Teraz jest 3 maja 2024, o 13:35

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: W r6 odcięcie następuje przy różnych obrotach
PostNapisane: 10 lut 2011, o 23:16 
hej, Daję ją w przyszłym tygodniu do wymiany świec, filtrów, płynów i regulacji gaźników, zobaczymy czy coś pomoże, po serwisie napisze co pomogło,;)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: W r6 odcięcie następuje przy różnych obrotach
PostNapisane: 10 lut 2011, o 23:36 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 kwi 2010, o 08:02
Posty: 1438
Sprzęt: r6 RJ15
Imie: Brylant
Lokalizacja: Kalishfornia
tam nie masz gazników :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: W r6 odcięcie następuje przy różnych obrotach
PostNapisane: 11 lut 2011, o 10:38 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sty 2010, o 18:02
Posty: 217
Lokalizacja: małopolskie
Sprzęt: R6 RJ09
Imie: Mateusz
pierwsze co przy tym przebiegu i nierównych obrotach biegu jałowego koniecznie zerknij, porównaj i wymień świece oraz zobacz i wyczyść/wymień filtr powietrza. Potem sprawdź, jeśli nie pomoże zaopatrz się w manuala, poczytaj (jeśli nie wiesz jak to ugryźć) i wejdź w tryb serwisowy na zegarach/kompie, posprawdzaj moduły, czujniki (trybem serwisowym) fajkocewki, zaopatrz się też w miernik bo będzie Ci potrzebny. A jeśli nie czujesz się na siłach.. lepiej nie grzeb.. co do cen i jakości/fachowości/wiedzy fabrycznych serwisów... ja się nie wypowiadam (przynajmniej o polskich) najlepiej mieć pod bokiem kogoś zaufanego który ma praktyczne pojęcie, pasjonata (byle nie przysłowiowego Pana Cześka ze stodoły) a nie tylko wiedzę nabytą w trakcie szkoleń. I który jest już na "ty" z tym modelem R6


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: W r6 odcięcie następuje przy różnych obrotach
PostNapisane: 27 lut 2011, o 13:27 
No koleś do którego oddałem moto, własnie próbował coś zdziałać przy zegarach, wchodził w tryb serwisowy itd, no ale mówi ze nic nie pomogło, pytałem jeszcze jednego kolesia to mówił zeby wskoczyć na serwis i wgrać mapę


Góra
  
 
 Tytuł: Re: W r6 odcięcie następuje przy różnych obrotach
PostNapisane: 1 mar 2011, o 18:52 
Panowie jeśli jakieś wariacje z obrotami to proponuje się wziąć za świece , moja R6 nie ciągła do 14 tys obr na biegu jałowym , zamulalo ją czasami puszczało wiec postanowiłem wymienić świece i wszystko gra po zabiegu smiało szła 280.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: W r6 odcięcie następuje przy różnych obrotach
PostNapisane: 3 mar 2011, o 00:06 
po lekkim serwisie i wymianie świec itd.. nic sie nie zmieniło, obroty lekko sie uspokoiły, ale mowią że to przez wydech, ja mam przelotówkę dominatora, z tego co wiem lekko falują te obroty, po prostu ten typ tak ma,.... a jakie ogólnie powinna mieć r6 2005r, ja mam ustawione lekko powyżej 1500, a jesli chodzi o ocięcie koleś powiedział abym pojechał do serwisu podpiął pod kompa i najprawdopodobniej bedzie trzeba nową mapę wgrać, gdyż w tym modelu gdy sie wchodzi w tryb serwisu nie można ustawić odcięcia jak w r1, czy ktoś ma jeszcze jakiś pomysł co by tu można było zrobić?


Góra
  
 
 Tytuł: Re: W r6 odcięcie następuje przy różnych obrotach
PostNapisane: 3 mar 2011, o 07:03 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 kwi 2010, o 08:02
Posty: 1438
Sprzęt: r6 RJ15
Imie: Brylant
Lokalizacja: Kalishfornia
Trochę za wysokie obroty masz na jałowym, w serwisówce jest chyba 1250-1350, Ja pierwsze słyszę żeby sie dało ustawiać odcięcie w R1 jak sie chce , ale może jestem w błędzie. Co do wydechu też bym sie spierał, bo sam mam wydech przelot w swojej i odcinka jak była na serii tak jest teraz. Jedz do porządnego serwisu Yamahy (tylko naprawdę porządnego, z dobra renomą,)bo szkoda nerwów na takie jeżdżenie od mechaniora do mechaniora i każdy Ci, co innego powie. W serwisie powiedz ze chodzi Ci o naprawdę tej konkretnej usterki, a nie o dochodzenie metodą prób i błędów co jest nie tak poprzez wymiany podzespołów i naciąganie Cie na koszta. Pewnie okaże sie ze taki stan rzeczy powoduje jakas pierdoła bo na to wyglada


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: W r6 odcięcie następuje przy różnych obrotach
PostNapisane: 3 mar 2011, o 23:04 
też mi sie tak wydaje, lecz jeśli podepną ja pod kompa wszystko powinno wyjść, może ma jakiś błąd? a jeśli chodzi o obroty to po założeniu przelotówki zaczeły tak wariować i cięzko jest ustawić ją poniżej, gdyż wtedy strasznie wariuje, u nas jest najbliżej w kielcach serwis yamahy ale nie cieszy się dobrą renomą


Góra
  
 
 Tytuł: Re: W r6 odcięcie następuje przy różnych obrotach
PostNapisane: 3 mar 2011, o 23:14 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwi 2010, o 13:51
Posty: 1248
Lokalizacja: piwniczna
Sprzęt: r1
Imie: darek
jest tak czasami ze zakladajac przelot obroty troche faluja,ale jest to jakies 200 obr/min. 1500 na jalowym to za duzo,pokrec pokretlem od biegu jalowego na rozgrzanym silniku (chyba z lewej strony kolo owiewki wystaje) podepnij go pod ten komp bo czuje ze gdybania moze byc w nieskonczonosc


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: W r6 odcięcie następuje przy różnych obrotach
PostNapisane: 4 mar 2011, o 07:35 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 kwi 2010, o 08:02
Posty: 1438
Sprzęt: r6 RJ15
Imie: Brylant
Lokalizacja: Kalishfornia
pokrętło jest z prawej strony nad deklem od sprzęgła, w R1 rzeczywiscie jest z lewej :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1