Teraz jest 30 kwi 2024, o 09:46

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Kat A od 24 lat ???
PostNapisane: 6 lut 2012, o 18:14 
taka ciekawostka z tego co wiem to przelozyli wprowadzenie nowych ustaw na nastepnyrok bo ponoc szkoly i Wordy nie sa przystosowane do tego.

Wiec proponuje wszystki sie skupic w tym roku zeby zrobic to prawko wkoncu :krol:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Kat A od 24 lat ???
PostNapisane: 17 maja 2012, o 05:18 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 maja 2012, o 03:31
Posty: 364
Sprzęt: R1 2004
Imie: Paweł
Lokalizacja: Wałbrzych
Widzę, że temat trochę zamarł. Ja jednak mam pytanie odnośnie wprowadzenia nowych przepisów, które są " niepełne". Chodzi o to, że jakiś czas temu natknąłem się na artykuł, w którym było napisane, że w lutym tego roku miały wejść przepisy zmieniające coś w egzaminach na kat. A. W tych przepisach jednak było coś nie tak i z tego powodu nie można zdawać na kat. A przez prawie rok ( do 19 stycznia 2013) kiedy wejdą w życie nowe przepisy. W artykule tym jednak było również napisane, że rząd miał się natychmiast wziąć za poprawienie tego błędu. Chciałbym się dowiedzieć, czy faktycznie dalej nie można zdawać w Polsce egzaminu na motocykl? Nigdzie nie mogłem znaleźć informacji, czy sprawą ktoś się zajmuje, czy faktycznie trzeba czekać do 2013 żeby zdać egzamin. Szczerze mówiąc chciałem zacząć robić prawko w Polsce, jednak nie wiem czy jest sens zaczynać kurs. Na kurs musiałbym wziąć urlop i zrobić go dość szybko. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Kat A od 24 lat ???
PostNapisane: 17 maja 2012, o 08:19 
Offline
mistrz prostej

Dołączył(a): 3 sty 2012, o 08:31
Posty: 331
Sprzęt: rn 23
Imie: Mateusz
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski
U mnie brat ostatnio zdawał i nic nie mówił o żadnych problemach:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Kat A od 24 lat ???
PostNapisane: 17 maja 2012, o 14:36 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 maja 2012, o 03:31
Posty: 364
Sprzęt: R1 2004
Imie: Paweł
Lokalizacja: Wałbrzych
No to chyba wygląda na to, że jednak można zdawać. A zmotywowany Twoim postem poszukałem jeszcze trochę i znalazłem artykuł na scigacz.pl, w którym jest napisane, że w 2012 roku egzaminy będą na starych zasadach. Także chyba skuszę się na szybki kurs i egzamin jak będę na urlopie. Tutaj link do artykułu dla zainteresowanych.
http://www.scigacz.pl/Prawo,jazdy,na,motocykl,w,2012,na,starych,zasadach,17437.html

A ile teraz czeka się na egzamin? Czy trzeba iść osobiście się zapisać, czy może to zrobić np. ktoś z rodziny?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Kat A od 24 lat ???
PostNapisane: 17 maja 2012, o 16:15 
Offline
mistrz prostej

Dołączył(a): 9 mar 2011, o 23:53
Posty: 393
Sprzęt: R1 RN12
Imie: Sławek
Na egzamin może zapisać cię ktoś z rodziny ale musi mieć pisemne upoważnienie od ciebie oraz papier że ukończyłeś kurs. Na egzamin czeka się różnie zależnie od miasta ale tak z 2-3 tyg musisz liczyć. Najlepiej zadzwonić do WORD'a i się dowiedzieć jaki jest okres oczekiwania.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Kat A od 24 lat ???
PostNapisane: 17 maja 2012, o 17:36 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 maja 2012, o 03:31
Posty: 364
Sprzęt: R1 2004
Imie: Paweł
Lokalizacja: Wałbrzych
Dzięki za odpowiedzi. Mam zamiar zrobić wszystko szybko i bezboleśnie, więc dużo muszę już wiedzieć zanim pojadę do Polski. Będę miał troszkę ponad miesiąc, żeby wszystko pozałatwiać i tylko jedną szansę ( jak się uda) do zdania egzaminu. Kolega w zeszłym roku poszedł na kurs i udało mu się zrobić jazdy w jakieś dwa tygodnie. Mam nadzieję, że i ja dam radę, bo nie za bardzo mi się widzi płacić za prawko 500- 700 funtów w UK :/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Kat A od 24 lat ???
PostNapisane: 18 maja 2012, o 00:45 
Offline
mistrz prostej

Dołączył(a): 9 mar 2011, o 23:53
Posty: 393
Sprzęt: R1 RN12
Imie: Sławek
Jak się postarasz i będziesz miał czas to możesz nawet w tydzień zrobić jazdy.
Masz jakieś doświadczenie z jazdy na moto?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Kat A od 24 lat ???
PostNapisane: 18 maja 2012, o 01:34 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 maja 2012, o 03:31
Posty: 364
Sprzęt: R1 2004
Imie: Paweł
Lokalizacja: Wałbrzych
Co do doświadczenia, to nigdy nie miałem swojego motocykla, ale podstawy znam i miałem okazję przejechać się na kilku motorkach ( pracowałem w wypożyczalni aut i motocykli troszkę czasu). Z normalnym spokojnym poruszaniem się nie mam problemu i ze zmianą biegów też sobie radziłem, więc jestem dobrej myśli. A jeżeli chodzi o mój czas, to będę miał go od groma, bo przecież jadę na urlop :) Mam tylko nadzieję, że uda mi się załatwić zaświadczenie o ukończonym kursie, tak żeby od razu zapisać się na egzamin.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Kat A od 24 lat ???
PostNapisane: 25 maja 2012, o 17:58 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 wrz 2011, o 00:11
Posty: 119
Lokalizacja: Zambrów
Sprzęt: R6
Imie: Piotr
Dogadałem się i w ciągu 3 dni miałem zrobiony kurs + 4 dnia zaliczony egzamin. Wcześniej od 16 roku życia A1. Egzamin to już była formalność. Wszystko da radę w Polsce załatwić :D

_________________
Adrenalina!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1