Teraz jest 19 maja 2024, o 17:13

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: R6 rocznik 03-05 jakie wady ? Zmiana z 99-02 na nowszy model
PostNapisane: 14 lis 2014, o 15:59 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 kwi 2010, o 08:02
Posty: 1438
Sprzęt: r6 RJ15
Imie: Brylant
Lokalizacja: Kalishfornia
Z kim nie rozmawiam yamaha plasuje się zaraz za hondą w tej kasie. Jedni twierdzą że jest lepszym moto od hondy (bardziej agresywnym), honda z tych lat też ma za uszami swoje ... np. napinacze rozrządu itp. R6 2005 różni się niuansami (zawieszenie przód i kosmetyka silnika) od starszej siostry. Ja uważam że to bardzo udane moto, przez 5 lat posiadania nie robiłem nic !!, ale jak dbasz tak masz, ja dbałem o maszynę i naprawdę złego słowa nie powiem o nim. Uważam że suzuki i kawasaki z tych lat znacznie odstają pod kontem jakości wykonania i pewnie tym samym awaryjności.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: R6 rocznik 03-05 jakie wady ? Zmiana z 99-02 na nowszy model
PostNapisane: 14 lis 2014, o 17:30 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 wrz 2011, o 14:09
Posty: 1895
Sprzęt: YZF-R6 RJ15
Imie: Marcin
Lokalizacja: Warszawa
05 ma upsa z przodu, inny rozmiar przedniej opony i wieksze tarcze hamulcowe.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: R6 rocznik 03-05 jakie wady ? Zmiana z 99-02 na nowszy model
PostNapisane: 14 lis 2014, o 18:24 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 kwi 2013, o 20:13
Posty: 2661
Sprzęt: Sprzedany
Imie: Damian
Lokalizacja: Międzyrzec Podl
powiększone gardziele przepustnic również, szybciej się wkręca, ma delikatnie zmienioną mapę zapłonu co dało 3KM więcej niż starsze koleżanki.
Radialna pompa hamulcowa Brembo, tarcze hamulcowe przednie 310mm.
o upsie koledzy wspominali ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: R6 rocznik 03-05 jakie wady ? Zmiana z 99-02 na nowszy model
PostNapisane: 17 lis 2014, o 03:24 
Offline
kursant

Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 08:01
Posty: 152
Sprzęt: r6
Imie: emk
Lokalizacja: somewhere
jeździłem 03 i jeździłem 05 i ta druga sporo fajniej z dołu ciągnie, no i koledzy nie wspomnieli o dwóch wiatrakach na chłodnicy i zmienionym wypełnieniu pługa (wydajniejsze chłodzenie), i zmienionej wysokość dolotów w airboxie (a jak się fajnie działo jak doloty z 05 zarzuciłem do 03 ;) ), teraz jakbym miał rozkminiać, który moto wziąć to szukałbym bez wahania 05 - rj95 po Polskiemu, ostatnio widziałem 05 w rewelacyjnej cenie tu w Usach, ale w mojej obecnej sytuacji muszę odpuścić na chwilkę dzidy ;) wyposażenie obowiązkowe crash pady, sety regulowane, clipony regulowane, ohlins - amor skrętu, wysoka szyba, power commander i oczywiście yoshimura :mrgreen: fajne moto tylko już trochę stare, na tym co miałem walnąłem 40000 po Polsce i okolicach bez żadnych problemów


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: R6 rocznik 03-05 jakie wady ? Zmiana z 99-02 na nowszy model
PostNapisane: 17 lis 2014, o 09:22 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014, o 12:46
Posty: 101
Sprzęt: R6 rj09
Imie: Julia
Lokalizacja: Bytom
Sprowadzanie motocykli zza granicy (ba, nawet zza wielkiej wody 8-) ) wydaje mi się skomplikowane i nieopłacalne. Chyba, że te ceny są tak niskie że można się nad tym zastanawiać. No i jaką masz pewność że nie kupisz trupa? :?:

Co do 05 a 03 - czyli uważacie, że lepiej (przykład) kupić rocznik 05 w stanie powiedzmy normalnym ale zadbanym - na śląsku za ok 14tys niż rocznik 03 ale doinwestowany za te samą cenę?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: R6 rocznik 03-05 jakie wady ? Zmiana z 99-02 na nowszy model
PostNapisane: 17 lis 2014, o 09:27 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 kwi 2013, o 20:13
Posty: 2661
Sprzęt: Sprzedany
Imie: Damian
Lokalizacja: Międzyrzec Podl
Jula napisał(a):
czyli uważacie, że lepiej (przykład) kupić rocznik 05 w stanie powiedzmy normalnym ale zadbanym - na śląsku za ok 14tys niż rocznik 03 ale doinwestowany za te samą cenę?


