Teraz jest 15 cze 2024, o 09:32

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: R6 a wzrost ridera
PostNapisane: 18 cze 2010, o 16:53 
Offline
kursant

Dołączył(a): 21 sty 2010, o 11:09
Posty: 188
Sprzęt: -Bmws1000rr
Imie: s
Lokalizacja: Jarocin
na R6 to najwyżej można pojechać do sklepu i spowrotem bo plecy tak napier...ją że koniec

_________________
V max 100 150 200 250 270 280 300


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: R6 a wzrost ridera
PostNapisane: 18 cze 2010, o 17:08 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 kwi 2010, o 09:54
Posty: 142
Lokalizacja: Poznań
Sprzęt: R6
Imie: Michał
mając nawet niski wzrost i przesiadająć się nawet z chopera na turystę zaswsze będzie jakiś dyskomfort- ja taki mam jak usiądę na turyście :D

_________________
http://szajbik.fotosik.pl/zdjecia/1.html

"zabija nas to co naprawdę kochamy..."


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: R6 a wzrost ridera
PostNapisane: 18 cze 2010, o 17:30 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwi 2010, o 13:51
Posty: 1248
Lokalizacja: piwniczna
Sprzęt: r1
Imie: darek
nadgarstki,plecy,kark bola tylko przy malych predkosciach,powyzej 130km/h wszystko juz jest odciazone. ogolnie r6tka jest tak mala ze ja ze swoimi 173cm czulem sie i wygladalem jak na pocketbike'u :lol: wiec naprawde was podziwiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: R6 a wzrost ridera
PostNapisane: 20 cze 2010, o 08:52 
ja mam 176 cm i podczas jazdy jest idealnie(nic nie boli) do ziemi tez siegam na luza ale mam problem jak np musze cofnac moto troche do tylu pod mala górke.masakra.wtedy troche czuc braki we wzroście:D


Góra
  
 
 Tytuł: Re: R6 a wzrost ridera
PostNapisane: 20 cze 2010, o 10:23 
Wg mnie to kwestia przyzwyczajenia.

Ja mam 188 cm i daje rade. Wg mnie 600 k6 jest motocyklem bardziej komfortowym od r6 05. Troche pojezdzilem na 600 k6/7 i zdecydowanie jest wygodniejszy. Zalezy to tez od preferncji oczywiscie. Siedzenie w gsx'rze bylo super komfortowe jak dla mnie. Przy seryjnej owiewce mimo ze jestem w miare rosciagniety i kulilem sie jak moglem to i tak nie udalo mi sie nigdy skulic tak zeby schowac sie calkowicie przed podmuchem wiatru. Sadze ze ponizej 180 cm seryjna szyba wystarczy.
Jedyna niedogodnoscia jaka zauwazylem jest to ze dosyc wysoko trzeba podciagac nogi. Maly kat pomiedzy udem a tulowiem (czy brzuchem) sprawia ze czasem po dluzszej przerwie wsiadajac na motonga lapaly mnie skurcze w biodra. Ruszajac spod swiatel gdy podnosilem noge na podnozek tez zdazalo mi sie te nieprzyjemne uczucie. Jezeli chodzi o trasy powyzej 100 km to sie nie wypowiem bo nie jezdzilem tak "daleko" na raz, ale wydaje mi sie ze to kwestia predkosci z jaka sie poruszasz i twojej pozycji na moto.
Odnosnie tego ze np na Xj czy jakims chopperze jest mniej wygodnie to wydaje mi sie ze dzieje sie tak dlatego ze tam kregoslup jest czesto prostopadly do jezdni. PRzez to wszyskie nierownosci sa przenoszone w linii prostej na nasz kregoslup(co nie jest dobre) i raczej szkodzi. Na scigu tez nie powinno sie sidziec z "prostymi" plecami tylko z "garbem" czy poprostu lekkim lukiem.
To by bylo na tyle jezeli chodzi o moje subiektywne zdanie na ten temat.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: R6 a wzrost ridera
PostNapisane: 20 cze 2010, o 19:32 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sty 2010, o 18:02
Posty: 217
Lokalizacja: małopolskie
Sprzęt: R6 RJ09
Imie: Mateusz
a ja się odłamię, i powiem że R6 (mowa o 03-05) dla wysokich według mojego odczucia nie jest przyjazna. Dla mnie osobiście (181cm) jest jeszcze ok choć już się robi czasem ciasno chociaż jestem chudy jak patyk (niekiedy dotykam kolanami o te plastikowe czarne nakładki przykręcane do ramy) Siodło względem ziemi wysoko, ok, ale moto dla dużych ludzi troszkę wg mnie małe (to że małe to dla mnie paradoksalnie zaleta bo zwinne, poręczne, krótkie itp.), a siedzenie znów ma na szerokie dupsko.. hehe :) mimo to pewnie dlatego że R6 mi już weszła w krew jeździ mi się na niej najlepiej bo się przyzwyczaiłem. Wcześniej miałem nakeda więc troszkę inaczej z pozycją. Na początku strasznie trudno mi było się przyzwyczaić, R6 zupełnie mi nie pasowała. Teraz jeżdżąc też chwile na nakedzie czułem się jak w Cadillacu. Nadgarstki to temat oddzielny, po 200km bolą (przynajmniej mnie). Jeszcze zależy jaka jazda. Generalnie na R6 nie da się jeździć z prędkościami przelotowymi 70-100. Wolna jazda na tym motocyklu fizycznie męczy moje ręce, barki. Powyżej 110-120 moje ciało dostaje dopiero odpowiedni podmuch powietrza by odciążyć nadgarstki. Ogólnie NIE NARZEKAM :) już tak się przyzwyczaiłem do tej z początku niewygodnej pozycji że teraz jest super wygodna :) to moja "nieco" rozbudowana własna opinia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: R6 a wzrost ridera
PostNapisane: 30 cze 2010, o 09:45 
im mlodsza erka tym pozycja bardziej sportowa (czyt. niewygodna ) jezeli nie schodzisz ponizej 130km\h to mozna 1000km zrobic Poznań - Most (CZ)z przerwami na tanken i nadgarstki nie bola. Mam 185 cm i do 180km\h latania po ciasnych winklach nie moge sobie wyobrazic motocykla co ma lepsza pozycje za kier. Kawalek prostej odkrecasz probujesz sie schowac za owiewka (ja jestem raczej wiekszy niz maly) pozwolila mi na to dopiero kierownica LSLa co prawda mam wtedy lokcie nizej kolan :D ale osiagi wzrastaja.

