Teraz jest 19 maja 2024, o 15:40

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: r6 jak dobrze stawiac na kolo
PostNapisane: 21 sty 2012, o 21:50 
Offline
mistrz prostej

Dołączył(a): 9 mar 2011, o 23:53
Posty: 393
Sprzęt: R1 RN12
Imie: Sławek
siciuwyspaPL napisał(a):
Nastepne troche off topic jak i topic :? jak zabezpieczyc motor zeby jak najmniej sie uszkodzil jak upadnie podczas prob :stres:

Przed takim czymś nie da się zabezpieczyć ;)
http://www.youtube.com/watch?v=OXys-MJ5 ... re=related

Ale przede wszystkim to amor skrętu żeby shimmy nie było no i crash pady też się przydają.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: r6 jak dobrze stawiac na kolo
PostNapisane: 22 sty 2012, o 00:28 
Offline
kursant

Dołączył(a): 21 sty 2010, o 11:09
Posty: 188
Sprzęt: -Bmws1000rr
Imie: s
Lokalizacja: Jarocin
przed się zabezpiecz od latających gum

_________________
V max 100 150 200 250 270 280 300


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: r6 jak dobrze stawiac na kolo
PostNapisane: 22 sty 2012, o 16:53 
idzie bez problemu, predkosc kolo 100km/h i podrywasz ją lekko , tak samo stary model jak i ten na wtrysku


Góra
  
 
 Tytuł: Re: r6 jak dobrze stawiac na kolo
PostNapisane: 22 sty 2012, o 22:35 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 4 sty 2012, o 22:23
Posty: 47
Sprzęt: R6 03'
Imie: Sebastian
Model 2003 na 1ym biegu z gazu wstaje z dziecinną łatwością..lecisz 30-40km/h po prostu odkręcasz dynamicznie manetkę i widzisz przed oczami zegary :mrgreen:
Z dwójki jak na razie tylko strzelam..jadę ok 70km/h wtedy jakoś najlepiej wstaje..nie patrze na obroty..kiedy sugerowałem się obrotami podczas nauki średnio mi wychodziło..Ogólnie kilka tygodni pojeździłem z kumplami i pomęczyłem sprzęta aby osiągnąć sukces ;) Jak człowiek zacznie i mu się wkręci taka jazda to nie można przestać..pamiętam z każdych świateł musiałem ruszyć na gumie hehe. Po 2ch miesiącach drugi bieg zaczyna być za krótki człowiek chce lecieć bez końca :twisted: a tu odcina.. :P (przy ok. 162km/h - przy okazji też tak Wam się kończy 2ka?). No ale nie jestem jakimś mega wyjadaczem więc dalej będę ćwiczył by dojść do perfekcji a później przejdziemy na wyższy level... :pompki:
Pozdro ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: r6 jak dobrze stawiac na kolo
PostNapisane: 23 sty 2012, o 04:10 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 sie 2011, o 12:17
Posty: 261
Lokalizacja: Jasło
Sprzęt: R1 RN13
Imie: GRUBY
Lokalizacja: Jasło
w jak strzelasz? Sprzęgło, manetka do konca i puszczasz sprzegło? Sprzęgło dłużej czy tylko chwile? I jak z pod światel na gumie ruszasz? Bo z miejsca na 1nce w dodatku to chyba zabardzo zrywny. Ja z jedynki samym gazem podnioslem dwa razy ale stwierdzilem ze to zbyt mocny bieg i moment stawiał pion i odpuszczałem żeby nie leżeć na plecach


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: r6 jak dobrze stawiac na kolo
PostNapisane: 23 sty 2012, o 12:14 
Offline
kursant

Dołączył(a): 17 lis 2010, o 10:33
Posty: 174
Sprzęt: R6 2005
Imie: Łukasz
koledzy a jak jest z pozycją jeźdzca? i jak utrzymać równowage żeby na bok nie polecieć? bo wiadomo..najlepiej na 2 żeby na plecy nie polecieć ale jak zachowywać się zeby na bok nie pójść bo jakoś tego się boje najbardziej...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: r6 jak dobrze stawiac na kolo
PostNapisane: 23 sty 2012, o 13:41 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 24 cze 2010, o 11:22
Posty: 31
Sprzęt: erłan
Imie: arek
wdk, jak masz możliwość, to przejedź się jakimś stunt-motongiem, to po takiej jeździe stwierdzisz, że Twój sprzęt zamula na jedynce :lol:

