Teraz jest 21 cze 2024, o 21:30

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Metaliczny stukot w silniku od 4tys do 5,5 tys obrotów
PostNapisane: 9 lip 2010, o 21:20 
Gdzie można kupić nowy wał z panewkami itd ( chyba tylko dealer ale z doświadczenia wiem że jest z tym problem) :shock: Mechanik zrobił wielkie oczy jak chciałem prowadnice zaworowe i powiedział że będzie z tym problem bo raczej nikt tego nie kupuje do kątówki.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Metaliczny stukot w silniku od 4tys do 5,5 tys obrotów
PostNapisane: 9 lip 2010, o 23:56 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 24 cze 2010, o 11:22
Posty: 31
Sprzęt: erłan
Imie: arek
Niestety - tylko dealer - i koszt też jest spory. Spytaj w http://www.marexmotor.pl/
Jak szukałem zębatek do drugiego biegu w moim "erłanie" to mieli najlepszą cenę.

A wystarczy, że podasz im przez e-mail nr katalogowy części z nazwą, to odpiszą Ci ile ona kosztuje...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Metaliczny stukot w silniku od 4tys do 5,5 tys obrotów
PostNapisane: 10 lip 2010, o 08:30 
Sam na razie nie wiem, oddałem motor w ręce kolejnego mechanika którego poleca mi większość motocyklistów w moim mieście i zobaczymy co będzie się działo,
w najbliższych dniach w miarę rozbierania silnika będę opisywał co i jak, tak dla potomnych co robić jak usłyszą w silniku to co ja...


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Metaliczny stukot w silniku od 4tys do 5,5 tys obrotów
PostNapisane: 21 lip 2010, o 17:33 
Witam

Tak jak mówiłem będę opisywał prace mechanika, jak na razie rozebrany piec na części jednak jeszcze mechanik nie dobrał się do wału, i że tak powiem ja to chyba mam pecha :/ 3 dni temu koleżka który naprawia mi motor miał wypadek na krosie niby nic poważnego ale potrzeba do pracy 2 rąk a on ma sprawna tylko jedną :/ mówi ze za kilka dni będzie ok. Ale ile to kilka??

Dobrze ale wracając do tematu rozebrana góra silnika nie wiem jak to powiedzieć ale widać już tłoki z tego co on mówi to jak na razie wszystko wygląda ok, wstępny kosztorys ok 2k wraz z naprawą wstawieniem nowych części ustawieniem zaworów i robocizna, jak myślicie drogo czy tanio??

Pozdrawiam o ja nieszczęśliwy was wszystkich... :cry:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Metaliczny stukot w silniku od 4tys do 5,5 tys obrotów
PostNapisane: 21 lip 2010, o 21:33 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwi 2010, o 13:51
Posty: 1248
Lokalizacja: piwniczna
Sprzęt: r1
Imie: darek
te 2k to razem z czesciami? bo jesli za sama dlubanine to wydaje mi sie troche duzo


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Metaliczny stukot w silniku od 4tys do 5,5 tys obrotów
PostNapisane: 24 lip 2010, o 07:40 
darekR1 napisał(a):
te 2k to razem z czesciami? bo jesli za sama dlubanine to wydaje mi sie troche duzo


Tak razem z częściami...


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Metaliczny stukot w silniku od 4tys do 5,5 tys obrotów
PostNapisane: 24 lip 2010, o 10:22 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwi 2010, o 13:51
Posty: 1248
Lokalizacja: piwniczna
Sprzęt: r1
Imie: darek
to dobra cena.daj znac jak wszystko bedzie poskladane :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Metaliczny stukot w silniku od 4tys do 5,5 tys obrotów
PostNapisane: 11 sie 2010, o 06:28 
Witam ponownie po przerwie,przpraszam za brak polskich znkow ale pisze tego posta z telefonu. Chlopaki mieliscie racje panewki, wal masakra, jak panewki sie wytarly to wal zrobil spustoszenie w silniku. Kupilen nowe serduszko do mojej szlifiereczki bo wymiana czesci nie miala sensu, czekam na wstawienie pieca I test, jak wszystko bedzie ok to jeszcze posmigam w tym sezonie :-)
Pozdrawiam.

Operacja na sercu się powiodła moja Erka znowu potrafi kąsać Wymiana silnika tylko to mogło pomóc, na szczęście znalazłem dobry silnik za naprawdę małą cenę, oszczędziłem 2k jutro jadę kupić sobie nowy kask


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Metaliczny stukot w silniku od 4tys do 5,5 tys obrotów
PostNapisane: 12 lis 2010, o 20:20 
U mnie w (r1 rn12) po pojawił się metaliczny dźwięk tak jak by wpadła jakaś śrubka do wydechu środkowego. Dźwięk najlepiej słyszalny jest z tyłu silnika koło tylnego koła lub po lewej stronie silnika też z tyłu. Jest słyszalny przez sekundę zaraz po odkreceniu manetki i przy schodzeniu obrotów prawie przy samym dole. Początkowo myślałem, że to obejma od wydechu bo zgubiłem śrubę ale śrubę dziś wkręciłem a dźwięk dalej jest. Proszę tylko nie pisać o panewkach bo znam już ten dźwięk.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Metaliczny stukot w silniku od 4tys do 5,5 tys obrotów
PostNapisane: 13 lis 2010, o 10:00 
Witam
Rok temu naprawiałem silnik w R1 były stuki przy około 4tyś obrotów, nowy wał ,panewki ,uszczelki,robota koszt ponad 5000zł
lepiej było szukać innego silnika


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot], Majestic-12 [Bot] i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1