Teraz jest 2 lip 2024, o 12:50

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Miły początek sezonu - ślizg
PostNapisane: 21 sie 2012, o 16:50 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sie 2011, o 14:46
Posty: 396
Sprzęt: RN09
Imie: Michał
Lokalizacja: Leśnica (obok Kędzie
Po co mi ogon? Napisałem, że mam wszystko do mojej erki :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Miły początek sezonu - ślizg
PostNapisane: 21 sie 2012, o 22:24 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sie 2011, o 14:46
Posty: 396
Sprzęt: RN09
Imie: Michał
Lokalizacja: Leśnica (obok Kędzie
pies napisał(a):
od ponad dziesieciu lat sprowadzam ze Stanow moto. z reguły po slizgu , czasem po mocniejszym dzwonie, ale wowczas tylko chopery ze stalowymi ramami, ktore sa bez wiekszych problemow do nastawienia, oczywiscie w zakresie korekcyjnym. Po naprawie sprzedaje je , czasem troche pojezdze jesli jest szczególnie atrakcyjne. Podzielam zdanie kolegi piszącego ze po slizgu rzadko przestawia sie kąt głowki :shock: moim zdaniem powinienes najpierw sprawdzic czy trzpien dolnej półki ma własciwy kąt w stosunku do płaszczyzny połki ? to nie jest prosta sprawa do ustalenia , w warunkach domowych tego nie zrobisz, wiec raczej bedziesz musiał skorzystac z usługi wyspec. warsztatu. Podobnie z rama, by sprawdzic jej parametry musisz dokonac laserowego pomiaru , czego w domu takze nie zrobisz. Zacznij jednak od dolnej płki , bo jeśli tam jest zle , to zle bedzie własnie z odległoscia osi koła od kolektorów. Aluminiowych ram raczej nie prostuje sie wogóle. Alu. jest nie plastyczne na zimno i na wskutek prób jego prostowania w strukturze materiału z jakiego rama jest odlana nastepuja mikropęlniecia , które z czasem spowodują całkowite pekniecie w miejscu powstałego przemieszczenia. Po podgrzaniu alu takze sie nie uplastycznia , dopiero topiac sie jest palstyczne by ponownie je odlac w dowolny kształt. Krótko. Odradzam prostowanie. Skoncentruj sie na dolnej półce. Ja natomiast moge podac ci cene uzywanej ramy w USA jesli podasz mi rocznik swojego moto.


Mam dolną półkę na stole, łożysko wybite.
Podstawowe pytanie - takie skrzywienie półki, które powoduje to, że kolo jest blisko kolektorów, można dostrzec gołym okiem? Sztyca prawie na pewno jest prosta, bo przykładałem do jej wnętrza ośkę i przylegała idealnie. Mogło się gniazdo wygiąć, albo konstrukcja półki?
PS: Możliwe jest, że takie skrzywienie półki przeoczyła by firma TECROL? (która podobno jest szanowaną firmą w tej branży)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Miły początek sezonu - ślizg
PostNapisane: 22 sie 2012, o 05:32 
Offline
pochłaniacz winkli

Dołączył(a): 8 lis 2011, o 07:48
Posty: 686
Sprzęt: r6
Imie: robert
Na oko nie jestes w stanie ocenic tak zwanego zwichrowania polki , a jak mam nadzieje wyobraznia ci podpowiada ze nawet niewielkie skrecenie w tym miejscu na osi koła powoduje juz sprą różnicę. Jeśli w okolicy nie masz takiej firmy , ktora tego typu naprawy wykonuje , to jedyna jaka moge polecic jest w Bielsku Białej . Wejdz w internet i ich znadziesz bez trudu po czym korespodencyjnie rozwazesz swoj problem. Sadze ze wiesz iz lagi , sztyca połki i sama półka wlasnie maja za zadanie pochonąc skutki czołowego uderzenia w celu ochrony główki ramy co zdecydowanie ogranicza koszt naprawy, dlatego własnie te elementy zwykle sa skrzywione po dzwonie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Miły początek sezonu - ślizg
PostNapisane: 22 sie 2012, o 07:50 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sie 2011, o 14:46
Posty: 396
Sprzęt: RN09
Imie: Michał
Lokalizacja: Leśnica (obok Kędzie
pies napisał(a):
Na oko nie jestes w stanie ocenic tak zwanego zwichrowania polki , a jak mam nadzieje wyobraznia ci podpowiada ze nawet niewielkie skrecenie w tym miejscu na osi koła powoduje juz sprą różnicę. Jeśli w okolicy nie masz takiej firmy , ktora tego typu naprawy wykonuje , to jedyna jaka moge polecic jest w Bielsku Białej . Wejdz w internet i ich znadziesz bez trudu po czym korespodencyjnie rozwazesz swoj problem. Sadze ze wiesz iz lagi , sztyca połki i sama półka wlasnie maja za zadanie pochonąc skutki czołowego uderzenia w celu ochrony główki ramy co zdecydowanie ogranicza koszt naprawy, dlatego własnie te elementy zwykle sa skrzywione po dzwonie.


