Teraz jest 20 kwi 2024, o 12:53

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wypadek motocyklowy - brutalne fakty
PostNapisane: 8 sty 2010, o 21:21 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 gru 2009, o 20:09
Posty: 743
Lokalizacja: Nowy Sącz
Sprzęt: Sprzedany :(
Imie: Mateusz
Witam
Znalazłem ciekawy artykuł (może stary ale zawsze na czasie).
Wypadek motocyklowy - brutalne fakty
http://www.scigacz.pl/Wypadek,motocyklo ... ,7885.html

Zapraszam do czytania...
Pozdrawiam

_________________
Każdy ma taki moment, kiedy musi zamknąć pewien etap
Nie po to, żeby siedzieć; Po to, żeby iść dalej
Po to, żeby sięgnąć dalej; Po to, żeby zrobić więcej!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Wypadek motocyklowy - brutalne fakty
PostNapisane: 9 sty 2010, o 15:10 
Bardzo madry artykuł dzieki Jurek89


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Wypadek motocyklowy - brutalne fakty
PostNapisane: 9 sty 2010, o 20:37 
Nie czytałem tego..., bardzo cikawie napisane. Wszyscy początkujący powinni zaczynać swoją przygodę od przeczytnia tego artykułu.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Wypadek motocyklowy - brutalne fakty
PostNapisane: 19 sty 2010, o 07:54 
Dobry i przydany artykuł


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Wypadek motocyklowy - brutalne fakty
PostNapisane: 19 sty 2010, o 09:51 
...artykuł nie tylko dla początkujących nawet powiem :-) baardzo ciekawy...jeśli chodzi i bezpieczeństwo np. kask to nie ma co oszczędzac!!!


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Wypadek motocyklowy - brutalne fakty
PostNapisane: 21 sty 2010, o 11:06 
No artykuł daje do myslenia... kask też HJC.... lecz jezeli chodzi o moje zabezpieczenie latam niestety w jeansach i to jest głupota....

Teraz tak myśląc i analizując predkości jakie osiągałam czy trasy i winkle w tych jeansach....głupi błąd niekoniecznie swój i po mnie.... tarcie az do kosci....

Mysle ze ten sezon .... poprostu podejde bardziej rozsądnie...


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Wypadek motocyklowy - brutalne fakty
PostNapisane: 22 sty 2010, o 08:54 
Monia_R_one napisał(a):
No artykuł daje do myslenia... kask też HJC.... lecz jezeli chodzi o moje zabezpieczenie latam niestety w jeansach i to jest głupota....

Teraz tak myśląc i analizując predkości jakie osiągałam czy trasy i winkle w tych jeansach....głupi błąd niekoniecznie swój i po mnie.... tarcie az do kosci....

Mysle ze ten sezon .... poprostu podejde bardziej rozsądnie...


Tak bardziej rozsądnie... Łatwo się mówi teraz, ale jak na dworze będzie 30 stopni i kombi ze skóry klei się na każdych światłach... nic przyjemnego 8-)
Proponuje dżinsy wzmocnione kevlarem z ochraniaczami. Oczywiście do spokojnej jazdy po mieście np. do pracy. Niestety jak jest w planie traska lub inne wygłupy ja np. zawsze ubieram kombi :) .

Artykuł pouczający dla innych odświeżający informacje już posiadające.
Z obserwacji u nas wygląda to tak: najmłodsi przeczytają i tak w większości z braku funduszy jeżdżą w czy mają. Starsi to wiedzą, czytając artykuł przytakują a i tak jeżdżą, nawet jak mają odpowiedni stój, w tym czym im wygodniej. Nawet latem nie raz widziałam jak niektórzy na sportach śmigają w krótkich spodenkach butach sportowych i krótkim rękawku :shock: Nie raz się zastanawiam jak można wytrzymać żar płynący z silnika i jednocześnie żar płynący z nieba :shock:
Tak właśnie wygląda rzeczywistość. :(
I oczywiście jak już dojdzie do zdarzenia wtedy się mówi ,,jak by był prawidłowo ubrany to nic by się nie stało :cry: ale wtedy jest już za późno :( ''


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Wypadek motocyklowy - brutalne fakty
PostNapisane: 22 sty 2010, o 09:21 
...ale "wybryków natury" typu jestem twardy bo jeżdzę w krótkich spodentach i krótkim rekawku na moto nie powinniśmy brać w ogole pod uwagę, bo takich osób nie można niczym tłumaczyć. To jest zwyczajna ludzka głupota i kuszenie losu. Ja osobiście jeszcze nigdy(nawet do sklepu) nie wybrałem się bez kombi(lub przynajmniej kurtki i spodni z ochraniaczami), no chyba, że to przejażdzka po garażu :) Wierzę, że na tym forum nie ma takich osób, bo tutaj są ludzie z pasją, a nie szpanerzy co wyrywają laski na moto :)

...a na marginesie taka krótka historia, która daje do myślenia...dwa sezony temu mój znajomy w bardzo ciepły dzień wsiadł na moto i miał pojechać ok 500 m do sklepu i spowrotem. dosłownie kawałeczek.Ubrany w krótkie spodenki i rękawek. Pech chciał ze wjechał w piasek poleciało koło, i tak nieszczęśliwie upadł ze masakra...cały pożdzierany...na moto już w tamtym sezonie nie wsiadł...na pewno nikt tak nie chce....


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Wypadek motocyklowy - brutalne fakty
PostNapisane: 22 sty 2010, o 11:39 
no Łuki ja na strzeszynku jeździłam w bikini :)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Wypadek motocyklowy - brutalne fakty
PostNapisane: 31 sty 2010, o 23:05 
no artykuł pierwsza klasa, ale ja to ja, w lecie na przejazdzki po miescie zawsze ubieram jeansy, bo poprostu sie gotuje w skorze ;/ mogliby wymyslic jakis solidny material :) taki przewiewny :D


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1