Teraz jest 2 maja 2024, o 22:31

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Prowadzenie R1
PostNapisane: 31 sty 2010, o 21:41 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 sty 2010, o 19:15
Posty: 145
Lokalizacja: Poznań
Sprzęt: R1
Imie: Jarek
Windriderr napisał(a):
YZF R1 napisał(a):
Hondy nie porównuje bo to dla mnie nie są motocykle sportowe.... :lol:


to według Ciebie np f4i sc33 sc44 sc50 600rr i 1000rr to co to za typ motocykli? jeździłeś kiedyś na jakiejś hondzie czy tylko od tak sie wypowiadasz, że nie są to motocykle sportowe?

Wiadomo, że są sportowe w sensie osiągów, ale nie są UWAŻANE za sportowe za ich zbytnią wygodę i "ułożenie". Są to świetne motocykle, ale my "Yamahowcy" za prawdziwie sportowe uważamy Yamahy :P Czyż nie ;)

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=M1IZObuZ1iU


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Prowadzenie R1
PostNapisane: 31 sty 2010, o 22:50 
powiem tak, od początku jeździłem Hondami i mam same dobre wspomnienia :P teraz będzie pierwszy sezon na Yamaszce więc co do samej jazdy nie wiele mogę się wypowiedzieć póki co ;) ale na pewno nie można powiedzieć że Honda nie ma motocykli sportowych, więc mnie to zdziwiło ;)

i dalej nie wiem, Gabrielu jeździłeś kiedyś na jakiejś Hondzie? bo chciałbym znać Twoją opinie co do konkretnego modelu Hondy i jako porównanie jej z R1

jak sie sezon zacznie, dorzuce coś od siebie co do porównania RN04 z którąś z Hond


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Prowadzenie R1
PostNapisane: 31 sty 2010, o 23:49 
Windriderr napisał(a):
powiem tak, od początku jeździłem Hondami i mam same dobre wspomnienia :P teraz będzie pierwszy sezon na Yamaszce więc co do samej jazdy nie wiele mogę się wypowiedzieć póki co ;) ale na pewno nie można powiedzieć że Honda nie ma motocykli sportowych, więc mnie to zdziwiło ;)

i dalej nie wiem, Gabrielu jeździłeś kiedyś na jakiejś Hondzie? bo chciałbym znać Twoją opinie co do konkretnego modelu Hondy i jako porównanie jej z R1

jak sie sezon zacznie, dorzuce coś od siebie co do porównania RN04 z którąś z Hond


Kolego jeździłem wieloma Hondami. z własnych miałem CB500, NTV 650, F4 z objeżdżonych nie moich sprzętów to SC28, SC33, 929, 954 2 szt, 600RR 2005 1000RR 2004, 2006, 2009, XX, F2, F3, F4, F4i, VFR 750, 800, VTR Firestorm (niestety nie SP1 i SP2 ale nadrobię to) z niesportowych nie będę wymieniał. i zdanie mam jedno motocykle liniowo oddające moc płynnie i gładko wkręcające się silniki do czerwonego pola, nie narowiste nie niecierpliwe dobre mało awaryjne silniki. Vki V2 i V4 może troszkę bardziej mi odpowiadały gdyż może z racji lepszego dołu. kupiłem F4 pojeździłem 2 miesiące i sprzedałem po tym kupiłem R6 z 99 roku i dopiero poczułem co to motocykl sportowy, motocykl sportowy ma zapie....ć a nie zamulać. w Hondzie czy to F4 czy 954 czy 1000RR 2004 obroty do max idą wolno gładko liniowo bez fajerwerków bez zaskoczenia owszem osiągi osiągami ale bez niczego co by mnie zaskoczyło, przejedź się RN012 odkręć ze startu i poczekaj do 9 tysięcy to zobaczysz o czym mówię, przed tobą pierwszy sezon na R1 objeździj ten sprzęt a potem wsiądź na 929 albo 954 i napisz mi maila (wiem jak będzie brzmiał). nie chce nikogo urazić swoja opinią bo to tylko koje wewnętrzne uczucia oparte na jakimś tam doświadczeniu. ale ja Hondy nie kupię. wole R1 z rozklekotaną skrzynią. ;)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Prowadzenie R1
PostNapisane: 1 lut 2010, o 10:21 
i właśnie takiej odpowiedzi oczekiwałem, bo nie byłem pewny czy miałeś kiedyś styczność z jakąś Hondą czy skreślasz ją od tak dla zasady (są też i tacy)
tak jak powiedziałeś, pojeżdżę, zobacze co potrafi R1 i wypowiem sie konkretniej co do tego motocykla ;)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Prowadzenie R1
PostNapisane: 1 lut 2010, o 14:19 
nie skreślam niczego na co nie wsiadę i nie zrobię chociaż kilkunastu kilomertów, to tak jak z kobietą ta co wyzywająco wygląda i dużo mówi o seksie często nic nie potrafi a taka cicha księgowa która klika pół dnia w klawiaturę i oblicza cyferki w nocy jest szatan.... ;)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Prowadzenie R1
PostNapisane: 2 lut 2010, o 22:06 
Jakis juz czasemu czytalem w "swiecie motocykli" bodajze fajne porownanie R1 '04 z K4. Chlopaki nie mogli wyjsc z podziwu, ze pomimo lepszego startu K4 prezegrywalo prawie w kazdych konkurach. Wniosek byl taki, ze dzieki wysokiemu kreceniu i temu kopu powyzej 7.5tys R1 zawdziecza swoje osiagi sprinterskie.
Rowniez wypowiadali sie na temat prowadzenia. Tu rowniez R1 byla pokazana jako najbardziej wybaczajaca bledy i intuicyjna maszyna.
Osobiscie na K nigdy nie jezdzilem wiec ciezko mi byc obiektywnym.