Jeśli chodzi o strzał z klamy, to lekko muskasz tylko (nawet nie wysprzęglając do końca), no i gazem to nie do końca, bo o plecy nie ciężko. Wszystko kwestia wyczucia i treningu :)
A obroty się kończą na gumie, bo pionu brak ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: r6 jak dobrze stawiac na kolo
PostNapisane: 24 sty 2012, o 01:42 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 4 sty 2012, o 22:23
Posty: 47
Sprzęt: R6 03'
Imie: Sebastian
wdk źle się wyraziłem..nie chodziło mi że spod świateł z miejsca stawiałem bo tak się chyba nie da na seryjnej zębatce..(choć może i są tacy agenci co potrafią)
Strzelam mniej więcej tak jak piszesz...sprzęgło (nie trzymasz zbyt długo - wciskasz wkręcasz obroty - puszczasz) to zajmuję chwilę;p Ile gazu..? Wszystko kwestia wyczucia (później robisz na pamięć) ja wale prawie opór i odpuszczam jak się koło podniesie i dalej delikatnie operujesz gazem (nie pamiętam już dokładnie ale wskazówka "podskakuje" tak na 13-14k obr). Jeśli to Twoje pierwsze próby nie wal od razu na maxa gazu bo się nakryjesz..Metoda prób i błędów najpierw koło podnosi się o 10cm później wyżej dajesz trochę więcej gazu koło idzie wyżej jeszcze więcej zwiększasz obroty itd. itp. stajesz się odważniejszy (to akurat może być zgubne;p) aż w końcu wiesz i wyczuwasz co i jak masz zrobić aby moto stanęło w pionie i leciało i leciało...;p Trzeba po prostu trochę pomęczyć skrzynie, sprżegło i ogólnie swoją maszynę..Jednym przyjdzie to łatwiej i szybko innym trudniej i dłużej. Zgodzę się z Tobą R6 jest narwane na jedynce dlatego próbuj z 2ki ja też tak zaczynałem.

tybur18 i znowu się powtórzą te słowa - wszystko kwestia wyczucia - hehe:) Co do samej pozycji podczas gumowania to chyba nie ma jakichś sposobów..siedzisz jak siedzisz i tyle. Wiadomo im dalej od baku tym łatwiej moto postawić. Co do równowagi miałem z tym problem na początku..nie mogłem przejechać takiego dystansu jak bym chciał bo "ściągało" mnie zawsze na prawą stronę..widzisz że jesteś co raz bliżej prawego krawężnika więc nie ma co przeciągać i odpuszczasz. Po jakimś czasie zacząłem próbować coś z tym zrobić i pomagało wystawianie lewej nogi (w sensie wysuwanie kolana na bok). trzeba delikatnie próbować balansować ciałem, czasem wystarczy wysunąć głowę w drugą stronę i pomaga. takie są moje odczucia inaczej nie potrafie tego opisać to po prostu przychodzi z czasem samo nawet nie wiesz kiedy i to robisz i ci wychodzi tak jak małe dziecko chodzi na czworaka wstaje stawia pierwsze kroki a później biega. :)

A tak ogólnie to pamiętamy o hamulcu nożnym prawda?! Podczas nauki może się zdarzyć że trzeba będzie go użyć a wtedy warto mieć wyćwiczony nawyk. Przydają się też palce na klamce od sprzęgła żeby w razie czego można było szybko ją wcisnąć. No i z gazem delikatnie po malutku stopniowo co raz więcej..nie ma co przedobrzyć.

Się rozpisałem..może jakiś poradnik wydam hehe :D Pozdro


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: r6 jak dobrze stawiac na kolo
PostNapisane: 24 sty 2012, o 22:33 
co do ochrony to juz wiem :D amor i crash pady. Tak jak sie domyslalem. Co do stawiania na kolo to ja jak lece swoja to ona sama podnosi mi przod jak docisne manetke z tego co pamietam to chyba na 2ce bo do 160 chyba idzie i zazwyczaj popuszczam bo takie przyszpieszenie plus podnoszenie kola to jeszcze nie na moje stadium :) co do tego podnoszenia to tak okolo 20 cm sama idzie do gory. zebatka orginalna


Góra
  
 
 Tytuł: Re: r6 jak dobrze stawiac na kolo
PostNapisane: 12 lip 2013, o 12:02 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 mar 2011, o 18:40
Posty: 260
Sprzęt: f16
Imie: oxa
Lokalizacja: śląsk
szła Wam r6 06/07 na seryjnych zębatkach z gazu na koło ( pozycja siedząca, pierwszy bieg) ? bo moja wstaje tylko z jedynki z gazu na stojąco, nie wiem może coś robię nie tak ?

http://www.youtube.com/watch?v=yP1ZH2Q26_0
stare , ale jest sentyment do pierwszych chwil na kole :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1