Teraz jest 25 kwi 2024, o 01:02

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: PowerCommander
PostNapisane: 31 sty 2010, o 12:22 
Hej,

Zastanawiam sie, zeby kupic PC do swojej R1 04 zeby jej dol wzmocnic bo do 7 tysiakow idzie jak 600, adopiero pozniej diabel...

Ma juz ktos takie cudo lub testowal?

Pzdr

Osman


Góra
  
 
 Tytuł: Re: PowerCommander
PostNapisane: 31 sty 2010, o 18:05 
Ja mam porownanie bo jeszcze nie dawno smigalem na takiej samej maszynie tylko bez PC i powiem Ci ze róznica jest ogromna z tym ze u mnie jeszcze jest full akrapovic :o

Duzo ludzi pisze ze Pc nie zmienia wiele ale to sa ludzie ktoryt nie wyprobowali tego sami. Albo ludzie kturzy montowali PC sami gdzies w garazu na mapach sciagnietych z internetu.

Piszac ze roznica jest ogromna nie mam tu na mysli ze z PC ciagnie od samego dału jak V ka.
Moc oddawana jest na calej linni lepiej nie ma dziur no i ten dol jest troszeczke lepszy.

Jak chcesz zeby ten PC pracowal tak jak powinien zaprowadz maszyne do kogos kto sie na tym naprawde zna.
Bo w przeciwnym razie PC rownie dobrze moze pogorszyc prace silnika !!!
Polecam do PC zakupic jakis fajny wydech.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: PowerCommander
PostNapisane: 31 sty 2010, o 19:02 
A jakie są koszty zamontowania komputera ?


Góra
  
 
 Tytuł: Re: PowerCommander
PostNapisane: 31 sty 2010, o 19:08 
Ja nie wiem bo juz byl zanim ga kupilem :roll:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: PowerCommander
PostNapisane: 31 sty 2010, o 20:30 
Nie mam doświadczenia w R1 natomiast jeździłem wcześniej Kawasaki bez i później zamontowałem PC i różnica była ogromna.Przed zakupem PC poczytałem w internecie co i jak.Posiadał on trzy mapy które samemu można przestawiać-mocny dół,góra i całościowe podniesienie mocy.Do tego należy zamontować jeszcze sportowy filtr powietrza i układ wydechowy-przy ori nie ma takiego efektu.Wg opisów można podnieść moc do 30% /przynajmniej tak było przy Kawie koszt ok 1500pln/,do R1 będzie droższy 2300-2600pln.Pozdrawiam.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: PowerCommander
PostNapisane: 31 sty 2010, o 20:47 
no wlasnie, ja jezdze w tej chwili na oryginalnych wydechach. Jest sens inwestowac w PC przy standardowym wydechu? Zastanawiam czy za 2-3 lata nie wymienie maszyny na nowa a nigdy nie odzyskam tego co w nia teraz wsadze. PC to koszt ok £200, wydechy kolejne 500 czyli calosc ok 3000 poliszy


Góra
  
 
 Tytuł: Re: PowerCommander
PostNapisane: 31 sty 2010, o 21:13 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 sty 2010, o 19:15
Posty: 145
Lokalizacja: Poznań
Sprzęt: R1
Imie: Jarek
Jeśli dopiero za 2-3 lata planujesz zmienić moto to się nie zastanawiaj tylko dołóż PC i wydech. Będziesz miał dużo radochy :P :P :P Oczywiście nie odzyskasz wkładu przy sprzedaży, ale warto ....

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=M1IZObuZ1iU


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: PowerCommander
PostNapisane: 31 sty 2010, o 21:24 
problem polega na tym, ze w tej chwili mam wazniejsze wydatki niz wydech wiec PC zostaje. Tylko tak jak pisalem, nie jestem pewien czy warto sam w PC inwestowac...


