Teraz jest 2 lip 2024, o 12:29

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Miły początek sezonu - ślizg
PostNapisane: 23 sie 2012, o 22:25 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sie 2011, o 14:46
Posty: 396
Sprzęt: RN09
Imie: Michał
Lokalizacja: Leśnica (obok Kędzie
Dokładne zdjęcia ramy: http://imageshack.us/g/210/p8232171.jpg/
A tutaj to samo, tylko w slideshow: http://img210.imageshack.us/slideshow/w ... 232171.jpg


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Miły początek sezonu - ślizg
PostNapisane: 24 sie 2012, o 05:19 
Offline
pochłaniacz winkli

Dołączył(a): 8 lis 2011, o 07:48
Posty: 686
Sprzęt: r6
Imie: robert
jezeli , jak twierdzisz sam majac rame przed oczami nic niepkojacego nie dostrzegasz , tym bardzej ze zdjec nic wyczytac sie nie da. Brak pofalowan na zewnetrznych kształtownikach , nie zauwazam tez zeby spawy były naruszone. Czy ty dostrzegasz jakies roznice pomiedzy wygladem tej ramy z czasu przed rzekomym jej prostowaniem , a po ? bo zakładam ze sie jej godzinami przygladałes , wiec moze zauwazyłes jakies miejsce watpliwe , które póżniej zniknęło ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Miły początek sezonu - ślizg
PostNapisane: 24 sie 2012, o 09:32 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sie 2011, o 14:46
Posty: 396
Sprzęt: RN09
Imie: Michał
Lokalizacja: Leśnica (obok Kędzie
pies napisał(a):
jezeli , jak twierdzisz sam majac rame przed oczami nic niepkojacego nie dostrzegasz , tym bardzej ze zdjec nic wyczytac sie nie da. Brak pofalowan na zewnetrznych kształtownikach , nie zauwazam tez zeby spawy były naruszone. Czy ty dostrzegasz jakies roznice pomiedzy wygladem tej ramy z czasu przed rzekomym jej prostowaniem , a po ? bo zakładam ze sie jej godzinami przygladałes , wiec moze zauwazyłes jakies miejsce watpliwe , które póżniej zniknęło ?


Kompletnie nic nie zauważyłem, co jest trochę dziwne. Rama jest niby krzywa (nie była prostowana) , ale mam zamiar iśc na pomiar :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Miły początek sezonu - ślizg
PostNapisane: 24 sie 2012, o 13:47 
Offline
pochłaniacz winkli

Dołączył(a): 8 lis 2011, o 07:48
Posty: 686
Sprzęt: r6
Imie: robert
podgruszecki napisał(a):
ale mam zamiar iśc na pomiar :)



a gdzie sie w twojej okolicy na piechote dochodzi do mozliwosci pomiaru ramy ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Miły początek sezonu - ślizg
PostNapisane: 24 sie 2012, o 13:55 
Offline
mistrz prostej

Dołączył(a): 9 mar 2011, o 23:53
Posty: 393
Sprzęt: R1 RN12
Imie: Sławek
Jak nic nie zauważyłeś to pozostaje tylko czekać na wynik pomiaru. Ze zdjęć ciężko cokolwiek wywnioskować. Ja pofalowanie wyczułem palcem ale rama była na moto i ciężko było coś dostrzec.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Miły początek sezonu - ślizg
PostNapisane: 25 sie 2012, o 06:07 
Offline
pochłaniacz winkli

