Teraz jest 28 mar 2024, o 09:35

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 725 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 73  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Wszystko o oponach-Wasze opinie,zapytania...
PostNapisane: 6 lut 2010, o 01:01 
Co prawda sportow-turystyczne
http://www.scigacz.pl/Test,opon,Maxxis, ... ,2250.html


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Wszystko o oponach-Wasze opinie,zapytania...
PostNapisane: 6 lut 2010, o 08:21 
no i własnie dlatego nie załozył bym ich do R1 i nie polecał innym, wogóle są jakies dziwne, dziwną budowe mają jakies takie eliptycze, do turystyka moze i dobre ale do sporta nie


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Wszystko o oponach-Wasze opinie,zapytania...
PostNapisane: 6 lut 2010, o 12:27 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 sty 2010, o 12:48
Posty: 350
Lokalizacja: Koło
Sprzęt: R1 RN22
Imie: jarek
Ja praktycznie przekonałem się w R1-kach tylko do dwóch modeli opon: Michelin Pilot Power i Pirelli Dragon Supercorsa. Latem założyłem nową Pilot Power i uważam ją za bardzo dobrą gumę (zresztą większość motocyklistów tak uważa) ale powiem szczerze, że nr.1 dla mnie to jednak Dragon Supercorsa. Maksymalnie miękka, totalnie przyczepna, tyle że po 5tys.km nie zostało z niej nic. Minusem jest to, że w ogóle nie nadaje się na mokre.

_________________
R1 RN22 + Ducati Monster. R1 RN19, R1 RN12, R1 RN09, CBR1100XX, ThunderAce, ZX1000, DR650, DR600, XT600, W16, KLR600, CB, XS, ETZ,


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Wszystko o oponach-Wasze opinie,zapytania...
PostNapisane: 6 lut 2010, o 12:43 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 sty 2010, o 19:15
Posty: 145
Lokalizacja: Poznań
Sprzęt: R1
Imie: Jarek
bundes napisał(a):
nr.1 dla mnie to jednak Dragon Supercorsa. Maksymalnie miękka, totalnie przyczepna. Minusem jest to, że w ogóle nie nadaje się na mokre.

Lubię te opony, ale mając je na kołach nie mogłem być ich pewny w czasie dalszych wypadów (z uwagi na ewentualną zmienność pogody). Złapała mnie ulewa w czasie powrotu znad morza :cry: . Niektórzy mówią, że taka jazda to dodatkowa adrenalina, ale nie było wesoło. Ale jeśli ktoś kręci się tylko wokół komina po suchym to są rzeczywiście świetne ...

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=M1IZObuZ1iU


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Kupujemy opony. Pomagamy w kupnie opon innym...
PostNapisane: 8 lut 2010, o 12:56 
Mysle ze przyda sie ten temacik ;)


zamierzam kupic te opony
DUNLOP SPORTMAX D209 QUALIFIER

mialem je zalozone jak kupilem motocykl i zrobilem na nich z 6 tys

jakie sa wasze opinie??
komplecik jest w miare tani a co do jazdy nie mialem problemow
chyba ze macie jakies inne propozycje ;)

pamietajac ze mam z przedu 16
wiec jest bodajze 5 kpl opon ktore moge kupic


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Wszystko o oponach-Wasze opinie,zapytania...
PostNapisane: 8 lut 2010, o 13:28 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 lut 2010, o 15:01
Posty: 261
Lokalizacja: Chorzów
Sprzęt: ciekłe srebro ;)
Imie: Artur
moge conieco powiedziec o Qualifierach 2, jezdzilem na nich od poczatku sierpnia, poki sie zima nie zaczela, przy lentniej pogodzie >25* i kilku lukach sa rewelacyjne, bylem mocno zdzwiwiony tym jak ladnie wpisuja sie w luki, moto daje sie dobrze kontrolowac nawet przy mocnym przechyle, sa przewidywalne i neutralne jak zaczynasz klasc moto, ta mieszanka na srodku chyba faktycznie dziala, bo moje maja 3500km i nadal srodek jest prawie jak nowy, ale ja tez nie jezdze na gumie i nie pale, no i ta mieszanka ma ten minus ze latwo lapia szkielka i ostrzjsze kamyki z drogi, wiec po jezdzie warto im sie przyjrzec