Ja tak uważam, mam RJ095 w limitowanej edycji i raczej na starszą bym nie zamienił ze względu chociażby na ups.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: R6 rocznik 03-05 jakie wady ? Zmiana z 99-02 na nowszy model
PostNapisane: 17 lis 2014, o 13:27 
Offline
kursant

Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 08:01
Posty: 152
Sprzęt: r6
Imie: emk
Lokalizacja: somewhere
Cytuj:
No i jaką masz pewność że nie kupisz trupa?

hehehe tej pewności nigdy nie masz i to nie ma różnicy czy kupujesz w Europie czy w stanach, ludzie takie rzeczy z motocyklami robią, że na 100% to wiesz tylko wtedy gdy nówkę bierzesz ;) a i nówkom się zdarzają wady fabryczne :P a 11 letnie motocykle sprowadzone z Anglii Włoch czy Francji powystawiane w Polsce z przelotami 15-20 tysięcy km to pewniaki? :krol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: R6 rocznik 03-05 jakie wady ? Zmiana z 99-02 na nowszy model
PostNapisane: 18 lis 2014, o 21:09 
Offline
mistrz toru

Dołączył(a): 15 lut 2012, o 21:02
Posty: 1030
Sprzęt: r1
Imie: Grzesiek
Lokalizacja: Śląskie
To jest tylko takie pierdzielenie z forum bo w życiu jak cie wsadzić na ups i normalna zawiechę tego nie wyczujesz.A jak jeszcze coś poreguluje olejem lub ustawieniami to nie ma bata.
Mi akurat po prostu się nie podoba model 2005 jest nijaki.Co do wzmocnienia dołu to jest prostacki trik zmiana zębatki tylnej o jeden ząb.Powiedzmy sobie szczerze od 2003 do 2005 zmiany są minimalne. Przy dzwonie jest większa szansa uszkodzenia ramy.Mój kolega ma np moto o parę mm krótsze ale proste.Na starym zawieszeniu często lecą tylko rury.
Od 2006 wychodzi już ta najładniejsza R6.
Różnica pojawia się zasadnicza dopiero po przesiadce na 750 lub 1000.
Dla mnie w tych rocznikach największy sens jest znalezienie dobrze utrzymanej a który rok to jest bez znaczenia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: R6 rocznik 03-05 jakie wady ? Zmiana z 99-02 na nowszy model
PostNapisane: 19 lis 2014, o 01:31 
Offline
kursant

Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 08:01
Posty: 152
Sprzęt: r6
Imie: emk
Lokalizacja: somewhere
Cytuj:
Od 2006 wychodzi już ta najładniejsza R6.

No racja tylko że w tym nowszym modelu kolana mam "pod brodą" i łeb przed owiewką :mrgreen:
ta starsza jest w trasy wygodniejsza, co by nie gadać trochę więcej przodu i trochę więcej tyłu...
co do zawiechy to się zgodzę, dla cywilnego (nie latającego po torze) użytkownika nie ma różnicy poza wyglądem, a walić przodem żeby sprawdzać sztywność to nikt chyba nie zamierza ;) a zmieniać zębaty przednie na mniejsze można, wtedy ekonomia cierpi no i zegar kłamie troszki ;) i przyśpiech ma lepszy ale total prędkość spada, dla każdego coś miłego...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: R6 rocznik 03-05 jakie wady ? Zmiana z 99-02 na nowszy model
PostNapisane: 19 lis 2014, o 09:17 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 wrz 2011, o 14:09
Posty: 1895
Sprzęt: YZF-R6 RJ15
Imie: Marcin
Lokalizacja: Warszawa
Miałem RJ05 teraz mam RJ15. Tą drugą nie byłem jeszcze na torze czy kartingu ale subiektywnie mogę powiedzieć że na RJ15 lepiej czuje co jest pode mną.
RJ05 znacznie bardziej przyjazna w trasę. Wygodniejsza pozycja i można trochę schować się za szybką. Inna bajka, że na trasę są lepsze motocykle.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1