Teraz jest 30 kwi 2024, o 04:59

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Kosz sprzęgłowy Rn12 regeneracja
PostNapisane: 30 cze 2017, o 20:18 
Offline
kursant

Dołączył(a): 30 cze 2017, o 20:16
Posty: 134
Sprzęt: R1 R6
Imie: Kamil
Lokalizacja: Poznań
Mad666 napisał(a):
Ja straciłem silnik przez takie zabawy w naprawianie

Przeprowadzałeś zabiegi jak z ogłoszenia niżej, czy chałupniczo?

A ktoś miał styczność z tym fachowcem?
http://allegro.pl/regeneracja-koszy-sprzeglowych-wszystkich-moto-i6803365505.html
Czy mógłby wypowiedzieć się na temat tego ogłoszenia ktoś znający się na mechanice- bo dla mnie zielonego w tym temacie po opisie super :D Zastanawiam się czy to faktycznie różni się od klepania na imadle czy specjalistów za 100 zł bez gwarancji.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Kosz sprzęgłowy Rn12 regeneracja
PostNapisane: 30 cze 2017, o 22:02 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 6 lis 2014, o 08:54
Posty: 77
Sprzęt: r1
Imie: kinga
Lokalizacja: starachowice
ja tam dawałem kosz i ok działa
niewarto dawac komus by za 100zł młotkiem sklepał
zbyt duze siły sa w koszu spawanie tez popeka,skrecenie tez musi byc odpowiedniej twardosci nit i sprasowany tez z odpowiednia siła
za mocno sklepany peknie aluminiowa czesc
za słabo obrobi sie nit powiekszy otwór i utnie go
niewarto ryzykowac 500 600zł kosztem silnika za 5tys to raz i swoim zdrowiem wrazie pekniecia kosza przy 250km

szrama wstawia moduły wypadaja

damian koles z aukcji daje ori sprezyny i odpowiednie nity dlatego to działa


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Kosz sprzęgłowy Rn12 regeneracja
PostNapisane: 30 cze 2017, o 22:27 
Offline
kursant

Dołączył(a): 30 cze 2017, o 20:16
Posty: 134
Sprzęt: R1 R6
Imie: Kamil
Lokalizacja: Poznań
Oooo! Najbardziej bałem się tego, że to usługa niczym nie różni się od tych za 200 zł. Czyli mówisz, że tutaj wszystko super, bez ryzyka rozpadnięcia się i zniszczenia silnika? :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Kosz sprzęgłowy Rn12 regeneracja
PostNapisane: 1 lip 2017, o 06:25 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 6 lis 2014, o 08:54
Posty: 77
Sprzęt: r1
Imie: kinga
Lokalizacja: starachowice
tak znam tylko jedna sprawe gdzie cos poszło nie tak czyli ryzyko tez byc moze ale jak narazie ten koles ogarnia kosze,ma zbyt i cena tez poszła w góre
600 jeszcze do połkniecia jak bedzie 800zł w góre juz nie opłacalne

bo słyszałem ze za reg wołał tez i 800zł np do rn22


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Kosz sprzęgłowy Rn12 regeneracja
PostNapisane: 1 lip 2017, o 21:27 
Offline
mistrz toru

Dołączył(a): 15 lut 2012, o 21:02
Posty: 1030
Sprzęt: r1
Imie: Grzesiek
Lokalizacja: Śląskie
Dla mnie pilka jest prosta.Albo dajesz 1400 i masz pewnosc ze drugie tyle co masz na liczniku przelecisz albo 600 i jak jebnie to szukasz silnika czyli kilka tysiecy plus za jego zalozenie plus za olej swiece regulacje.I za jakis czas jak nie od razu znow szukasz kosz.Kazdy szuka oszczednosci ale jak ktos nie daje gwarancji pisemnej na regeneracje to niech sobie ten kosz wsadzi w.
Jak by byl pewien swojej roboty to by dal gwarancje.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Kosz sprzęgłowy Rn12 regeneracja
PostNapisane: 1 lip 2017, o 21:38 
Offline
kursant

Dołączył(a): 30 cze 2017, o 20:16
Posty: 134
Sprzęt: R1 R6
Imie: Kamil
Lokalizacja: Poznań
nfs napisał(a):
Dla mnie pilka jest prosta.Albo dajesz 1400 i masz pewnosc ze drugie tyle co masz na liczniku przelecisz albo 600 i jak jebnie to szukasz silnika czyli kilka tysiecy plus za jego zalozenie plus za olej swiece regulacje.I za jakis czas jak nie od razu znow szukasz kosz.Kazdy szuka oszczednosci ale jak ktos nie daje gwarancji pisemnej na regeneracje to niech sobie ten kosz wsadzi w.
Jak by byl pewien swojej roboty to by dal gwarancje.


