Teraz jest 5 maja 2024, o 17:54

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Grzeje się
PostNapisane: 12 lip 2010, o 16:04 
pushe_r1, to normalne,że wyłączają się wentylatory po wyłączeniu zapłonu.

Takie kręcenie się wentylatora po zgaszeniu silnika i tak nic nie daje bo za dużo nie wychłodzi, w końcu i tak obieg stoi ,pompa wody nie pracuje, więc samo schłodzenie płynu znajdującego się w chłodnicy za dużo nie da.

Moim zdaniem dobrze jednak gasić moto po jeździe odczekując chwilke aż wentylatory schłodzą silnik i przestana się kręcić.
Wiadomo,że nie zawsze jest na to czas,ale mam takie stare nawyki :lol: ,zanim zgaszę moto w garażu czekam aż wentylatory schłodzą silnik, gasząc turbo diesla pozwalam się schłodzić turbinie, wyjeżdżajac samochodem też daje mu kilka minut na rozgrzanie. Takie starcze nawyki,ale może to zboczenie mechanika :geek:
Pozdro ;)


hehe nie zauważyłem,że Łuuuki już cos napisał
pozdro


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Grzeje się
PostNapisane: 12 lip 2010, o 16:09 
Panowie moze termostat ,daje w kość ;)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Grzeje się
PostNapisane: 12 lip 2010, o 16:10 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 mar 2010, o 23:11
Posty: 189
Sprzęt: r1
Imie: Jacek
dzieki za odp, ostatnio przez te upały temp utzrymuje sie na dosc wysokim poziomie, i miałem taka sytuacje ze po wyłaczeniu stacyjki i ponownym właczeniu po kilkunastu sekundach wyswietliło temp 119 stC i zapaliła sie kontrolka od temp oleju stad moj mały niepokoj :?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Grzeje się
PostNapisane: 12 lip 2010, o 16:15 
Pisaliśmy w tym samym momencie Żółwik :)

Generalnie jeśli wjeżdżam do garażu i słyszę wentylator to nie wyłączam nawet silnika az do schłodzenia sie silnika...ale czasami się zdarza, że wyłączając silnik temperatura jest około 100 stopni ale w momencie wyłączenia skacze momentalnie do 104 io wiecej stopni...i w takim wypadku nie włączam ponownie moto..ale zostawiam wentylator na 2 minutki u jest si :)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Grzeje się
PostNapisane: 12 lip 2010, o 22:03 
Offline
kursant

Dołączył(a): 31 sty 2010, o 10:56
Posty: 103
Lokalizacja: Ruda Śląska
Sprzęt: R6
Imie: Grzesiek
Mi w R6 wentylator załącza się od 106 stopni.Najgorzej jest na światłach jak mi za bardzo rośnie to na biegu jałowym daje na chwile silnik na 2 tys obr i spada bo pompa szybciej pompuje.Patent mam od mechanika ale wiadomo z dwa razy można się tak podratować a potem to mija się z celem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Grzeje się
PostNapisane: 13 lip 2010, o 08:42 
He he ciekawy patent z tym zwiększeniem obrotów :D Zgadzam się z tym że po dodaniu gazu pompa szybciej pompuje ale również silnik bardziej się rozgrzewa i efekt żaden ;)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Grzeje się
PostNapisane: 13 lip 2010, o 09:21 
Offline
kursant

Dołączył(a): 31 sty 2010, o 10:56
Posty: 103
Lokalizacja: Ruda Śląska
Sprzęt: R6
Imie: Grzesiek
A jednak działa podniesienie obrotów na chwile.Tylko trzeba z głową spróbuj zobaczysz.Wiadomo jak za długo większe obroty i nic nie daje tylko jeszcze gorzej.
Na kłapanie jedynki też jest patent i przy redukcji do dwa też.Przynajmniej przy moim sposobie jazdy to działa.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Grzeje się
PostNapisane: 23 lip 2010, o 21:38 
Offline
przyszły mistrz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lip 2010, o 21:26
Posty: 990
Lokalizacja: TBG
Sprzęt: R1 RN02
Imie: Rafał
siemka to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość; Erłan z USA 99r

mam pare pytań:
1) gdzie znajduje się ten czujnik załączający wentylator? (mile widziane foto)
2) ile mniejwiecej kosztuje ten czujnik
3) na wtyczce wentylatora jest czarny i niebieski przewód. który to + a który -
4) który bezpiecznik jest od wentylatora

z góry wielkie dzieki za odp. a moto mam dopiero pare dni

miedzy czasie troche poszperałem:
ad 1 czujnik znajduje się w prawym gornym rogu chłodnicy (ten wyzej)

ad 3 niebieski to + a czarny to -

_________________
Regulamin pkt 16 ZA NIE STOSOWANIE SIE NOWYCH USEROW DO TEGO OD 2012 DAJE BANA NA TYDZIEN I OSTRZEZENIE


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Grzeje się
PostNapisane: 27 wrz 2010, o 06:03 
a)Czujnik załączający wentylator znajduje się jak stoisz na wprost moto w lewym górnym rogu na chłodnicy,na tej czarnej listwie takiej

b)Czujnika swego czasu szukałem na allegro nie mogłem dorwać a na ebayu na polskie koło 160 zl kosztował

c)sprawdź miernikiem, nagrzej moto tak do 110 stopni gdzie powinien włączać się wentylator i na plusie powinien wtedy iść prąd

d)Nie mam pojęcia :P w serwisówce sprawdź :)

U mnie wyszedł jeszcze lepszy motyw z tym czujnikiem, okazało się że mam inną chłodnicę, nie ma nawet wtyku na czujnik :/ zrobiłem sobie obejście i latam z włącznikiem domowej roboty


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1