Teraz jest 17 maja 2024, o 08:51

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: R6 a wzrost ridera
PostNapisane: 23 kwi 2012, o 23:18 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lut 2012, o 22:48
Posty: 25
Lokalizacja: Zduńska Wola
Sprzęt: R6
Imie: Dawid
Na postoju to może i nie trzeba, problem jest jak trzeba wycofać po górkę :cry: ja mam jakieś 175 wzrostu i jedną nogą jak się podpieram to stopa cała jest na ziemi a jak 2 to już tylko palce :D i pod górkę nawet małą albo koleinę wycofać moto to się muszę trochę namęczyć :mrgreen: jak już go bujne to idzie :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: R6 a wzrost ridera
PostNapisane: 24 kwi 2012, o 16:40 
Offline
kursant

Dołączył(a): 1 gru 2010, o 21:44
Posty: 126
Lokalizacja: Wieluń/Poznań
Sprzęt: R1 rn12
Imie: Adam
To dziwne bo ja mam tyle samo a bez problemu dosięgam obiema stopami całkowicie do podłoża, a nawet mam minimalnie ugięte nogi w kolanach :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: R6 a wzrost ridera
PostNapisane: 24 kwi 2012, o 17:06 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lut 2012, o 22:48
Posty: 25
Lokalizacja: Zduńska Wola
Sprzęt: R6
Imie: Dawid
Może 2003 rok ma niższe zawieszenie ? :) Ja mam 2000. Albo masz obniżone ? Może dlatego nie dosięgam że niewiele ważę i moto nie osiada :D Bo np. na suzuki gsx r 750 kumpla spokojnie dosięgam 2 nogami ale na 636 już nie ;p w ogóle wydaje mi się że jest jeszcze wyżej niż w r6

Sprawdziłem właśnie i z danych tech. wynika że wysokość siodła jest 820 i w moim i w Twoim modelu. To nie wiem, może dlatego że jestem lekki człowiek :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: R6 a wzrost ridera
PostNapisane: 24 kwi 2012, o 19:04 
Offline
kursant

Dołączył(a): 1 gru 2010, o 21:44
Posty: 126
Lokalizacja: Wieluń/Poznań
Sprzęt: R1 rn12
Imie: Adam
Też za ciężki nie jestem i zawieszenia miałem ustawione standardowo. Nie wiem może mam trochę dłuższe nogi ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: R6 a wzrost ridera
PostNapisane: 16 lut 2013, o 19:44 
Offline

Dołączył(a): 16 lut 2013, o 19:01
Posty: 4
Sprzęt: Kawasaki er-5
Imie: Arek
Lokalizacja: Stawiski
Normalnie czytam te posty z tego działu i zastanawiam się, czy ten motocykl jest w ogóle dla mnie, chodzi mi tu o wzrost. Mam 168 cm wzrostu a nigdy się do niego nie przymierzyłem, bo nie miałem gdzie, ale jak tu co nie którzy piszą, że mają po 175+ i dotykają palcami, to ja patrze, że jednak nie mam co tu szukać ;P. Jakby dział nie ten czy coś to przepraszam, bo jestem nowy i to dopiero mój drugi post więc jeszcze ogarniam co i jak i gdzie ;P.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: R6 a wzrost ridera
PostNapisane: 16 lut 2013, o 20:57 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 maja 2012, o 03:31
Posty: 364
Sprzęt: R1 2004
Imie: Paweł
Lokalizacja: Wałbrzych
Cytuj:
oże dlatego nie dosięgam że niewiele ważę i moto nie osiada


Może masz za twardo ustawione zawieszenie? Gdzieś przeczytałem ( chyba w książce serwisowej, ale nie mogłem teraz tego znaleźć) że standardowe ustawienia są na około 90 kg wagi motocyklisty. Jeżeli ważysz mało, to może warto spróbować trochę zmienić ustawienia?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: R6 a wzrost ridera
PostNapisane: 22 lut 2013, o 12:56 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 8 paź 2012, o 06:09
Posty: 79
Sprzęt: R6 2000r.
Imie: Grześ
proponuje regulacje zawieszenia i sprawa powinna się rozwiązać.Ja swoja r-ke zakupiłem od kobietki 165cm i dawała rade.
Z tym że właśnie zawieszenie było ustawione pod nią (miękkie). Sam się zdziwiłem po regulacji pod siebie jaka jest różnica bo wiadomo 60kg a 100 to jest sporo :roll: .
W manual-u jest to dość fajnie opisane jak regulować.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: R6 a wzrost ridera
PostNapisane: 13 cze 2013, o 06:32 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 maja 2012, o 14:11
Posty: 164
Sprzęt: R6 rj15 08
Imie: Wojtek
Lokalizacja: okolice KRK
ja na R6 2003r dostawałem tylko palcami do ziemi i w 2008r identycznie a mam 180cm to jedyne co mnie irytuje bo ciężko mi pchnąć moto do tyłu... a odnośnie ustawiania zawiasu z tego co się przyglądałem dało by się przód trochę obniżyć gdyby puścić lagi na półce natomiast z tyłem ciężej jedynie ustawić na miękko... albo dokupić jakiś krótki amortyzator...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: R6 a wzrost ridera
PostNapisane: 24 cze 2013, o 08:37 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lut 2013, o 12:52
Posty: 177
Sprzęt: R6 2000
Imie: Kamil
Lokalizacja: Sochaczew
Pigac149 napisał(a):
Normalnie czytam te posty z tego działu i zastanawiam się, czy ten motocykl jest w ogóle dla mnie, chodzi mi tu o wzrost. Mam 168 cm wzrostu a nigdy się do niego nie przymierzyłem, bo nie miałem gdzie, ale jak tu co nie którzy piszą, że mają po 175+ i dotykają palcami, to ja patrze, że jednak nie mam co tu szukać ;P. Jakby dział nie ten czy coś to przepraszam, bo jestem nowy i to dopiero mój drugi post więc jeszcze ogarniam co i jak i gdzie ;P.



Nie dygaj na robocie ja mam 170 cm i daję rade w pewnym momencie zastanawiałem się czy r6 2000 r to motocykl dla mnie bo za niski jestem tylko dlaczego miał by nie być dla mnie skoro jeżdżę na nim od kilku miesięcy i jest spoko sporo pomaga jazda w butach motocyklowych ja mam alpinke smx plus

_________________
Nie moc silnika a technika zrobi z Ciebie zawodnika!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: R6 a wzrost ridera
PostNapisane: 30 cze 2013, o 18:57 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 cze 2013, o 16:56
Posty: 85
Sprzęt: Yamaha YZF R6 2009
Imie: Piotrek
Lokalizacja: Wrocław
Lord Steinmetz napisał(a):
Jak to jest z tym wzrostem? Słyszałem, że człowiek mojego wzrostu (188cm) nie miał problemów z jazdą na R6 a nawet sprawiała mu przyjemność. Ja ostatnimi czasy miałem okazję zrobić kółko (jedno...) na niedużym placu i powiem, że była to walka o życie :o W moim odczuciu jestem na nią chyba za duży... :(

Ciekaw jestem jak to wypada wśród użytkowników. Jaki jest Wasz wzrost i jak to się przekłada na "komfort" jazdy?


Mam 187 cm, a mój brat 193 i on wygląda na r6 już dość komicznie.
Myślę, że do 190 cm można rozważać ten motocykl.

Pozdr.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1