Teraz jest 19 kwi 2024, o 13:55

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Rn22 stukanie przy szybkim puszczeniu sprzęgła
PostNapisane: 27 lip 2021, o 17:15 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 20 lis 2020, o 18:11
Posty: 47
Sprzęt: Rn22
Imie: Mariusz
Lokalizacja: Legnica
Dzisiaj taka dziwna przypadłość mie dopadła dziwna bo gdy szybko chcialem ruszyć z pod świateł dodałem gazu szybko puściłem sprzeglo to usłyszałem dziwny chalas, gdy ruszam normalnie jest cisza. Nie jest to typowe grzechotanie sprzęgła i troche sie zmartwiłem to taki odgłos jak by lancuch przeskakiwał ciezko zlokalizować z którego to miejsca dochodzi podczas takiego gwałtownego startu.
Teraz mi na myśl przyszla przednia zebatka moze jest juz na wykończeniu, jadąc normalnie ostro odkręcając manetka jest cisza ktos mial cos podobnego u siebie?

Nagrałem filmik naped sprawdziłem zebatki są ok.
https://youtu.be/BOCbDETWOAk
Gdy ruszam z dwójki dzieje się to samo, jadąc spokojnie na niskich obrotach dodając gwałtownie gazu tego grzechotania nie ma.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Rn22 stukanie przy szybkim puszczeniu sprzęgła
PostNapisane: 28 lip 2021, o 15:33 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 3 mar 2019, o 19:02
Posty: 94
Sprzęt: Działa
Imie: Mateusz
Lokalizacja: Wojakowa
Jak filmik keeciloscie to musiał zauważyć jak szarpie łańcuchem za czym idzie rownoczesny grzechot, osłona zębatki to 2 sruby sprawdź. Swoją drogą nie wyobrazam sobie jak ona by musiała wyglądać, żeby lancuch skakał. A najlepiej podnieś tył i kręcę ręką tylnym kołem jak z zębatki będzie coś nie tam to poczujesz i usłyszysz. A jak z 1 na 2 rzucasz i ruszasz to jest to samo czy tylko z startu?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Rn22 stukanie przy szybkim puszczeniu sprzęgła
PostNapisane: 28 lip 2021, o 17:15 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 20 lis 2020, o 18:11
Posty: 47
Sprzęt: Rn22
Imie: Mariusz
Lokalizacja: Legnica
Tylko ze startu nawet jak jade pomalu na jedynce obroty niskie i odkrece manetke to nic takiego sie nie dzieje, wczoraj sprawdzałem zebatke przednia wyglada ok krecilem kolem tez nic podejrzanego sie nie dzieje ale jak będę miał chwile czasu to sprawdzę jeszcze wszystko na spokojnie bo tez mnie ten wibrujący napęd zastanawia.
Wyglada tak jak by lancuch byl za luzny ale gdy sprawdzam naciag to wydaje mi się ze jest ok ustawiam jak podaje serwisowka sprawdzam w kilku miejscach by sprawdzić czy nie jest wyciągnięty ( troche jest) tam gdzie jest najciaśniej ustawiam luz.
Ale teraz jak patrze na ten filmik i przyglądam się lancuchowi to faktycznie moze to on tak klepie o wachacz az sprawdze czy śladów nie ma. Ba postoju sprzeglo chodzi jak to w rn22 jest troszke słyszalne ale wydaje mi się ze nie ma jakiegoś dramatu


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

cron
Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1