Teraz jest 3 maja 2024, o 15:08

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Ustawienie EXUPA
PostNapisane: 19 mar 2012, o 21:27 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sie 2011, o 14:46
Posty: 396
Sprzęt: RN09
Imie: Michał
Lokalizacja: Leśnica (obok Kędzie
Panowie, takie pytanie.
Wiem, że pare osób skarżyło się na "glośny" EXUP. U mnie jest metaliczny dźwięk (pukanie).
Czy wyczyszczenie pomaga? Sama regulacja nie pomogła.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Podłączyłem exup, motocykl nie wkręca się na obroty!! pomocy
PostNapisane: 20 mar 2012, o 16:47 
Offline
pochłaniacz winkli

Dołączył(a): 6 gru 2011, o 23:13
Posty: 686
Sprzęt: R1 2012
Imie: Dawid
Lokalizacja: WBK
Witajcie, podłączyłem exup ( prawdopodobnie źle) i teraz motocykl wogóle nie da ducha... czy mógłby ktoś zrobić fotkę tego zaworu przy wydechu w jaki sposób jest ustawiony w spoczynku?? bo najprawdopodobniej to źle ustawiłem...byłbym wdzięczny...

polaczylem watki. zadawaj pytania w odpowiednim dziale!
darekR1


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Podłączyłem exup, motocykl nie wkręca się na obroty!! pomocy
PostNapisane: 25 mar 2012, o 23:48 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 mar 2010, o 14:47
Posty: 72
Lokalizacja: Dąbki (Koszalin)
Sprzęt: YZF R1 RN09
Imie: Marcin
W spoczynku powinien byc otwarty na max jak dobrze pamietam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Podłączyłem exup, motocykl nie wkręca się na obroty!! pomocy
PostNapisane: 26 mar 2012, o 06:50 
Offline
pochłaniacz winkli

Dołączył(a): 8 lis 2011, o 07:48
Posty: 686
Sprzęt: r6
Imie: robert
zgadza sie, przepustnica jest rownoległe ustawiona do osi króćca rury wydechowej . Zeby wyczuc wlasciwe połozenie odepnij linki , ręka poruszaj od punktu skrajnego do skrajnego przepustnica i gdy wyczujesz połozenie srodkowe w tej pozycji wepnij linki tak regulujac ich długośc zeby nie przestawic połozenia przepustnicy. Pamietaj ze linki musza miec pewien mały luz , nie moga byc napięte :!: po czym przekrec kluczyk w stacyjce i sprawdz czy po wykonaniu ruchow kontrolnych połozenie przepustnicy wróci w ten sam punkt w jakim go ustawiłes poczatkowo . Jesli tak, to wszystko jest ok. jesli nie ? to problem moze juz przekraczac twoje umiejetnosci naprawy :roll:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Podłączyłem exup, motocykl nie wkręca się na obroty!! pomocy
PostNapisane: 26 mar 2012, o 21:42 
Offline
pochłaniacz winkli

Dołączył(a): 6 gru 2011, o 23:13
Posty: 686
Sprzęt: R1 2012
Imie: Dawid
Lokalizacja: WBK
jutro się pobawie, jeśli się nie uda to w poniedziałek jestem umówiony w warsztacie;) za regulacje wołają od 50-100 więc nie jest aż tak źle


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Ustawienie EXUPA
PostNapisane: 27 mar 2012, o 18:50 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 7 maja 2011, o 14:07
Posty: 39
Lokalizacja: Poznań
Sprzęt: YZF-R6
Imie: Błażej
Witam.. prosiłbym wszystkich mądrych o jakieś sugestie i dobre rady.. odpaliłem dzisiaj swoja maszynkę i ku mojemu zdziwieniu na wyświetlaczu wyskoczył błąd 18 :shock: poszperałem troszkę i wyszło że niby odpowiada to za EXUP.. Tak więc dostałem się do niego i mam pewien problem, otóż gdy przekręce kluczyk, zawór ani drgnie, po włączeniu zapłonu i odkręceniu manetki zawór nadal nie reaguje.. naciągnąłem trochę linki bo miały za dużo luzu, zawór nadal nie reaguje, za to błąd zniknął, co wydaje sie w takiej sytuacji kompletnie bez sensu.. pomyślałem że może sie zblokował, więc odczepiłem linki i bez najmniejszego oporu idzie palcami go obrócić.. no i jestem w kropce.. :evil: jak na moje wygląda to tak jakby z linkami było coś nie tak.. jakieś propozycje od czego by tu zacząć cokolwiek majstrować..?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Ustawienie EXUPA
PostNapisane: 27 mar 2012, o 19:16 
Offline
pochłaniacz winkli

