Teraz jest 21 maja 2024, o 03:31

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 725 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 73  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Wszystko o oponach...
PostNapisane: 20 paź 2010, o 06:05 
witam a co sadzicie o tych oponkach??
chodzi mi o rozne warunki atmosferyczne


http://moto.allegro.pl/dunlop-sportsmar ... 66750.html


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Wszystko o oponach...
PostNapisane: 20 paź 2010, o 08:11 
siwysdz napisał(a):
witam a co sadzicie o tych oponkach??
chodzi mi o rozne warunki atmosferyczne


http://moto.allegro.pl/dunlop-sportsmar ... 66750.html


z tymi konkretnymi oponkami nie miałem do czynienia, ale biorąc pod uwagę, że to oponka 3składnikowa i że parametrami zbliżona do Pilot Power 2CT to musisz być przygotowany na uślizgi opony przy ostrych odkręceniach (dla mnie osobiście nie do przyjęcia) ale w efekcie dłuższa żywotność oponki...wszystko, zależy od Twojego stylu jazdy...


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Wszystko o oponach...
PostNapisane: 20 paź 2010, o 10:11 
a jakie polecasz opony do r6 na różne warunki atmosferyczne


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Wszystko o oponach...
PostNapisane: 20 paź 2010, o 10:13 
Łuuuki Only One - R1 napisał(a):
siwysdz napisał(a):
witam a co sadzicie o tych oponkach??
chodzi mi o rozne warunki atmosferyczne


http://moto.allegro.pl/dunlop-sportsmar ... 66750.html


z tymi konkretnymi oponkami nie miałem do czynienia, ale biorąc pod uwagę, że to oponka 3składnikowa i że parametrami zbliżona do Pilot Power 2CT to musisz być przygotowany na uślizgi opony przy ostrych odkręceniach (dla mnie osobiście nie do przyjęcia) ale w efekcie dłuższa żywotność oponki...wszystko, zależy od Twojego stylu jazdy...



Fakt,uślizgi... Moim zdaniem przy 600-tce raczej nieodczuwalne ,natomiast przy litrze z mocnym dołem zanim ją dobrze rozgrzejesz będziesz miewał to często,ale można się przyzwyczaić a nawet to polubić :geek:
Ale uślizgi tylko na wyprostowanym motocyklu i mocnym odkręceniu manety po rozgrzaniu moto idzie już normalnie i podnosi na gumę, w zakrętach już bajeczka, boki z miękkiej gumy porównywalnie do opon czysto sportowych.
Wszystkiemu winien pasek twardej gumy na środku, powodujący ,że oponka starcza na cały sezon i wytrzymuje sporo km.
Latam w tym sezonie na Pilot Road 2ct i zrobiłem na nich prawie 15tys.km wcale nie delikatnie ( są na tym forum świadkowie ;) ) a tylna opona dopiero zrobiła sie kwadratowa, ale to może dlatego że czasem lubię "pojeździć" przy wduszonej klamce przedniego hamulca :lol:

Z doświadczenia powiem tak:
Chcesz polatać więcej km to je kup, ale jak chcesz bardziej swobodnie i bez myślenia "czy opona nie puści" napierda..ć po winklach i na gumie ,kup typowo sportową bez żadnych mieszanek...
Następne takie właśnie kupuję, tym bardziej że poprzednie miałem Pilot Power,zniknęły szybko ,ale nawet nie mając bieżnika laczek się jeszcze winkla trzymał.

Wszystko zależy od tego jak jeździsz i ile tras zamierzasz zrobić.

Pozdro


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Wszystko o oponach...
PostNapisane: 20 paź 2010, o 11:47 
no właśnie o to że za dużo nie polatalem to jest moje pierwsze moto a opony mam na nim już tragiczne. Jazdy dopiero zaczynam łapać o co w tym wszystkim chodzi ale chciał bym założyć coś dobrego na suche i mokre a myślę że to właśnie jest dobry wybór.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Wszystko o oponach...
PostNapisane: 20 paź 2010, o 17:47 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 sty 2010, o 15:20
Posty: 241
Sprzęt: *
Imie: *
siwysdz napisał(a):
chciał bym założyć coś dobrego na suche i mokre a myślę że to właśnie jest dobry wybór.

Jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego ;)

_________________
Panować nad maszyną , to tak jakby panować nad bezmyślnym zwierzęciem . Więc panuj nad jego siłą , by ona nie opanowała ciebie , ponieważ byłoby to twoją porażką !!! ( Ta siła , to wszystko co nas w nich kusi )


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Wszystko o oponach...
PostNapisane: 24 paź 2010, o 14:59 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2010, o 19:33
Posty: 152
Lokalizacja: W-wa
Sprzęt: Diablica
Imie: Krzysztof
A co myślicie o oponach Pirelli Angel?

Tylko, panowie (i panie), obiektywnie 8-)

_________________
Obrazek
IROC-Z 350 TPI - 4wheel dream...

only ONE

[*] life is brutal :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Wszystko o oponach...
PostNapisane: 25 gru 2010, o 16:48 
Chcę kupić oponki na sezon 2011 i zainteresowały mnie Pirelli ale powiedzcie mi czym się różnią i które są lepsze: Pirelli dragon czy Pirelli Diablo. Jestem laik w dziedzinie opon i powoli sam nie wiem jakie gumy chcę :? :stres:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Wszystko o oponach...
PostNapisane: 26 gru 2010, o 09:28 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 sty 2010, o 12:48
Posty: 350
Lokalizacja: Koło
Sprzęt: R1 RN22
Imie: jarek
Pirelli Dragon to moje ukochane gumy i jedne z najlepiej pasujących do agresywności R1. Super miękkie, super przyczepne, szybko się nagrzewają, po nagrzaniu niewiarygodna trakcja. Wady: słabiutkie w deszczu, zimne przed dogrzaniem też słabiutko, trwałość max: 4000km. No i największa wada: koszt zakupu nowych lekko osłabiający.
Ponadto generalnie żaden model Pirelek nie jest krytykowany.

_________________
R1 RN22 + Ducati Monster. R1 RN19, R1 RN12, R1 RN09, CBR1100XX, ThunderAce, ZX1000, DR650, DR600, XT600, W16, KLR600, CB, XS, ETZ,


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Wszystko o oponach...
PostNapisane: 26 gru 2010, o 10:11 
Dzięki za porady :D Myślałem nad używanymi oponami :roll: Znajomy kupił używki z toru i śmigał cały sezon bezproblemowo. Myślałem mniej więcej nad takimi gumami--> warto zwracać uwagę na takie oponki??
http://allegro.pl/180-55-17-pirelli-dra ... 85588.html


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 725 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 73  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1