PS.2006-2007 podczas latania po winklach tez wyrywacie wypelnienie pod bakiem udem ?? ten taki chory plastik ?? chyba go na rzepy zrobie bo juz go kilka razy przy 200 lapalem kolanem albo wracalem 400m po niego :D


Góra
  
 
 Tytuł: Re: R6 a wzrost ridera
PostNapisane: 30 cze 2010, o 21:12 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 lut 2010, o 15:01
Posty: 261
Lokalizacja: Chorzów
Sprzęt: ciekłe srebro ;)
Imie: Artur
ja tu chyba najnizszy jestem, mam cos moze lekko ponad 170cm, ogolnie czuje sie jakby ten moto na mnie skroili, nogami dosiegam do ziemi ale nie pelnymi stopami ale tez nie odbijam sie na palcach ;] natomiast jedna noga bez problemu stabilnie sie podpieram, z plecakiem jest lepiej bo idzie troche nizej caly moto, ogolnie juz nie czuje tego ze brakuje mi wzrostu, jedynie jak cofam pod wzniesienie, to jest lipa, pozatym spokojnie sie klade za owiewka, kolana lokcie wszystko ladnie jest na swoim miejscu, no i trzeba troche szybciej jezdzic, wtedy sie "uklad kierowniczy" odciaza ;]


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: R6 a wzrost ridera
PostNapisane: 1 lip 2010, o 19:20 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwi 2010, o 19:33
Posty: 152
Lokalizacja: W-wa
Sprzęt: Diablica
Imie: Krzysztof
Panowie, ogarnięte. Po prostu jak pierwszy raz miałem okazję się przejechać R6 to mnie zjadła trema :mrgreen:
A wystarczyło się tylko dobrze ułożyć :roll: Mam 188cm wzrostu i na początku Rrrysza wydaje się mała i niewygodna ale blednie to powyżej 120km/h :twisted:

_________________
Obrazek
IROC-Z 350 TPI - 4wheel dream...

only ONE

[*] life is brutal :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: R6 a wzrost ridera
PostNapisane: 2 lip 2010, o 08:40 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sty 2010, o 18:02
Posty: 217
Lokalizacja: małopolskie
Sprzęt: R6 RJ09
Imie: Mateusz
Fuego napisał(a):
PS.2006-2007 podczas latania po winklach tez wyrywacie wypelnienie pod bakiem udem ?? ten taki chory plastik ?? chyba go na rzepy zrobie bo juz go kilka razy przy 200 lapalem kolanem albo wracalem 400m po niego :D

właśnie po ostatniej Słowacji w niedzielę koledze przy R6 2006 2 razy wypadł lewy plastik od baku, raz złapał kolanem, raz wracaliśmy się po niego 300m. Myśleliśmy co by go sobie przykleił na jakiejś taśmie samochodowej jak np do montażu emblematów czy listew bocznych.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1