Teraz jest 5 maja 2024, o 13:40

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Grzeje się
PostNapisane: 11 kwi 2010, o 16:28 
Wentylator włącza się przy 100 do 105 stopni , sprawdź czujnik temperatury , ja robiłem tak , pierw wypnij kostkę z czujnika i na krótko kawałkiem druta połącz samą kostkę , automatycznie powinien się uruchamiać wentylator , potem wykręć czujnik i podepnij do kostki , podgrzej go na sucho np. świeczką , jeśli jest dobry to uruchomi po nagrzaniu wentylator :D


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Grzeje się
PostNapisane: 13 kwi 2010, o 21:49 
Powiem tak, miałem podobny problem w mojej R6, sprawdziłem wszystko( wentylator na krótko, stan płynu i nawet czujnik), okazało się ze bezpiecznik był przepalony:) jakbyś go szukał to jest w R6 pod siedzeniem kierowcy, taka mała zamknięta "skrzyneczka" z bezpiecznikami o wym ok 2x6cm, zacznij od tego


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Grzeje się
PostNapisane: 14 kwi 2010, o 13:35 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 kwi 2010, o 11:03
Posty: 15
Sprzęt: Yamaha R1 08
Imie: Paweł
U mnie z racji tego że moje moto jest z USA więc temperatura wyświetla się w F. W trasie jadąc w zależności od temperatury powietrza jest to 170-180 'F czyli (75-82 'C)
W mieście jak większość pisze 194'F-212 'F czyli (90-100 'C) i więcej jak są cieplejsze dni. Wentylatory włączają się 221 'F czyli (105 'C) jak tylko złapie czerwone światło albo nie można się przecisnąć między samochodami :D Tak więc jeżeli przy 110 'C nie włącza Ci się wentylator to trzeba się zapoznać z tą przyczyną.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Grzeje się
PostNapisane: 14 kwi 2010, o 18:33 
mój(r6) tez jest ze stanów, u mnie włącza się przy 215 F, czyli 101C:)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Grzeje się
PostNapisane: 14 kwi 2010, o 20:13 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 kwi 2010, o 11:03
Posty: 15
Sprzęt: Yamaha R1 08
Imie: Paweł
Masz jeden wentylator na chłodnicy u siebie czy dwa? Jeżeli jeden to może po prostu szybciej się włącza bo dłużej trwa studzenie,a jeżeli masz dwa to możliwe że r6 tak mają :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Grzeje się
PostNapisane: 14 kwi 2010, o 20:30 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 sty 2010, o 16:45
Posty: 455
Lokalizacja: Poznań
Sprzęt: YZF R6
Imie: Piotr
Ja mam z jednym wentylatorem (2004r)i włącza się przy 101.

_________________
http://www.arachnea.org/
"Przeciwko kur**twu i upadkowi zasad !!!"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Grzeje się
PostNapisane: 14 kwi 2010, o 20:59 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 kwi 2010, o 11:03
Posty: 15
Sprzęt: Yamaha R1 08
Imie: Paweł
W takim razie r6 mają jeden wentylator no chyba że w młodszych rocznikach są dwa ale tego nie wiem i może dlatego się wcześniej włącza. Ja w swojej R1 mam dwa (2008r) i jeżeli już się uruchomią to temperatura bardzo szybko spada studzą moment.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Grzeje się
PostNapisane: 12 lip 2010, o 15:42 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 mar 2010, o 23:11
Posty: 189
Sprzęt: r1
Imie: Jacek
nie chciałem zaczynac nowego tematu wiec podpinam sie do tego..pytanie do wlascicieli rn19 tek, czy u was tez po wyłaczeniu stacyjki wentylatory przestaja chodzic?? w mojej poprzedniej rn04 chodziły do ustalenia sie pozadanej temp pomimo wyjecia kluczuków ze stacyjki, w obecnej nie a temp rosnie.. :?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Grzeje się
PostNapisane: 12 lip 2010, o 15:56 
Juz w modelu RN09 jest tak samo...w momencie wysokiej temperatury...gdy się przekręci kluczyk na off - wyłącza się wentylator...ja osobiscie po lataniu w miescie gdy widzę ze temperatura jest wysoka nie wyłączam od razu kluczyka...często jest tak ze temperatura podnosi się dopiero po wyłączeniu silnika...i wentylator się załącza...pozdr :)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Grzeje się
PostNapisane: 12 lip 2010, o 16:03 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 mar 2010, o 23:11
Posty: 189
Sprzęt: r1
Imie: Jacek
Łuuuki Only One - R1 napisał(a):
..ja osobiscie po lataniu w miescie gdy widzę ze temperatura jest wysoka nie wyłączam od razu kluczyka... :)


ja tez zaczałem tak robic :D
zastanawiałem sie czy mam cos skopane czy to fizjologia, dzieki za błyskawiczna odp :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1