Piec - czytaj co się do Ciebie pisze. Półki były w TECROL w Bielsku Białej i prostowali chyba górną. Czyli mam rozumieć, że mogę już wyciągać ramę..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Miły początek sezonu - ślizg
PostNapisane: 22 sie 2012, o 10:55 
Offline
pochłaniacz winkli

Dołączył(a): 8 lis 2011, o 07:48
Posty: 686
Sprzęt: r6
Imie: robert
to zbieg okolicznosci ze obie firmy mieszcza sie w Bielsku, mnie chodzi o inną, tu masz namiar


0 602 532 909
ADRES: BIELSKO-BIAŁA 43-300 ul.SZKLANA 23

z ich usług korzystałem wiele razy własnie w zwiazku z prostowaniem półek i dorabianiem lag .

jesli chodzi o twoje stwierdzenie ze była prostowana gorna półka, a dolna nie ruszana ? to bardzo dziwne powiedziałbym nawet nielogiczne. Sztyca leci w 99% na 100 mozliwych i zamiast kombinowac z rama radze wyslij tym ludziom obie póki do sprawdzenia. Jesli bede dobre , koszt wysyłki w obie strony jest zdecyowanie nizszy niz wymiana ramy :roll: a w ten sposob sioe upwnisz ze jest ok. lub ze terol zawiódł.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Miły początek sezonu - ślizg
PostNapisane: 22 sie 2012, o 11:57 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sie 2011, o 14:46
Posty: 396
Sprzęt: RN09
Imie: Michał
Lokalizacja: Leśnica (obok Kędzie
Napisałem, ze "chyba", bo tylko na niej są ślady prostowania, ale pewnie były obie.
Odległość koła od kolektora to ok. 10 mm, może 15mm, czyli o wiele za mało. Gdyby sztyca była krzywa, to jestem prawie pewien, że bym zauważył.
Jestem prawie pewien, że rama strzelona, główka zmieniła kąt i tyle.

Szczerze mówiąc, gdybym wiedział, że poszła rama, to bym całość sprzedał pizdu. Teraz już jest ori. komplet, więc trzeba już skończyć.

Fotka na pamiątkę:
Obrazek

PS: Idę do garażu wyciągać ramę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Miły początek sezonu - ślizg
PostNapisane: 23 sie 2012, o 14:45 
Offline
mistrz prostej

Dołączył(a): 9 mar 2011, o 23:53
Posty: 393
Sprzęt: R1 RN12
Imie: Sławek
Zobacz czy rama w okolicach główki od góry albo od dołu niema pofalowań. Też tak kiedyś miałem i dopiero przy składaniu wyszło że rama też dostała.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Miły początek sezonu - ślizg
PostNapisane: 23 sie 2012, o 16:18 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sie 2011, o 14:46
Posty: 396
Sprzęt: RN09
Imie: Michał
Lokalizacja: Leśnica (obok Kędzie
Sensei napisał(a):
Zobacz czy rama w okolicach główki od góry albo od dołu niema pofalowań. Też tak kiedyś miałem i dopiero przy składaniu wyszło że rama też dostała.


Powiem Ci, że wizualnie rama jest jak oryginalna. Mam ją wyciągniętą już i zupełnie nic niepokojącego nie wyszło. Dam ją do sprawdzenia i tyle.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Miły początek sezonu - ślizg
PostNapisane: 23 sie 2012, o 16:26 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwi 2010, o 13:51
Posty: 1248
Lokalizacja: piwniczna
Sprzęt: r1
Imie: darek
szybko ci poszlo.wrzuc pare fotek dokladnych samej glowki i okolic glowki ramy.to dzwon musial byc konkretny,albo te ramy takie slabe :/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Miły początek sezonu - ślizg
PostNapisane: 23 sie 2012, o 18:54 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sie 2011, o 14:46
Posty: 396
Sprzęt: RN09
Imie: Michał
Lokalizacja: Leśnica (obok Kędzie
Ok, koło 20 - 21 wrzuce b. dobrej jakosci zdjecia zrobione z lampa blyskowa :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1