Teraz jest 4 maja 2024, o 00:04

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 142 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 15  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: O gumie nauka
PostNapisane: 20 lip 2010, o 15:29 
Jak chcesz strzelać ze sprzęgła to jedziesz sobie powiedzmy na 6 tyś obr. odkręcasz gaz i leciutko muskasz sprzęgło równocześnie ciągnąc kierownice, wszystko odbywa sie płynnie i bez szarpnięć ;)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: O gumie nauka
PostNapisane: 5 sie 2010, o 21:16 
kurde a ja to już sam nie wiem co jest źle bo z gazu nie idzie mi na koło nawet z 7-8tys obr :evil: kilka razy poszła na gumę i było OK a najczęściej choćbym wyrwał kiere z ramy to podskoczy na 10cm i lipa :cry: może to sprzęgło? kumpel śmigał na mojej aż miło ale mówił ze zawsze strzelał ze sprzęgła.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: O gumie nauka
PostNapisane: 7 sie 2010, o 11:05 
Hmm a może bardziej energiczniej odkręcaj gaz tak przy 7 tys.obr. Trochę dziwne że R6 nie chce iść ci na gumę z gazu (I biegu) jakby to była 600 rr to bym się nie dziwił. Ja osobiście robię tak ciągnę do 7 tys. obr. trochę ujmuję gazu powiedzmy 6,5 tys. obr. i pała/gaz oczywiście z umiarem żeby pleców nie zaliczyć , a jak już jestem na gumie to cały czas dodaję trochę gazu :-D


Góra
  
 
 Tytuł: Re: O gumie nauka
PostNapisane: 7 sie 2010, o 21:10 
A powiedz mi czy do tych 7tys obr ciągniesz na maxa a potem ujmujesz i dodajesz czy normalnie rozpędzasz się do 7 tys obr a potem energiczne odjęcie i dodanie gazu??? Kilkakrotnie ładnie mi poszła na koło ale sam nie wiem jak to zrobiłem :o Ale wiem jedno że gdy daję z pizdy do 6 tys obr i potem enegriczne ujęcie i dodanie gazu to podskoczy przód na ok 30cm i zejdzie na asfalt :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: Nie mam zielonego pojęcia co robię źle :cry:
PS. pytanie może nie na miejscu ale zaryzykuję :? Trzeba do R6/R1 zakładać przegrodę do miski jak ktoś konkretnie daje na gumie?? :mrgreen:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: O gumie nauka
PostNapisane: 8 sie 2010, o 11:31 
Rozpędzam normalnie moto do 7 tys. obr. następnie ujmuje i energicznie dodaję gazu. A jak nie to spróbuje tak z 6 tys.obr postawić na gumę . A jeśli chodzi o tą przegrodę do miski jak dla ciebie jest to zbędne ,chyba że zamierzasz bawić się profesjonalnie w stund. A tak jak raz na jakiś czas stawiasz na gumę to nie potrzeba.
Jak już opanujesz dobrze gumę będziesz robił wysokie piony to wtedy ewentualnie możesz 50-100 ponad stan oleju wlać.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: O gumie nauka
PostNapisane: 8 sie 2010, o 13:14 
Jak będę śmigał na gumie to trudno określić bo jak na razie to albo coś źle robię albo sprzęgło ślizga ale dzieki za info o przegrodzie ;)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: O gumie nauka
PostNapisane: 8 sie 2010, o 18:03 
trening trening i dojdziesz do wszystkiego, początki bywają trudne ;)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: O gumie nauka
PostNapisane: 8 sie 2010, o 21:53 
Jest jeden 100% sposób...
Stajesz nogami na ziemi a później...DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU !!! :lol:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: O gumie nauka
PostNapisane: 8 sie 2010, o 22:00 
Żółwik napisał(a):
Jest jeden 100% sposób...
Stajesz nogami na ziemi a później...DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU !!! :lol:


...ten nowatorski trend w gumowaniu to od nas jeden dzisiaj próbował :D :D :D


Góra
  
 
 Tytuł: Re: O gumie nauka
PostNapisane: 8 sie 2010, o 22:07 
Ta i dupa mu sie zdarła... ajjj....
Ale jedno trzeba przyznać koło w powietrzu było :lol: i tego nikt nie podważy :lol:


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 142 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 15  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1