Kolego, w temacie wyżej ktoś pisał, że nawet z USA ciężko w mniejszych pieniądzach znaleźć kosze gdyż rynek je chłonie :P Poza tym chyba nie kliknąłeś w link dot. regeneracji o której rozmawiamy bo właśnie tam (odmiennie do wszystkich/większości) facet z ogłoszenia pisze o gwarancji :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Kosz sprzęgłowy Rn12 regeneracja
PostNapisane: 8 lip 2017, o 16:56 
Offline
kursant

Dołączył(a): 30 cze 2017, o 20:16
Posty: 134
Sprzęt: R1 R6
Imie: Kamil
Lokalizacja: Poznań
Szkoda że temat umarł tym bardziej, że skończyło się na hasłach "regeneracja be!" na dodatek bez podparcia faktami :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Kosz sprzęgłowy Rn12 regeneracja
PostNapisane: 10 lip 2017, o 11:24 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 cze 2011, o 20:22
Posty: 5411
Lokalizacja: ʍoʞɐɹʞ ________ Niepołomice
Sprzęt: RN23
Imie: MIŚ
Lokalizacja: MałoPOLSKA
Zrozum że nie warto regenerować

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Kosz sprzęgłowy Rn12 regeneracja
PostNapisane: 10 lip 2017, o 21:41 
Offline
kursant

Dołączył(a): 30 cze 2017, o 20:16
Posty: 134
Sprzęt: R1 R6
Imie: Kamil
Lokalizacja: Poznań
Mad666 napisał(a):
Zrozum że nie warto regenerować


Ok, tylko moimi argumentami są m.in.
-700 zł za regenerację a 3000 zł za nowy kosz w moim przypadku to odczuwalna różnica
-choćby nawet to, że goście dają gwarancję

Ty i inni którzy są na nie
-nie bo nie (heh)
-nie bo szwagier kolegi wuja kuzyna włożył podkładki, zaklepał nity na imadle i się rozsypało i silnik do wymiany- jednym słowem stanowcze nie dla regeneracji
-krytyka i mówienie o braku gwarancji, gdy link o którym mowa jako praktycznie jedyny ze wszystkich Magików daje gwarancję (wygrał xD)

Nawet byłbym skłonny zrozumieć że nie warto regenerować jeśli ktoś napisałby "Przeszedłem przez ten temat, zapłaciłem grubych kilka stówek, kolesie robili to profesjonalnie, ale posypało się i silnik na złom- nie polecam regeneracji" i wybaczcie ale nigdy nie zrozumiem niczym nie podpartego zdecydowanego nie dla regeneracji od osób które robiły w garażu na imadle ze szwagrem, albo słyszały że znajomego znajomej syn regenerował i lipa a tym bardziej nie bo nie...

Reasumując czekam na merytoryczną odpowiedź i z góry uprzedzam że historie o kuzynach kolegów itd. są specjalnie wyolbrzymione i nie chciałbym odpowiedzi typu "haha ale głupi jesteś przecież nikt nie pisał o kuzynach" xD Pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Kosz sprzęgłowy Rn12 regeneracja
PostNapisane: 10 lip 2017, o 22:46 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 8 cze 2017, o 15:23
Posty: 17
Sprzęt: r1 rn09
Imie: Grzegorz
Lokalizacja: Tarnów
witam, tak czytam i czytam forum, i mam takie pytanie, zakupiłem jakiś czas temu r1 rn09, z aukcji ubezpieczyciela wiec o motocyklu nic nie wiedziałem, ale przejecałem się, smigal i było ok, wiedziałem tylko ze sprzęgło slizga i tyle mi powiedzieli. otoz zrobiłem od kupna ok 1400 km, zauważyłem ze po przejechaniu np. 50 km bez przerwy przestawało slizgac. teraz po przejechaniu np. 10/15 km przestaje, możliwe żeby ktoś niedawno wymienił tarcze? wiem ze nowe tez slizgaja. a wymieniłem olej to po przejechaniu 5 km już był czarny. i gdy przyspieszam np. na 3 biegu lub wyżej majac 1500 obr cos chrobota ale 2000/2200 obr przestaje. czasem na 2 i 1 biegu tez ale to chyba napęd gdyż brakuje kilku zębów za tylnej zębatce, (żeby nie sa spilowane po prostu 2/3 żeby sa ułamane). nie chce zakladac nowego tematu żeby nie robic bajzlu dlatego tu pytam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

cron
Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1