Dołączył(a): 8 lis 2011, o 07:48
Posty: 686
Sprzęt: r6
Imie: robert
nawet niewielkie pofałdowanie byloby natychmiast zauwazone nawet przez laika . Ramy scigaczy sa zbudowane na zasadzie plastra miodu , kazde, nawet najmniejsze zwichrowanie powoduje powstanie wyraznej fałdy na kierunku przemieszczenia, wiec jezeli podgruszecki nie zauwazył zadnego zafalowania cienkich jak papier kształtowników , zadnego podejrzanego rozszczepienia spawu, to jego rama jest po prostu prosta, stad sugerowalem mu poszukanie przyczyny gdzies indziej , a nie uporczywie winic rame i pchac sie w powazna robote i rownie powazne koszty. Oczywiscie pomiar ramy nigdy nie zaszkodzi, własciwie to od tego trzeba było zaczac przed jej kompletnym demontazem. Laserowy pomiar wskazał by czy poleciało samo zawieszenie, czy takze rama. Kazde moto ma okreslone markery pozwalajace na bezbłedna analize jego wymiarow , tolerancji i odstępstw spowodowanych wypadkiem bez koniecznosci jego całkowitej rozbiórki. Na zyczenie nabywców wiekszosci sprzedawanych przeze mnie moto. nie raz robiłem tego typu pomiar najczesciej w Kawasaki Warsz. ul. Prymasa 1000.lecia , to jedyne miejsce w Warszawie gdzie robia to zawodowo, ale nie naprawiaja tylko stwierdzaja !! . Bo To jasne ze Firma parajaca sie prostowaniem ram z natury jest mało obiektywna w ocenie stuacji , poniewaz jest zainteresowana naprawa ramy i kasa , stad zawsze lepiej dokonac ekspertyzy w miejscu gdzie tylko ekspertyz sie udziela , a nie w konkretnym warsztacie naprawczym. Dlatego ponownie radze kolesiowi dokładne sprawdzenie dolnej póki , ocena w domu na oko ma zerowa wagę, tam sa bradzo konkretne katy. Sztyca nie jest prostopadla do poki, ma okreslony kat i w zaden sposob nie da sie tego gołym okie zauwazc , ani zweryfikowac bez wiedzy jaki ten kat jest i bez wlasciwego przyzadu pozwalajacego to odchylenie zmierzyc. Tym bardziej ze skrzywienie często bywa w dwu płaszczyznach bo wypadek rzadko trafia centralnie w oś moto. najczesciej uderzenie jest mocniejsze z którejś strony co wichruje póke w róznych kierunkach. A tak własciwie półek sie nie prostuje, zwłaszcza dolnej ,odpowiedzialnej za sterownosc moto. i BEZPIECZENSTWO !!! dlatego polecam Pdgruszeckiemu kupic dolna poke nowa


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Miły początek sezonu - ślizg
PostNapisane: 25 sie 2012, o 10:10 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sie 2011, o 14:46
Posty: 396
Sprzęt: RN09
Imie: Michał
Lokalizacja: Leśnica (obok Kędzie
Pies - jakie pakowanie się w koszta? Rozebranie motocykla zajęło mi pare godzinek i bylo czystą przyjemnością, bo znów się czegoś nauczyłem (przy okazji będę mógł wyczyścić każdy podzespół :P) - i jest bajecznie proste.

Jeżeli zdążę przed wyjazdem za granicę, to podjadę do Bielsko Białej, tam, gdzie Pies mi polecił i dam do pomiaru ramę i półki. Będę miał czarno na białym :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Miły początek sezonu - ślizg
PostNapisane: 28 sie 2012, o 10:56 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sie 2011, o 14:46
Posty: 396
Sprzęt: RN09
Imie: Michał
Lokalizacja: Leśnica (obok Kędzie
pies napisał(a):
to zbieg okolicznosci ze obie firmy mieszcza sie w Bielsku, mnie chodzi o inną, tu masz namiar


0 602 532 909
ADRES: BIELSKO-BIAŁA 43-300 ul.SZKLANA 23

z ich usług korzystałem wiele razy własnie w zwiazku z prostowaniem półek i dorabianiem lag .

jesli chodzi o twoje stwierdzenie ze była prostowana gorna półka, a dolna nie ruszana ? to bardzo dziwne powiedziałbym nawet nielogiczne. Sztyca leci w 99% na 100 mozliwych i zamiast kombinowac z rama radze wyslij tym ludziom obie póki do sprawdzenia. Jesli bede dobre , koszt wysyłki w obie strony jest zdecyowanie nizszy niz wymiana ramy :roll: a w ten sposob sioe upwnisz ze jest ok. lub ze terol zawiódł.


Pies - to jest ten zaklad, gdzie sie jedzie na Wapienice?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Miły początek sezonu - ślizg
PostNapisane: 28 sie 2012, o 12:14 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2011, o 20:09
Posty: 160
Lokalizacja: Łódź
Sprzęt: RJ05 SE
Imie: Robert
tecrol zmienił siedzibe na Międzyrzecze Górne
ul. Bielska 592. Polecam chłopaków prostowali mi lagi + wymiana oleju i uszczelniaczy, profesjonalna robota.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Miły początek sezonu - ślizg
PostNapisane: 28 sie 2012, o 14:05 
Offline
pochłaniacz winkli

Dołączył(a): 8 lis 2011, o 07:48
Posty: 686
Sprzęt: r6
Imie: robert
podgruszecki napisał(a):
Pies - to jest ten zaklad, gdzie sie jedzie na Wapienice?


byc moze , ja jestem z Warszawy wiec trudno mi to miejsce kierunkowo umiejscowic, zwłaszcza ze jedynie korespondencyjnie z nimi wspópracowałem osobiscie nigdy tam nie byłem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1