Dołączył(a): 8 lis 2011, o 07:48
Posty: 686
Sprzęt: r6
Imie: robert
jesli jestes w stanie reka poruszyc linki, to znaczy ze automat exupa ma zerwaną przekałdnie ślimakowa. W jego wnetrzu jest kilka plastikowych kółek malenkich jak w jakiejs zabawce bardzo łatwych do uszkodzenia w przypadku nawet niewielkiego oporu lub niewłasciwego ustawienia, albo własnie za mocno napietych linek. To ze wyłaczył ci sie bład o niczym nie swiadczy , bo prawdopodobnie mikropozycjoner we wnetrzu automatu exupa stanał we własciwej pozycji, z tym ze na zawsze. Jaka rada ? niestety trzeba będzie zakupic automat na allegro :cry:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Ustawienie EXUPA
PostNapisane: 27 mar 2012, o 19:49 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 7 maja 2011, o 14:07
Posty: 39
Lokalizacja: Poznań
Sprzęt: YZF-R6
Imie: Błażej
Hmm.. nie do końca rozumiem co miałeś na myśli pisząc czy mogę ruszać linkami..? Generalnie gdy linki są zaczepione (nie licząc regulacji na śrubach) to nie idzie ich palcami mocniej wyciągnąć.. to samo ma miejsce gdy są odczepione.. Nie ukrywam że nie wiem jak to wszystko powinno działać i strasznie mnie to wpienia :evil: ale na logike, jeżeli odkrece manetke, to jedna z zaczepionych linek powinna się naciągnąć, powodując obrócenie zaworu.. jeżeli zawór bez linek obraca się bez problemu, to czemu odczepiona linka się nie naciąga..? chyba że własnie za to odpowiada automat exup..? a gdzie on w ogole sie znajduje jesli mozna wiedziec..?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Ustawienie EXUPA
PostNapisane: 27 mar 2012, o 20:36 
Offline
pochłaniacz winkli

Dołączył(a): 8 lis 2011, o 07:48
Posty: 686
Sprzęt: r6
Imie: robert
automat jest pod nadkolem , patrz po linkach . Zanim jednak zaczniesz wyciagac automat, a to nie takie proste i sam nie wyskoczy , zrób następujaca próbę : odepnij obie link przy przeustnicy i jezeli jestes w stnie recznie spowodowac ze gdy ciagniesz za jedna to druga sie chowa i na odwrót gdy pocigasz te , ktora sie schowała zaczyna sie chowac ta dotychczas wyciagnieta, to znaczy ze przekładnia w automacie jest uszkodzona. Oczywiscie mozesz wyjac automat, ale zanim go rozbierzesz to zablokuj duzym płaskim kluczem ten szesciokatny element o który sa zaczepine pinki i dopiero odkrecaj nakretke mocujaca zaczep :!: w przeciwnym wypadku szkodzisz mikropozycioner i wtedy bedzie całkowity klops.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Ustawienie EXUPA
PostNapisane: 27 mar 2012, o 20:58 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 7 maja 2011, o 14:07
Posty: 39
Lokalizacja: Poznań
Sprzęt: YZF-R6
Imie: Błażej
Dzięki.. :) znalazłem i rzeczywiście z wymontowaniem go nie będzie lekko.. :( ale póki co zrobiłem tak jak napisałeś z tymi linkami i nie da rady ręcznie tak naciągać linek by jedna wychodziła a druga się chowała..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1