Teraz jest 30 kwi 2024, o 13:10

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Kat A od 24 lat ???
PostNapisane: 9 lut 2010, o 15:13 
haha dobre :D, a myslicie ze to przejdzie?? ja w to nie wierze, jakis baran w rzadzie dal tylko taki pomysl i media juz oglaszaja.... tak samo bylo z motocyklami w tamtym roku nasciemniali ze ustawa juz przeszla hah ciekawe czy wogole byla taka czy to tylko wymysl mediow


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Kat A od 24 lat ???
PostNapisane: 15 kwi 2010, o 09:22 
To moim zdaniem nie straszenie a po prostu nieudolność / niewydolność władzy ustawodawczej ;) Ja jestem za tym aby ograniczać dostęp do maszyn o wyższych pojemnościach wraz z wiekiem. Przy czym nie rozgraniczałbym 600-1000 bo to praktycznie nie zrobi różnicy ponieważ młodzi adepci mogą się rozsmarować równie szybko przy obydwu pojemnościach. Z czystego rozkładu prawdopodobieństwa jeśli to ma uratować parę żyć to niech i tak będzie ;]

PS. Oprócz ustawy zmieniłbym jeszcze samo szkolenie i kursy i wprowadził testy psychologiczne aby osoby niedojrzałe psychicznie do uczestnictwa w ruchu drogowym dojrzewały bezpiecznie w swoich domach przed PlayStation ;) Młodych kierowców należy uczyć przede wszystkim odpowiedniego myślenia na drodze i bezpiecznej jazdy a nie robić im sprawdziany z czysto manualnych spraw.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Kat A od 24 lat ???
PostNapisane: 19 sty 2011, o 09:59 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 gru 2010, o 21:40
Posty: 84
Lokalizacja: Sosnowiec
Sprzęt: R6
Imie: Tomek
Odgrzeję temat :)
Akurat przepisy o ograniczonej mocy na początku posiadania prawa jazdy kat. A (bądź wieku) wejdą napewno. Wynika to ponoć z dostosowywania prawa do prawa UE.
A co do jazdy z samochodem na początku z osobą z większym stażem to wcale nie jest to takie głupie ale dobrze by było gdyby to było połączone z obniżeniem wieku do 16 lat i 2 lata jazdy z opiekunem. Daje nam to,że młody 18 letni człowiek może już mieć najechane kilometry i w momencie gdy teraz zaczyna wg.aktualnych przepisów to patrząc na siebie gdy miałem 18 lat może nieźle nabroić na drodze a tak byłoby napewno bezpieczniej a nie zmieniło by nic dla tych,którzy wcześnie robią prawo jazdy.
A tak przy okazji orientujecie się jaka jest teraz cena kursu na A bo słyszałem,że od tego roku miało być drożej ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Kat A od 24 lat ???
PostNapisane: 19 sty 2011, o 11:22 
Wczoraj słyszałem że cena pomiędzy 1200 a 1300 zł!!! :shock: :shock: :shock:

Masakra jakas...


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Kat A od 24 lat ???
PostNapisane: 19 sty 2011, o 13:04 
Dobrze ,że mamy to już z głowy;) No może nie wszyscy 8-)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Kat A od 24 lat ???
PostNapisane: 19 sty 2011, o 13:05 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 gru 2010, o 21:40
Posty: 84
Lokalizacja: Sosnowiec
Sprzęt: R6
Imie: Tomek
Ojj niestety nie wszyscy :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Kat A od 24 lat ???
PostNapisane: 19 sty 2011, o 14:16 
podobno podatek VAT wszedl tylko na kategorie A;] masakra jakas...


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Kat A od 24 lat ???
PostNapisane: 19 sty 2011, o 15:33 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 paź 2010, o 23:04
Posty: 52
Sprzęt: Yamaha YZF R6
Imie: Tomek
Tak, teraz mamy drożej o podatek VAT kategorię A, na szczęście mnie to już nie obejmuje chyba, że obleję :D (zapisany na egzamin byłem już w zeszłym roku pod koniec grudnia, a egzamin 15 lutego :roll: )


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Kat A od 24 lat ???
PostNapisane: 20 sty 2011, o 15:09 
Ja też zdążyłem się zapisać przed nowym rokiem i płaciłem po starej cenie. A egzamin teoretyczny A+B w następnym tygodniu mam a na A praktyczny na wiosnę :) A powiem wam, że mieszkam w niewielkim mieście i kurs na kat. A kosztuje po nowej cenie od 850zł do 1000zł. Bo w większych miastach to znacznie drożej jest. ;)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Kat A od 24 lat ???
PostNapisane: 29 wrz 2011, o 15:05 
Ja płaciłem 850 zł i badania lekarskie miałem już w cenie (jedynie za egzamin musiałem zapłacić osobno 162 zł) . A co do ograniczenia wiekowego to jak się nie mylę ma to wejść w 2013 roku. A od 2012 mają wejść nowe przepisy co do egzaminu teoretycznego ale to dla wszystkich kategorii. Ja uważam że ci którzy chcą robić prawko kat.A a nie zdążą do 2013 to uważają że to bardzo zły pomysł z tymi ograniczeniami, ci którzy posiadają już kat.A uważają że jest to przydatne... Ja na szczęście mam już kat.A :) 13 września miałem egzamin który zakończył się pozytywnie :) A jeszcze odnośnie ograniczeń co do pojemności to nie wiek dodaje umiejętności tylko wyjeżdżone kilometry. A to że osoba mająca 24 lata jest bardziej rozsądna od 18 letniej to można by się zastanowić bo nieraz jest odwrotnie i znam wiele takich przypadków... Jeśli zszedłem moimi wywodami myślowymi na OT to sorki.

Pozdrawiam


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1