Pzdr


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Prowadzenie R1
PostNapisane: 2 lut 2010, o 23:12 
podobno k jest lepsze od r1


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Prowadzenie R1
PostNapisane: 3 lut 2010, o 08:05 
K5 juz owszem. Mysle jednak, ze po wymianiw wydechu, filtrow i PC R1 w niczym nie odbiega K5, lecz moge sie mylic. K5 to bestia


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Prowadzenie R1
PostNapisane: 3 lut 2010, o 17:37 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sty 2010, o 21:03
Posty: 63
Lokalizacja: Śląsk
Sprzęt: YZF R1 RN12
Imie: Mirek
R1 06 napisał(a):
podobno k jest lepsze od r1



I tu moim zdaniem trzeba odpowiedzieć sobie na ważne pytanie:

"w czym jest niby lepsza?"

- szybsza?

kwestia doświadczenia, daje sobie jaja obciąć że ktoś kto jeździ wyczynowo na torze np r6 da po dupie zwykłemu śmiertelnikowi jeżdżącemu nawet na potworze typu rn19

- wygodniejsza?

znów kwestia właściwości "fizycznych" delikwenta (wzrost, waga itd) - kwestia gustu a o nich się nie rozmawia

- lepiej się prowadzi?

tu znowu bym polemizował, modele z tych samych roczników są porównywalne w sensie zaawansowania technologicznego i bardzo dużą rolę w tym momencie odgrywa samo "nastrojenie" zawiechy do ciężaru oraz w jaki sposób i gdzie pacjent na tym śmiga

Można by tak wymieniać w nieskończoność.

Racja jest jak "racja" - każdy ma swoją.

_________________
" Dawcy, świry, idioci... Ludzie nazywają nas różnie, jednak ta ciemna masa nie wie, że dzięki naszemu działaniu mogą się uważać za normalnych. Dla nas tylko przeciętnych..."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Prowadzenie R1
PostNapisane: 3 lut 2010, o 20:51 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 gru 2009, o 20:09
Posty: 743
Lokalizacja: Nowy Sącz
Sprzęt: Sprzedany :(
Imie: Mateusz
Panowie dajcie sobie spokój :!: Forum jest do wypowiadania się a nie obrażania :evil:
Następnym razem będzie ostrzeżenie bo to się już nie pierwszy raz zdarzyło :!:
Przestrzegajcie zasady "traktuj inna osbe w ten sposob w jaki ty bys chcial zeby inni ciebie traktowali" a nie będzie więcej takich sporów. :evil: Kłócąc się i pisząc wulgarne i obraźliwe słowa pokazujesz swoją kulturę osobistą!
Macie pretensje do moderowania (dostałem PW) :?: Najpierw oceń siebie i swoje zachowanie :!:
tyle ode mnie w tym temacie...
Przemyślcie to...
Pozdrawiam

_________________
Każdy ma taki moment, kiedy musi zamknąć pewien etap
Nie po to, żeby siedzieć; Po to, żeby iść dalej
Po to, żeby sięgnąć dalej; Po to, żeby zrobić więcej!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1