Teraz jest 18 maja 2024, o 01:44

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 133 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Spalanie R1
PostNapisane: 11 kwi 2010, o 21:31 
To że nie jeżdżę w kółko na jedynce jak banda osiłków w dresach po mieście to nie znaczy, że nie wiem co potrafi ten motocykl. Zazwyczaj doznaje tego efektu po wyjściu z zakrętu, nie ze świateł ścigając się ze starą BMW 3....


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Spalanie R1
PostNapisane: 11 kwi 2010, o 21:48 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 sty 2010, o 16:45
Posty: 455
Lokalizacja: Poznań
Sprzęt: YZF R6
Imie: Piotr
Ja też " nie jeżdżę w kółko na jedynce jak banda osiłków w dresach po mieście",ale kolego weź przeczytaj jeszcze raz to co żeś napisał,najpierw piszesz,że:
Szymon_R6 napisał(a):
Kupiłem ten motocykl z przeświadczeniem o jeździe po zakrętach. Jakkolwiek ulica nie jest najlepszym miejscem do treningu to każdy zakręt podnosi poprzeczkę moich umiejętności w prowadzeniu motocykla na zakręcie.
To na moje jest już paradoksem...

Szymon_R6 napisał(a):
Jestem totalnym świerzakiem jeżeli chodzi o motocykle sportowe-tym bardziej o litra. Nie jara mnie prędkość i jeżdżę raczej zachowawczo. Rzadkością jest kiedy miga mi flesh obrotomierza bo nie widzę sensu. Swoją drogą to wczoraj przejechałem się K8 750 z micronem i 151KM na kole z hamowanym. Chłopaki to nie jedzie...pozycja jak na fazerze....;/....R1 POWER nigdy jej nie zamienię i jeszcze jest oszczędna;]

A co powiesz na to :?: Dla mnie to następny paradoks... Sam sobie kolego zaprzeczasz,ale to tylko moje zdanie... ;)
Aha i jeszcze dodam,pomimo tego,że latam na R6 to R1 w cale nie jest oszczędna... ;)
Pozdro.

_________________
http://www.arachnea.org/
"Przeciwko kur**twu i upadkowi zasad !!!"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Spalanie R1
PostNapisane: 11 kwi 2010, o 22:05 
Mahomet z całym szacunkiem, ale nie wiem czego nie rozumiesz? Jeżeli już jadę to zazwyczaj jest to zakres do 5 000[obr/min]. Gdy mam sekcje kilku zakrętów po trasie to redukuje do 3/2 i wtedy zaczynam się dla mnie "inny" fun z jazdy. Dlatego spalanie wychodzi mi na poziomie 5-6l/100. Muszę dodać, że zazwyczaj po odpaleniu silnik pracuje ok. 3h. Tak więc chodzi cały czas na "ciepłym".
Kwesta porównania z GSXR'em była po to, bo od wczoraj nie mogę wyjść z podziwu dla silnika R1. 750 nie ma w ogóle średniego zakresu w porównaniu do R1 KONIEC.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Spalanie R1
PostNapisane: 12 kwi 2010, o 09:29 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 sty 2010, o 16:45
Posty: 455
Lokalizacja: Poznań
Sprzęt: YZF R6
Imie: Piotr
Z całym szacunkiem kolego nie rozumiem nadal co piszesz... Ale kończymy to bo ten temat do czegoś innego służy... Pzdr.

_________________
http://www.arachnea.org/
"Przeciwko kur**twu i upadkowi zasad !!!"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Spalanie R1
PostNapisane: 12 kwi 2010, o 10:45 
Offline
kursant

Dołączył(a): 21 sty 2010, o 11:09
Posty: 188
Sprzęt: -Bmws1000rr
Imie: s
Lokalizacja: Jarocin
nie raz słyszałem że starsze r1 palą mniej od r6 kolega chciał przekazać że litr w porównaniu do 600 750 to król mocy i zapierdziela jak potrzeba bo r6 jest troche zbrakowana od dolnego zakresu obrotów i może ją wyprzedzić jakiś samochód na starcie.
Myśle że ideał już zaczyna r1 2009

_________________
V max 100 150 200 250 270 280 300


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Spalanie R1
PostNapisane: 12 kwi 2010, o 18:42 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 mar 2010, o 10:45
Posty: 55
Sprzęt: RyJeden
Imie: ernest
no ja mam starsze R1-2001 rok (wszystko zestrojone na igłe) i pali mało fakt ale tylko jak się praktycznie stoi w miejscu ;) jazda która naprawdę powoduje fun-czyli szybkie winkle i ostre przyśpieszenia do tych powiedzmy 2złotych-bez zbędnego oszczędzania moto to już nam się robi 8 litrów. Naprawdę ostra jazda :D czyli przechodzimy do prędkości 250 :evil: i więcej to spalanie jest... czy to ważne :shock: :D no wir się robi i tyle!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Spalanie R1
PostNapisane: 12 kwi 2010, o 18:50 
ernest napisał(a):
i pali mało fakt ale tylko jak się praktycznie stoi w miejscu ;) jazda która naprawdę powoduje fun-czyli szybkie winkle i ostre przyśpieszenia do tych powiedzmy 2złotych-bez zbędnego oszczędzania moto to już nam się robi 8 litrów.


Też kolega Szymon napisał, że kupił "ten motocykl z przeświadczeniem o jeździe po zakrętach", to pali mało 8-)

Mam takie pytanko - co to znaczy, że "po odpaleniu silnik pracuje ok. 3h. Tak więc chodzi cały czas na "ciepłym" :?: To oznacza, że zanim ruszysz grzejesz moto przez 3 godziny? :mrgreen:
( Szczerze, to ja też, kolego Szymonie, nie rozumiem co piszesz ).


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Spalanie R1
PostNapisane: 12 kwi 2010, o 22:42 
Koleżanko Mokuso..:) to akurat było zrozumiałe...bo chodzi o to ze tak mało pali R1 kolegi Szymona bo jak już wsiada to jeżdzi i jeżdzi...więc wysokie spalanie podczas nabierania temperatury praktycznie tutaj nie występuje :)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Spalanie R1
PostNapisane: 13 kwi 2010, o 19:17 
Kolego Łuki, nie wszystko, co jest napisane jest zrozumiałe dla każdego... Jak czegoś nie rozumiem lub nie wiem - pytam 8-)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Spalanie R1
PostNapisane: 14 maja 2010, o 19:15 
koledzy i kolezanki z waszej gadki wynikaz iz r1 jest naprawde cudownym motocyklem spala paliwo jedynie przy odpaleniu gdyz wtedy wystepuje tak zwany zastoj elementow trzacych wiec przy odplaeniu owa r1 ma jeszcze zilmy silnik lecz gdy on sie juz rozgrzeje toooo perpetummobile (czy jak to sie pisze) pobiera kosmiczna energie nie muszac zasysac jakiegos tam plaiwa ktore na dodatek kosztuje 5 zl za litr haaaa frajerami sa ci ktorzy nie maja r1!!!! chcialem kupic sobie r6 ale z tego co mi wiadomo ona jednak paliwo spala nawetk gdy silnik sie nagrzeje TOTALNA GLUPOTA!! jak tak moze byc ze ona spala plaiwo po nagrzaniu silnika enginiery musiały sie pomylic w obliczeniach i cos poparpac no bo ona jednak spala!! r1 rulezzzzz yyyyy pozdrawiam :mrgreen: :geek: :roll: :lol:


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 133 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1