Góra
  
 
 Tytuł: Re: PowerCommander
PostNapisane: 31 sty 2010, o 21:28 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 sty 2010, o 19:15
Posty: 145
Lokalizacja: Poznań
Sprzęt: R1
Imie: Jarek
Cóż, tak jak przedmówcy uważam, że sam PC nie da wielkiej różnicy, ale zawsze możesz zacząć od jednej rzeczy, a potem dołożyć drugą ... :P

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=M1IZObuZ1iU


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: PowerCommander
PostNapisane: 31 sty 2010, o 22:48 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sty 2010, o 21:03
Posty: 63
Lokalizacja: Śląsk
Sprzęt: YZF R1 RN12
Imie: Mirek
Witam.
To mój pierwszy post na tym forum więc proszę o wyrozumiałość.

Ja moją niunię (RN12) kupiłem już z PC ale bawiłem się w zeszłym sezonie troszkę mapami, ogólnie dół ma dużo lepszy niż ori pod warunkiem, że mapy są dobrze dobrane do motocykla/modelu/rocznika/zastosowanego filtra pow/wydechów.
Na początku gdy ją kupowałem (jeżdżę na niej 3 sezon) miała skopane mapy, po przesiadce z rn09 na rn12 nie zauważyłem tego bo i tak motocykl miał dużo większą moc niż poprzednik i robił na mnie wielkie wow. Dopiero później coś mnie tknęło i podłączyłem się do PC, sczytałem to co miał w środku i był wielki zonk. Otóż wszystkie wartości dawek paliwa miała zaniżone w całym zakresie obrotów na min. Objawiało sie to w ten sposób, że podczas ruszania z pod świateł musiałem ruszać z większym kątem otwarcia manetki gazu niż to miało miejsce w rn09 - myślałem że to tak ma być i nie przejmowałem się tym zbytnio. Sciągnąłem mapy dedykowane do mojego modelu i całego osprzętu (mam KN, wywalony exup - kolektory wymienione, oraz końcowki microna) wrzuciłem do PC i po pierwszej przejażdżce miałem mokro w majtach bo poczułem się jak bym się przesiadł znowu z rn09 na rn12. Motocykl dostał takiego pierdolnięcia że z ręką na sercu się lekko wystraszyłem tego potwora. Co do zużycia paliwa, wzrosło owszem ale przy mojej mieszanej jeździe średnio dochodzę do 180-200km od pełnego baku do zaświecenia się kontrolki rezerwy.

Teraz odnośnie samej instalacji PC.

Instalacja PC jest bajecznie prosta. Kupujesz PC do danego modelu (chodzi o wtyczkę/przejściówkę) i rozłączasz jedną wiązkę pod bakiem i wpinasz w nią w szereg PC. Ściągasz sobie ze strony producenta program do obsługi PC oraz mapę zapłonu dobierając ją z listy pod kątem twojego motocykla. Podłączasz kabelek USB do laptopa, włączasz zapłon w motorku i nawiązujesz komunikację. Wrzucasz mapy i gotowe. Później odpalasz i na bieżąco możesz sobie podglądać zależności pomiędzy kątem otwarcia manetki a korektą dawki +/- w stosunku do obrotów i orginalnego sygnału podawanego z ECU na wtryski.
Na PC są 3 przyciski LOW/MID/HI i po przyciśnięciu ich wszystkich na raz zaraz po włączeniu zapłonu możesz sobie zwiększyć bądź zmniejszyć w całym zakresie obr dawki podawanego paliwa w zależności czy chcesz oszczędniej czy nie.

Ja osobiście polecam PC ale pod warunkiem wymiany filtra z papierowego na sportowy oraz wymiany układu wydechowego. To podstawowy warunek by odczuć że PC coś tam daje.

_________________
" Dawcy, świry, idioci... Ludzie nazywają nas różnie, jednak ta ciemna masa nie wie, że dzięki naszemu działaniu mogą się uważać za normalnych. Dla nas tylko przeciętnych..."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1