Teraz jest 27 kwi 2024, o 12:45

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: poMoc nowemu
PostNapisane: 5 sty 2013, o 23:29 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 30 gru 2012, o 12:20
Posty: 18
Sprzęt: R6
Imie: Lukasz
Witam wszystkich forumowiczów, jestem nowy na tym forum i chciałbym się zwrócić o poradę do Was, a mianowicie mam zamiar kupić R6 i jestem przekonany ze dobrze trafiłem. A wiec, R6 chciałbym kupic w Polsce (choć nie koniecznie, bo w tym kraju pełnych cudów i w śród motocykli niezłe cuda się zdążają w sumie jak i w Niemczech i wszedzie - mała dygresja) ;) najlepiej w najnowszej budzie czyli od 2007 jak się nie mylę w górę mój budżet to przedział 25-30 tys zł.

http://otomoto.pl/yamaha-yzf-r6-M3483939.html
http://allegro.pl/yamaha-yzf-600-r6-z-2 ... 31091.html
http://otomoto.pl/yamaha-r6-yzf-r6-rizo ... 87668.html

powyżej wkleiłem 3 linki, co sadzicie o tych maszynach.?
z góry dziękuje za poradę i życzę wszystkiego najleprzego


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: poMoc nowemu
PostNapisane: 6 sty 2013, o 17:50 
Offline
kursant

Dołączył(a): 10 paź 2010, o 21:10
Posty: 136
Sprzęt: r6
Imie: Karol
Wielkim specem nie jestem ale z tego co zauważyłem w tej pierwszej lewy dekiel jest lekko przerysowany. Więc zapewne była sprowadzona po slizgu i poskładana na handel. Poza tym przebieg wg mnie nierealny.
Ogólnie każda jest sprowadzana więc jest duże prawdopodobieństwo ze była po mniejszym lub większym szlifie bo dobry sprzęt za granicą też swoje kosztuje więc na sprowadzaniu igieł nikt by nie zarobił.
Ja na twoim miejscu poszukałbym czegoś od motocyklisty a nie od handlarza.
Ale poczekaj na opinie innych bo są tu dużo bardzej obeznani ode mnie
Pozdro


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: poMoc nowemu
PostNapisane: 6 sty 2013, o 18:36 
Offline
przyszły mistrz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 kwi 2011, o 16:54
Posty: 975
Lokalizacja: kostrzyn wlkp
Sprzęt: R6 RJ15
Imie: Mariusz
popytaj na forum może ktoś ma ;-) na sprzedaż

_________________
Kiedy humor ci się zje*** wsiądź na motor będziesz w niebie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: poMoc nowemu
PostNapisane: 6 sty 2013, o 18:40 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 cze 2011, o 20:22
Posty: 5411
Lokalizacja: ʍoʞɐɹʞ ________ Niepołomice
Sprzęt: RN23
Imie: MIŚ
Lokalizacja: MałoPOLSKA
no przebieg jeden z drugi, wątpliwy. Realnie licz 6 - 10 tys rocznie na nowych maszynach rocznie.

Oryginalne owiewki są miekkie więc poznasz jak będziesz widział że to chińskie zamienniki

no i w zimie trudno sprawdzić silnik na przebieg 2 tys km bo jak mieć pewność że nie bierze oleju i panewki nie polecą. Dobrze jest mieć te 2 tygodnie na pełne sprawdzenie maszyny jeżdząc lub całą historie w serwisie najlepiej ASO :)
- historia moto ważna jest przecież i dobrze ją mieć lub kontakt do poprzedniego właściciela od handlarzyny.

Jak nie ma 3 kluczy to znaczy że owinoł się wokołu słupa i ubezpieczyciel zabrał klucz jeden może nawet dwa. ALe rama nowa znajdzie się z łątwością na rynku wkurnym więc bez paniki, złożyć się da do kupy taką maszyne :)

nikt nie kupi motocykla za 40 tys i po roku przejedzie tysiąc kilometrów i sprzeda za połowe wartości handlarzynie ktróry nastepnie zarobi 5 tys za sztuce. Proste chyba. A TYm bardziej bagaci umieją najbardziej zyskac a nie tracić, a bogatych nazywamy tych których stać na nówke salon funkiel nówka prosto z japoni i bez zadnych obniżek cen :krol: promocyjnych



ten ostatni ma łańcuch już taki na wykończeniu - takie pozory stwarza ale ma wiudze fajny zestaw pierdół dodatkowych więc trzeba liczyć stan w zamian za wartość

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: poMoc nowemu
PostNapisane: 6 sty 2013, o 21:13 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 cze 2012, o 11:43
Posty: 478
Sprzęt: r6
Imie: Iskra
Lokalizacja: Lipno
Mad666
Cytuj:
nikt nie kupi motocykla za 40 tys i po roku przejedzie tysiąc kilometrów i sprzeda za połowe wartości handlarzynie ktróry nastepnie zarobi 5 tys za sztuce. Proste chyba. A TYm bardziej bagaci umieją najbardziej zyskac a nie tracić, a bogatych nazywamy tych których stać na nówke salon funkiel nówka prosto z japoni i bez zadnych obniżek cen promocyjnych



i tu się z Tobą kolego nie zgodzę ;D
Przypadek 1:
ja kupiłem swój sprzęt z salonu miał przejechane 1500km osoba która go wstawiła użytkowała go chwilę tylko;] po prostu nie potrzebny mebel

