ledwo co i to na wciągniętym brzuchu w to wskoczyć i pozapinać.


bzdura bzdura bzdura!!! Kolego nie mogę się zgodzić nie kupujemy 2 rozmiarów mniejszych i nie przechodzimy tego całego procesu o którym opowiadasz... Kupujesz kombinezon taki aby był wygodny nie może cie opinać aż do wciągniętego brzucha... paranoja skoro kupujesz kombii 2 rozmiary mniejsze to nie dziwie sie ze latasz potem po deszczu itd gdybyś kupił kombi które by na ciebie pasowało to nie musiał byś jeździć na wciągniętym brzuchu po deszczu, kombii które dobrze leży nie rozciągnie ci sie tak jak napięty ciuch na sylwetce, gdyż nie ma takiego naporu i tak naprawdę nie ma co go rozciągnąć bo nie ma takiej potrzeby. ja 2 lata tamu kupiłem Berika 1PC Laguna Seca 52 rozmiar i był lekko za ciasny owszem rozszedł się ale trwało to długo więc bóle kręgosłupa otarcia na kolanach itd to norma była, teraz kupiłem Ixon Galaktica 54 i jest luz bluz nic nie wisi nie marszczy się nie muszę latać w deszczu i jeździć na wdechu... rozumiem to że kombii szczególnie 1PC nie jest po to aby był komfortowy bo jest to ciuch do sportu ale bez przesady bóle kręgosłupa otarcia i jaja w żołądku to jest przesada... :roll:


Widze ze zdania są podzielone... Moim zdaniem kolego kombinezon powinien krepowac ruchy w ograniczonym stopniu, tak zeby przy wypadku sie nie połamać. to ze powinien byc 2 rozmiary wiekszy to chyba jednak lekka przesada. wracając do naciagniecia sie kombinezonu, mi juz sie powoli robi worek na tylku tak jakbym mial nasr.ne. miekka szmatka i szare mydlo jest chyba najlepszym domowym sposobem na czyszczenie. dobrze o tym wiem bo moj kombinezon jest w kolorze białym, chociaz wydaje mi sie ze zalatuje juz lekko zoltym odcieniem... musze chyba zmienic na normalny kolor ;p

_________________
Na tym właśnie polega piękno życia że jestem autorem sytuacji nie do przebicia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Czyszczenie kurtki skórzanej i kombi?
PostNapisane: 9 lut 2012, o 22:08 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 mar 2010, o 23:11
Posty: 189
Sprzęt: r1
Imie: Jacek
odgrzebuje temat...
Moze ktos polecic jakis dobry srodek do czyszczenia skóry?? Mam w połowei biały kombi i chciałbym przed sezonem przywrocic mu dawny blask głownie chodzi o te białe elementy. Nie musi byc ekonomicznie wazne zeby sie dobrze spisał:)

znalazłem na alledrogo kit czyszczacy dainese
http://allegro.pl/dainese-ochrona-skory-kit-czyszczacy-do-skor-x-2-i2055216024.html

Uzywał ktos??daje rade??bo cena spoko


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Czyszczenie kurtki skórzanej i kombi?
PostNapisane: 16 lut 2012, o 00:08 
cześć ;-)
Nie chce zakładać nowego tematu wiec tutaj zapytam.
Mam ombinezon dwuczęściowy RL. Niestety ja go upiłem 2 latat temu był i jest za duuuży. Chciałbym go zmniejszyć, pytanie czy da radę? CZy rawiec mógłby to zrobić? wszystko w nim jest za duże, od spodni w serokosci (w pasie i z 20 cm), i kurtka. Nie chcodzi mi o kupowanie nowego, tylko o to czy jest możliwość zmniejszenia tego co mam. I jak w przypadku szlifa, czy się nie rozpadnie. ;-) Pozdrawiam


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Czyszczenie kurtki skórzanej i kombi?
PostNapisane: 16 lut 2012, o 19:14 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2011, o 20:09
Posty: 160
Lokalizacja: Łódź
Sprzęt: RJ05 SE
Imie: Robert
przecież to sie za chu.a nie opłaci. rozumien jakiś markowy kombiak ale to? to jest moje zdanie niech ktoś sie jeszcze wypowie...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Czyszczenie kurtki skórzanej i kombi?
PostNapisane: 17 lut 2012, o 10:31 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 gru 2011, o 00:37
Posty: 32
Lokalizacja: ŻORY
Sprzęt: RN12
Imie: Marcin
Masiek dobrze prawi -kiedyś miałem za dużą kurtkę IXS bardzo mi się podobała no i proteki miała lepsze od dainesa :!: próbowałem na wszystkie sposoby ją przerobić i za każdym razem się nie opłacało więc puściłem za grosze dołożyłem i kupiłem nową
mniejszą :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Czyszczenie kurtki skórzanej i kombi?
PostNapisane: 17 lut 2012, o 11:01 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwi 2010, o 13:51
Posty: 1248
Lokalizacja: piwniczna
Sprzęt: r1
Imie: darek
Zdolny napisał(a):
cześć ;-)
Nie chce zakładać nowego tematu wiec tutaj zapytam.
Mam ombinezon dwuczęściowy RL. Niestety ja go upiłem 2 latat temu był i jest za duuuży. Chciałbym go zmniejszyć, pytanie czy da radę? CZy rawiec mógłby to zrobić? wszystko w nim jest za duże, od spodni w serokosci (w pasie i z 20 cm), i kurtka. Nie chcodzi mi o kupowanie nowego, tylko o to czy jest możliwość zmniejszenia tego co mam. I jak w przypadku szlifa, czy się nie rozpadnie. ;-) Pozdrawiam


ja widze tylko jedno wyjscie; kup kilkanascie kilo woła,pare strzałow deki ,poprzerzucaj troche zlomu i powinien byc juz dobry :D a tak na powaznie to koszt takiej przerobki wyniesie cie drozej niz wart jest ten kombi


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1