Teraz jest 18 kwi 2024, o 16:34

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: R1 RN12 szarpie do 3 tysięcy obrotów
PostNapisane: 19 cze 2020, o 18:03 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 19 cze 2020, o 17:52
Posty: 7
Sprzęt: R1 RN12
Imie: Michał
Lokalizacja: Grybów
Witam, mam problem z moją erłan. Zaczynając od początku to motocykl kupiłem z uszkodzonym silnikiem. Miała być zatarta panewka lecz okazało się że urwał się kawałek prowadnicy zaworowej i wpadł na tłoka. Cylinder bez żadnych uszkodzeń, na tłoku i głowicy lekki znak od tego kawałka metalu. Silnik dostał nowy zawór z prowadnicą, rozrząd i nowe świece. Po poskładaniu maszyna chodziła pięknie. W trakcie składania reszty (plastiki itp) odpalałem ją wiele razy, zagrzałem żeby sprawdzić czy nie ma jakichś wycieków i wszystko było perfekt. Poskładałem motocykl na gotowo, odpalam i zaczyna nierówno chodzić i szarpać. W trakcie jazdy szarpie do około 3 tysięcy obrotów, czasami trochę więcej. Na wyższych obrotach nic się nie dzieje. Jak motocykl stoi i trochę pokręcę manetką to dosłownie przez chwilę ładnie reaguje na gaz na niskich obrotach, po czym próbuje ruszać i szarpie dalej. W czym może leżeć problem? Świece założyłem stare i brak zmian, co ciekawe gdy odepnę obojętnie którą cewkę i odpalę to motocykl przez 2-3 sekundy chodzi praktycznie tak samo jak na wszystkich cewkach zapiętych, po czym zapala się check i zaczyna kuleć już całkiem. Liczę na waszą pomoc bo blisko dwa miesiące czekałem na naprawę silnika i nadal nie mogę jeździć


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: R1 RN12 szarpie do 3 tysięcy obrotów
PostNapisane: 19 cze 2020, o 22:51 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 kwi 2013, o 20:13
Posty: 2661
Sprzęt: Sprzedany
Imie: Damian
Lokalizacja: Międzyrzec Podl
Sam sobie odpowiedziałeś. Któraś z cewek umiera


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: R1 RN12 szarpie do 3 tysięcy obrotów
PostNapisane: 20 cze 2020, o 06:25 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 19 cze 2020, o 17:52
Posty: 7
Sprzęt: R1 RN12
Imie: Michał
Lokalizacja: Grybów
To teraz kolejne pytanko, szukam cewki do mojej R1 ale nie mogę znaleźć o takich samych numerach. Początek się zgadza, czyli F6T558, ale mają inny drugi numer, u mnie jest 5X12. Mogę założyć cewkę o innym drugim oznaczeniu np 2Y15 czy nie będzie to działało?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: R1 RN12 szarpie do 3 tysięcy obrotów
PostNapisane: 20 cze 2020, o 06:50 
Offline
kursant

Dołączył(a): 27 lut 2019, o 16:48
Posty: 112
Sprzęt: R6 RJ09
Imie: Tomek
Lokalizacja: Niemcy
Możliwe że producent zmienił numer części, w tym.wypadku cewki. Sprawdź w katalogu yamahy czy jest informacja o zmianie numeru części. W r6 był problem że były dwa rodzaje cewek. Jedne z jakąś wadą fabryczna natomiast drugie były jakościowo lepsze. Niestety nie mam pojęcia czy ma.sie to także do r1.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: R1 RN12 szarpie do 3 tysięcy obrotów
PostNapisane: 20 cze 2020, o 08:36 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 19 cze 2020, o 17:52
Posty: 7
Sprzęt: R1 RN12
Imie: Michał
Lokalizacja: Grybów
Dobra, z tego co się dowiedziałem to ważny jest pierwszy numer. Kupuję cewki i mam nadzieję że już nie będę musiał prosić o rady :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: R1 RN12 szarpie do 3 tysięcy obrotów
PostNapisane: 22 cze 2020, o 12:38 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 19 cze 2020, o 17:52
Posty: 7
Sprzęt: R1 RN12
Imie: Michał
Lokalizacja: Grybów
Skoro czekam na cewkę i moto stoi postanowiłem sprawdzić kompresję. Licząc od strony sprzęgła wyniki są następujące:
-cyl. 1 - 15,5 bar
-cyl. 2 - 15 bar
-cyl. 3 - 15 bar
-cyl. 4 - 16 bar
Co myślicie? Zauważyłem też że na starych świecach ze zdjęcia silnik przerywa nawet do 6 tysięcy obrotów i powyżej 10 tysięcy też potrafi lekko przerwać, na nowych irydach było to znacznie mniej odczuwalne. Poniżej zdjęcia świec. Macie jakieś uwagi? Jutro będzie cewka i będę wiedział czy to jej wina ale chciałem was jeszcze zapytać :D


[MOD]: Fotki wstawiaj proszę poprzez zewnętrzne hostingi, nasz serwer ma ograniczoną ilość miejsca. Fotkę w załączniku niestety muszę usunąć. Pozdr.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: R1 RN12 szarpie do 3 tysięcy obrotów
PostNapisane: 23 cze 2020, o 09:55 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 kwi 2013, o 20:13
Posty: 2661
Sprzęt: Sprzedany
Imie: Damian
Lokalizacja: Międzyrzec Podl
Świece nie wyglądały na zmęczone specjalnie ale serwisówka mówi, jeśli mnie pamięć nie myli, wymieniać co rok lub co 12kkm. jest to dosyć ważne, żeby tego pilnować bo potem płaczą ludzie na forum czy grupach fb, że moto nie pracuje prawidłowo.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: R1 RN12 szarpie do 3 tysięcy obrotów
PostNapisane: 24 cze 2020, o 10:56 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 19 cze 2020, o 17:52
Posty: 7
Sprzęt: R1 RN12
Imie: Michał
Lokalizacja: Grybów
Panowie cewka przyszła, zamieniłem ją z jedną która słabo siedziała i odrazu jest poprawa. Natomiast silnik na wolnych obrotach dalej nierówno pracuje. Nie ma jednostajnego brzmienia tylko ma dźwięk jak jakaś V4. Moto już mam umówione do mechanika ale chciałem zapytać czy może to być kwestia jakiejś synchronizacji lub czegoś tego typu?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: R1 RN12 szarpie do 3 tysięcy obrotów
PostNapisane: 6 lip 2020, o 20:36 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 19 cze 2020, o 17:52
Posty: 7
Sprzęt: R1 RN12
Imie: Michał
Lokalizacja: Grybów
R1 już śmiga jak marzenie, podzielę się z wami co było nie tak. Oddałem ją do mechanika, została zrobiona synchronizacja przepustnic i silnik odrazu zaczął ładnie równo pracować na wolnych obrotach. Został jeszcze mały problem czyli lekkie przerywanie przy ruszania z małą ilością gazu. Przyczyną był brak podkładki pod którąś sprężyną od przepustnicy przez co ta przepustnica otwierała się minimalnie później i taki był tego efekt. Do tego wpadło nowe łożysko główki ramy i opona, nic tylko jeździć. Dzięki za pomoc i pozdrawiam :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 9 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1