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Wszystko o oponach-Wasze opinie,zapytania...
PostNapisane: 8 lut 2010, o 19:13 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 sty 2010, o 12:48
Posty: 350
Lokalizacja: Koło
Sprzęt: R1 RN22
Imie: jarek
"Lubię te opony, ale mając je na kołach nie mogłem być ich pewny w czasie dalszych wypadów (z uwagi na ewentualną zmienność pogody). Złapała mnie ulewa w czasie powrotu znad morza :cry: . Niektórzy mówią, że taka jazda to dodatkowa adrenalina, ale nie było wesoło. Ale jeśli ktoś kręci się tylko wokół komina po suchym to są rzeczywiście świetne ...[/quote]"
Potwierdzasz to co pisałem, są tak miękkie że zniknęły mi po dwóch dalszych wypadach. Zrobiłem na nich mazury i dwa zloty, no i było po oponach. Ale i tak je uwielbiam bo przyczepność na suchym jest poprostu boska. Nie dodałem poprzednio jeszcze ich jednej wady: cena zakupu. Masakra!

_________________
R1 RN22 + Ducati Monster. R1 RN19, R1 RN12, R1 RN09, CBR1100XX, ThunderAce, ZX1000, DR650, DR600, XT600, W16, KLR600, CB, XS, ETZ,


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Wszystko o oponach. [opinie]
PostNapisane: 11 lut 2010, o 13:31 
Wycofałem sie zakupu Maxxis<ow> i dzis wstawime nowy kompleci Bridgestone Battlax. Zobaczymy co z tego bedzie :)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Wszystko o oponach. [opinie]
PostNapisane: 11 lut 2010, o 13:45 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 lut 2010, o 15:01
Posty: 261
Lokalizacja: Chorzów
Sprzęt: ciekłe srebro ;)
Imie: Artur
tak dorzuce swoje 3gr ;P przez prawie 10lat nim wsiadlem na moto, jezdzilem w grawitacyjnych sportach rowerowych, zjazd, nortshore i street, i tak jak w swiecie crossow jak i w swiecie rowerowym maxxis robi opony ktore sa wyznacznikiem jakosci dla siebie, swietne mieszanki, dobra waga, odpowiednia scieralnosc, i jest to firma jak dunlop czy pirelli, ktora zajmuje sie tylko produkcja opon, tyle ze dunlop i pirelli jest nasz (EU) maxxis nie, dlatego jest niedoceniany po tej stronie oceanu, chociaz zaryzykuje stwierdzenie ze moze i nawet 50% crosow i enduraczy sciagnietych z UK ma przynajmniej jedna gume maxxisa ;) niektore modele naszych guru tez dla mnie wygladaja na doniczego nie podobne, ale nijak sie to ma to tego jak jezdza, a jezdza bajecznie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Wszystko o oponach. [opinie]
PostNapisane: 11 lut 2010, o 22:35 
ja miałem w thundercacie michelin pilot road 2. opona dawała radę, nawet przy ostrzejszej jeździe, tyle tylko,że kotek ważył ponad 212kg. r6 jest o wiele lżejsza i pewnie uślizgi były by pewne. jednak trwałość tych gum to potęga. jeśli ktoś jeździ ze wskazaniem jednak na turystykę, ale z żyłką sportu polecam. przejechałem 6tkm i prawie zero zużycia tułu o przodzie nie wspominająć. teraz do r6 zakupiłem metzeler M3, ale jeszcze nic o nich nie powiem-0km ;) ocenie je na wiosnę


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 725 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 73  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1