Teraz jest 3 maja 2024, o 10:21

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Ustawienie EXUPA
PostNapisane: 27 kwi 2011, o 06:28 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 sty 2010, o 12:48
Posty: 350
Lokalizacja: Koło
Sprzęt: R1 RN22
Imie: jarek
Na wolnych obrotach zawór jest otwarty. Przy gwałtownym dodawaniu gazu będzie się na chwilę przymykał. Nie mam R6 więc foty wam nie zrobię. Ale na Youtubie widziałem kiedyś filmiki dotyczące działania Exupa. Generalnie w pozycji spoczynkowej jest otwart. A co do odłączania exupa w celu "poprawiania" maxymalnych osiągów, to dużo lepszą techniką jest wyjęcie samego zaworu, żeby w ogóle nie tłumił przelotu. Ale ja tego nie popieram.

_________________
R1 RN22 + Ducati Monster. R1 RN19, R1 RN12, R1 RN09, CBR1100XX, ThunderAce, ZX1000, DR650, DR600, XT600, W16, KLR600, CB, XS, ETZ,


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Ustawienie EXUPA
PostNapisane: 27 kwi 2011, o 20:25 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 mar 2011, o 19:39
Posty: 6
Sprzęt: R6
Imie: Kamil
A wiec teraz ustawiłem tak zawór otwarty na maksa na stojaku pierwszy bieg dodaje gazu zawór się zamyka do końca i powoli otwiera tak powinno być???
Znalazłem zdjęcia że zawór na postoju jest w połowie otwarty (tak ustawiono na linkach) i było napisane że tak ok, więc teraz nie wiem jak to jest.
Moja to R6 z 2009r czy przypadkiem po włączeniu zapłony zawór nie powinien zrobić pełnego obrotu kontrolnego??? u mnie tak niema;/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Ustawienie EXUPA
PostNapisane: 27 kwi 2011, o 21:08 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 sty 2010, o 12:48
Posty: 350
Lokalizacja: Koło
Sprzęt: R1 RN22
Imie: jarek
Otóż nie ma regóły. Powtarzam, że R6 nie znam, ale powiem jak to jest w R1. Np w RN09 zawór po włączeniu kluczyka przekręca się tylko minimalnie od pozycji zupełnie otwartej do pozycji może o 3-5mm oddalonej od otwartej (celowo pisze w mm a nie w stopniach). Natomiast w RN19 zawór stał w połowie, po przekręceniu kluczyka robił praktycznie pełen ruch od oporu do oporu po czym ustawiał się w połowie. Ale po odpaleniu na wolnych obrotach zawsze stoi w pozycji bliskiej pełnemu otwarciu. Przy gwałtownej przegazówce musi się przymykać. Ale instrukcja zawsze mówi o ustawianiu przed odpaleniem. Zawór musi być skierowany na znacznik. Bo mam wrażenie że mylisz pozycję do ustawienia (czyli zapłon włączony ale silnik zgaszony), z pozycją na wolnych obroach. Ustawiasz zawsze na zgaszonym silniku.

_________________
R1 RN22 + Ducati Monster. R1 RN19, R1 RN12, R1 RN09, CBR1100XX, ThunderAce, ZX1000, DR650, DR600, XT600, W16, KLR600, CB, XS, ETZ,


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Ustawienie EXUPA
PostNapisane: 27 kwi 2011, o 21:17 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 mar 2011, o 19:39
Posty: 6
Sprzęt: R6
Imie: Kamil
Ustawiam bez zapłonu. Właśnie o to chodzi że nie widzę nigdzie żadnego znacznika i z manuala doczytałem że musi być ustawiony na pełne otwarcie chyba że się mylę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Ustawienie EXUPA
PostNapisane: 4 lip 2011, o 13:21 
W dalszym ciągu nie mogę sobie poradzić z tym exupem, ustawiałem go ale dalej jest coś nie tak. Zernijcie na film, może coś pomożecie.

Filmik jak chodzi u mnie:
http://www.youtube.com/watch?v=ZPXCifIn3BM


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Ustawienie EXUPA
PostNapisane: 15 lip 2011, o 19:35 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2010, o 12:31
Posty: 41
Lokalizacja: TARNOW
Sprzęt: Yamaha fz1n
Imie: Marcin
Lokalizacja: TARNOW
Dzisiaj regulowalem exup i tak to wyglada http://www.youtube.com/watch?v=1tQkrMxxxXI


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Ustawienie EXUPA
PostNapisane: 3 mar 2012, o 19:36 
Może mi ktoś na chłopski rozum wytłumaczyć jak w R6 RJ11 (2006rok) ustawić zawór exup'a? Ktoś mi odpiął przed sprzedażą i nie wiem jak ustawić linki. NA silniczku mam linki 1 i 2, która idzie do którego uchwytu przy wydechu i w jakiej pozycji powinien się znajdować exup w momencie chodzenia na wolnych obrotach?


Góra
  
 
 Tytuł: ustawienie exupa r6 2008
PostNapisane: 19 mar 2012, o 17:29 
Offline
pochłaniacz winkli

Dołączył(a): 6 gru 2011, o 23:13
Posty: 686
Sprzęt: R1 2012
Imie: Dawid
Lokalizacja: WBK
Jak w tytule, próbuję ustawić exup w swojej r6, ponieważ był zalożony sportowy wydech, który wywaliłem, i mam takie pytanko, jak powinien zachowywać się silniczek exupu po prawidłowym podłączeniu? czy na wolnych obrotach po dodaniu gazu powinien się ruszać? czy dopiero po ruszeniu?

polaczylem watki, piszcie w odpowiednich tematach jak takowe juz sa bo bede usuwal :zolta:
darekR1


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: ustawienie exupa r6 2008
PostNapisane: 19 mar 2012, o 17:33 
Offline
pochłaniacz winkli
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 kwi 2011, o 18:01
Posty: 792
Sprzęt: beemwu
Imie: faker
Lokalizacja: OGL
winien sie ruszac

_________________
Faker znowu nadaje


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: ustawienie exupa r6 2008
PostNapisane: 19 mar 2012, o 17:37 
Offline
pochłaniacz winkli

Dołączył(a): 6 gru 2011, o 23:13
Posty: 686
Sprzęt: R1 2012
Imie: Dawid
Lokalizacja: WBK
czy ktoś pomoże to przetłumaczyć na chłopski rozum? bo nie mam pojęcia o jaki widelec rolki chodzi i o jaką dziórę...do ustawienia korzystałem z tego opisu

"Jeśli widełki nie pokrywają się z dziurą, należy poluzować linki i ręcznie ustawić "rolkę" tak, by wnętrze widełek znalazło się równo z dziurą. Należy powtórzyć procedurę z zapłonem WŁĄCZYĆ - WYŁĄCZYĆ, żeby sprawdzić, czy silniczek - servo jest dobrze wyzerowany. Jeśli jest wyzerowany (chodzi o pozycję) można następnie ustalić napięcie linek, by było te 1,5mm."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1