Teraz jest 3 maja 2024, o 12:23

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Klocki Hamulcowe
PostNapisane: 22 lis 2011, o 13:00 
ja mam i polecam ;) ale na tyl kupilem te same to niesamowicie szybko sie skonczyly :/ ale przod jak najbardziej :)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Klocki Hamulcowe
PostNapisane: 6 sty 2012, o 18:00 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lip 2011, o 21:07
Posty: 8
Sprzęt: R6 2001
Imie: Robert
Witam. Chce kupić nowe klocki na sezon i zastanawiam się pomiędzy tymi dwoma:
NISSIN 2P210NS - 118 PLN
NISSIN 2P210ST - 199 PLN
Które są montowane fabrycznie?
Które polecacie?
Jakie będą różnice?
Ile km przejadę na pierwszych a ile na drugich?
Które bardziej niszczą tarcze?
Czy piszczą?
Czy na tych droższych na zwykłych przewodach hamulcowych będzie odpowiednia kontrola/ dozowanie siły hamowania ?
I może zaproponujcie klocki na tył bo ciężko coś znaleźć, najlepiej poproszę o konkretny model.

Przewody hamulcowe mam standardowe - bez oplotu.
Jeżdżę 50/50 miasto/trasa.
Moje prędkości poza miastem wahają się od 100 km/h do 180 km/h w mieście 50km/h do 110km/h.
Moto (YAMAHA R6 2001) mam dopiero jeden sezon - zrobiłem około 3000 km więc jestem początkujący.
Wcześniej jeździłem SIMSONEM S51.

Rodzaje oznaczeń klocków:

GS – Semi Metalic. Wysokiej trwałości klocki off-roadowe do mocnego hamowania.

NS – Semi Metalic. Dobrze wyważone klocki zapewniają skuteczne hamowanie, maksymalną kontrolę niezależnie od pogody. Są rekomendowane do motocykli szosowych i sportowo-turystycznych.

ST – Sintered. Klocki sinterowe zapewniające malejący opór, skuteczne hamowanie w wysokich i niskich temperaturach, rekomendowane do szybszej jazdy.

RS – Semi Metalic. Wysokiej jakości klocki do szybkiej jazdy motocyklami sportowymi.

SS - Semi-Metallic (ceramiczno metalowe) - szare. Przeznaczone są do niezbyt ciężkich motocykli głównie szosowych o niższych pojemnościach.

_________________
Motocykl jest bogiem, jazda nałogiem, prędkość zabawa a palenie gumy podstawą!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Seryjne klocki hamulcowe do RN12
PostNapisane: 6 sty 2012, o 20:46 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 24 mar 2010, o 10:20
Posty: 9
Sprzęt: R1
Imie: Hubert
witam

w tym sezonie będę musiał wymienić klocki hamulcowe. I chciałbym się dowiedzieć jakie są montowane seryjnie w RN12 2006r. Wiem ze NISSIN-y tylko z jakim oznaczeniem?

pozdrawiam

polaczylem watki
darekR1


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Klocki Hamulcowe
PostNapisane: 13 sty 2012, o 20:16 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lip 2011, o 21:07
Posty: 8
Sprzęt: R6 2001
Imie: Robert
Nikt nie udzielił odp więc dzisiaj byłem u mechanika zajmującego się wyłącznie motocyklami.
Dowiedziałem się następujących rzeczy:

NISSIN 2P210ST 199zł klocek twardy, ma bardzo dużą skuteczność ale też bardzo mocno zdziera tarcze. Swoje właściwości osiąga po rozgrzaniu się. Nie ma na nim problemu z dozowaniem hamulca na zwykłych przewodach hamulcowych i nie piszczy. Poleca go tylko jeżeli jeździ się bardzo ostro lub na torze.

NISSIN 2P210NS 118zł klocek miękki, mniejsza skuteczność hamowania, w dużo mniejszym stopniu zdziera tarcze, nie piszczy, ogólnie ok ale zaproponował mi rozwiązanie pośrednie klocki które plasują się między tymi modelami czyli EBC FA252HH 135zł.

Teraz wybór jest prosty na przód EBC FA252HH 135zł a na tył EBC FA088HH 135zł.
Pozdrawiam.

_________________
Motocykl jest bogiem, jazda nałogiem, prędkość zabawa a palenie gumy podstawą!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Klocki Hamulcowe
PostNapisane: 13 sty 2012, o 20:56 
Witam!

Ja również postanowilem wymienić klocki z przodu. Podczas przygotowywania zacisków do malowania skorzystałem z okazji zobaczenia klocków. Z tyłu były nówki, ponieważ poprzedni właściciel wymieniał razem z oponą, więc dałem im spokój. Z przodu jednak nie były już takie dobre. Wyczytałem na nich, że był to model SBS 654, dlatego też takie postanowiłem zakupić, ponieważ słyszałem, że są one dobre dla tego motocykla. Najbardziej polecano mi Nissin, jednak byłem jakoś przekonany do SBS, tym bardziej że były tu już wcześniej i moto naprawdę dobrze hamował - więc zakup padł na SBS 654 o oznaczeniu Sintered jak dobrze pamiętam. Koszt to 135 zł za komplet na tarcze. Sprawdze w nowym sezonie jak z hamowaniem na tych klockach, mam nadzieję, że się jednak nie zawiodę.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Klocki Hamulcowe
PostNapisane: 13 sty 2012, o 21:03 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 mar 2010, o 23:11
Posty: 189
Sprzęt: r1
Imie: Jacek
Wart wizac tez pod uwage Carbone lorraine, moim zdaniem nie wiele gorsze od nissinow jesli wogole...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Klocki Hamulcowe
PostNapisane: 18 sty 2012, o 12:04 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 24 mar 2010, o 10:20
Posty: 9
Sprzęt: R1
Imie: Hubert
znalazłem:)

seryjne klocki do Yamaha R1 RN12 to NISSIN 2P303 ST

moze komus sie to przyda;]


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Klocki Hamulcowe
PostNapisane: 23 sty 2012, o 01:47 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2010, o 19:33
Posty: 152
Lokalizacja: W-wa
Sprzęt: Diablica
Imie: Krzysztof
Czy Carbone lorraine do RN01 są drogie?
Czy nissin 2P210NS to wystarczające klocki do miasta?

_________________
Obrazek
IROC-Z 350 TPI - 4wheel dream...

only ONE

[*] life is brutal :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Klocki Hamulcowe
PostNapisane: 23 sty 2012, o 09:42 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 mar 2010, o 23:11
Posty: 189
Sprzęt: r1
Imie: Jacek
Za komplet na przod płacilem kiedys ok 250zł nie wiem jak teraz ceny pewnie troche urosły, nie wiem czy te nissiny wlasnie nie byly fabycznie zakladane do erek ale moze sie myle bo juz troche czssu minelo od kiedy sprzdalem swoja ;)
Ja wziałem CL bo akurat krajowy importer nissina miał jakies problemy nie mozna ich bylo dostac nigdzie w polsce przez pare misiecy..ale Cl jak najbardziej godne polecenia..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Klocki Hamulcowe
PostNapisane: 18 mar 2012, o 10:21 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 wrz 2011, o 14:09
Posty: 1895
Sprzęt: YZF-R6 RJ15
Imie: Marcin
Lokalizacja: Warszawa
Przeczytałem temat bo niebawem będę musiał kupic nowe klocki.
Zgodnie z opisem:
RS – Semi Metalic. Wysokiej jakości klocki do szybkiej jazdy motocyklami sportowymi.
Te co opisujecie wyżej do waszych eRek to nie te z symbolem RS.
O co chodzi?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1