Teraz jest 19 kwi 2024, o 07:03

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: 1 bieg
PostNapisane: 2 paź 2010, o 12:52 
witam mam pytanko odnosnie pierwszego biegu
jadac sobie ulica dojezdzam do skrzyzowania zaczynam redukowac biegi 4,3,2 luz i czy w czasie jazdy 10- 30 km/h moge juz wrzucic pierwszy bieg czy musze sie koniecznie zatrzymac??

dziekuje za pomoc i pozdrawiam


Góra
  
 
 Tytuł: Re: 1 bieg
PostNapisane: 2 paź 2010, o 18:20 
siwysdz napisał(a):
witam mam pytanko odnosnie pierwszego biegu
jadac sobie ulica dojezdzam do skrzyzowania zaczynam redukowac biegi 4,3,2 luz i czy w czasie jazdy 10- 30 km/h moge juz wrzucic pierwszy bieg czy musze sie koniecznie zatrzymac??

dziekuje za pomoc i pozdrawiam



Jak masz taką potrzebę to zapinaj, osobiście raczej zrzucam do luzu,ale zależy od sytuacji ,raczej nie słyszałem o przeciwwskazaniach , to bieg jak każdy inny.
Oczywiście nie zapominaj o międzygazie.
Pozdro


Góra
  
 
 Tytuł: Re: 1 bieg
PostNapisane: 2 paź 2010, o 20:57 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwi 2010, o 13:51
Posty: 1248
Lokalizacja: piwniczna
Sprzęt: r1
Imie: darek
juz gdzies ten temat widzialem na innym forum.po co ten luz? 4,3,2,1 dojezdzam do swiatel,zatyrzymuje sie ,czasami wrzucam na luz,jak dluzej trzeba stac ,jak sie zapali zielone jedynka i ogien.po co jakies kombinacje i szukanie luzu :?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: 1 bieg
PostNapisane: 2 paź 2010, o 23:07 
Dzieki za wyjasnienie. To jest moje pierwsze moto a prawko bede zaczynal za dwa tygodnie takze stad te moje pytania :oops:

darekR1 napisał(a):
juz gdzies ten temat widzialem na innym forum.po co ten luz? 4,3,2,1 dojezdzam do swiatel,zatyrzymuje sie ,czasami wrzucam na luz,jak dluzej trzeba stac ,jak sie zapali zielone jedynka i ogien.po co jakies kombinacje i szukanie luzu :?


Góra
  
 
 Tytuł: Re: 1 bieg
PostNapisane: 2 paź 2010, o 23:53 
darekR1 napisał(a):
juz gdzies ten temat widzialem na innym forum.po co ten luz? 4,3,2,1 dojezdzam do swiatel,zatyrzymuje sie ,czasami wrzucam na luz,jak dluzej trzeba stac ,jak sie zapali zielone jedynka i ogien.po co jakies kombinacje i szukanie luzu :?


Hehe ,luzu nie trzeba szukać...jak znasz swój sprzęt on wchodzi sam...szkoda sprzęgła na stanie na światłach itp...ale każdy ma swoje przyzwyczajenia...w każdym razie co do jedynki sie zgadzamy ;)
Pozdro


Góra
  
 
 Tytuł: Re: 1 bieg
PostNapisane: 3 paź 2010, o 10:17 
ja schodze do 1 potem ew luz ;) powiem ci zolwik podobnie - szkoda klockow na hamowanie do swiatel :lol: ;)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: 1 bieg
PostNapisane: 3 paź 2010, o 10:59 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 cze 2010, o 21:04
Posty: 203
Lokalizacja: SI-SH-SK
Sprzęt: R1
Imie: Gosia
Tak samo jak poprzednicy zrzucam bieg do jedynki jak dojeżdżam do świateł czy wyjazdu , jak wiem że chwile postoje to wtedy wrzucam luzzzzz (to nie maluch żeby trza było sie zatrzymać żeby 1 bieg wrzucić ) :)

_________________
A w sercu wyryte, tych 6 magicznych liter i kamertonów znak , co przysłania cały świat.....


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: 1 bieg
PostNapisane: 3 paź 2010, o 19:21 
Ivory napisał(a):
ja schodze do 1 potem ew luz ;) powiem ci zolwik podobnie - szkoda klockow na hamowanie do swiatel :lol: ;)


Niby tak ,ale w sumie nie kontroluję tego ,jak dojeżdżam bardzo wolno przeciskając się między puszkami zrzucę na luz, jak z większej prędkości do 1-go biegu...chyba takie rzeczy robię automatycznie... A nie wierzę,że zrzucając na 1 z 2 przy prędkości 15km/h ratujesz klocki ;)
Chyba każdy sposób jest dobry,ale najważniejsze ,że kolega otrzymał odpowiedź na pytanie.
Pozdro


Góra
  
 
 Tytuł: Re: 1 bieg
PostNapisane: 4 paź 2010, o 00:00 
Dziekuje bardzo za odpowiedzi i szerokosci zycze


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1