Przypadek 2:
Kolega kupił r1 z salonu z przebiegiem 500km motocykl został kupiony w leasingu, aby były firmie koszty, motocykl nie używany stał w garażu a po zakończeniu leasingu sprzedany koledze =]

_________________
www.chemskor.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: poMoc nowemu
PostNapisane: 6 sty 2013, o 21:32 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 30 gru 2012, o 12:20
Posty: 18
Sprzęt: R6
Imie: Lukasz
Zauważyłem jedna prawidłowość w ogłoszeniach każdy egzemplarz jest "idealny" tylko ze taki sam model i podobny rocznik jest na przykład u naszych zachodnich sąsiadów o wiele droższy można samemu sprawdzić na np. mobile.de tak ze dziwne ze ktoś sprowadza dobry motocykl ciągnie go 2000 km do polski i sprzedaje taniej a niżeli kopił a z drugiej strony patrząc nie wierze ze każdy z Was kopił swoje dwa kolka od dilera z salonu z gwarancja i jeszcze brylkoczek w prezencie dostał z logo Yamaha. tak ze moim zdaniem nie można wrzucać wszystkich do jednego wora pod tytułem "frajer chce mnie wj**c na minę i sprzedać mi maszynę samobójcy która przy 150 się przełamie na pól ". może się mylę ale chyba można oddać motor do salonu ASO na sprawdzenie, mam na myśli wymiary ramy czy nie jest spawana itd i tu moje pytanie do Was czy każdy salon jest w stanie sprawdzić Yamahę


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: poMoc nowemu
PostNapisane: 6 sty 2013, o 21:52 
Offline
kursant

Dołączył(a): 10 paź 2010, o 21:10
Posty: 136
Sprzęt: r6
Imie: Karol
Wiadomo wyjątki sie zdarzają i takie motocykle nie stoją na allegro bo praktycznie idą od razu.
Kolego z kasą jaką dysponujesz możesz spokojnie kupić igiełke. I nie mówie o moto z salonu.
Tak jak pisałes są niby idealne a za granicą stoją drożej. Wiekszosc sprzetów lezała i chodzi o to jak zostały zrobione a nie wierze ze handlarz kupi oryginalne owiewki zamiast chinskich podróbek za 3 razy mniej.
Jeśli masz niedaleko i masz kogos obeznanego jedz obczaic.
Jest zima więc póki co raczej nie ma cisnienia na kupno bo itak nie pojezdzisz.
Ja na twoim miejscu spokojnie szukałbym sprzetu od kogos z forum. Ale to moje zdanie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: poMoc nowemu
PostNapisane: 6 sty 2013, o 22:10 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 cze 2012, o 11:43
Posty: 478
Sprzęt: r6
Imie: Iskra
Lokalizacja: Lipno
Cytuj:
tak ze moim zdaniem nie można wrzucać wszystkich do jednego wora pod tytułem "frajer chce mnie wj**c na minę i sprzedać mi maszynę samobójcy która przy 150 się przełamie na pól "


to już nie o to chodzi że złamie się w pół ale zaufaj że nie tylko ja ale i na pewno inni koledzy z forum widzieli takie cuda że czasami się wierzyć nie chce że to może być prawda:D

_________________
www.chemskor.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: poMoc nowemu
PostNapisane: 6 sty 2013, o 22:15 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 30 gru 2012, o 12:20
Posty: 18
Sprzęt: R6
Imie: Lukasz
Nie bez ciśnień jakichkolwiek oczywiście raz ze kupić złom to nie jest żadna sztuka a po drugie 25 tysięcy złotówek na ulicy nie leży i każdy z nas wie jak ciężko się je zarabia wiec i dlatego własnie warto prowadzić taka rozmowę na forum bo każdy z niej może wycinając jakieś wnioski nie tylko ja a i nie jeden szukając r6 przed sezonem trafi na to własnie forum


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: poMoc nowemu
PostNapisane: 6 sty 2013, o 22:20 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 cze 2011, o 20:22
Posty: 5411
Lokalizacja: ʍoʞɐɹʞ ________ Niepołomice
Sprzęt: RN23
Imie: MIŚ
Lokalizacja: MałoPOLSKA
dokładnie tak,

maszyne trzeba sprawdzić najlepiej u fachowca i prześwietlić historie! Jeśli autetycznie jest stan igła to nie ma sensu by kryć przeszłość maszyny.

Przydały by się też książka gwarancyjna i instrukcja obsługi w tak świeżym roczniku.

Jakim cudem zatem sprzedaje się maszyna po przebiegu 1600 km i nie ma klucza 3 sztuki ?????? bez jajc

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1