Teraz jest 2 lip 2024, o 11:51

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Ciezko odpala na cieplym silniku
PostNapisane: 11 maja 2011, o 18:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 maja 2011, o 21:48
Posty: 3
Sprzęt: R^6
Imie: Karol
Witam

Ja już znalazłem przyczyne rozebrałęm silnik w drobny mak a miałem to samo co ty tylko że w R6 2000 rok:)
okazało się ze cylindry mają drobne pękniecia wiec mysle ze u ciebie tez to bedzie bo były identyczne objawy.
2,3,4 cylinder poprostu popękał naszczescie nie uszkodził tłoka ani pierścieni, ponieważ nie był użytkowany. ciśnienie pokazywał zróżnicowane, po próbie olejowej było okej, miałem nadzieje że to pierścienie ale jednak nie.
Teraz wystarczy wysłać blok wraz z tłokami by go zatulejowali i powinno wszystko działać. Tulejowanie zaczyna się od 200 zł za jedną tuleję wraz z planowaniem.
Jeżeli ktoś posiada kontakt do osób które wykonują takie rzeczy taniej a także dobrze to proszę napisać

Pozdrawiam i życzę powodzenia


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Ciezko odpala na cieplym silniku
PostNapisane: 11 maja 2011, o 22:08 
Offline
przyszły mistrz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lip 2010, o 21:26
Posty: 990
Lokalizacja: TBG
Sprzęt: R1 RN02
Imie: Rafał
moge naprowadzic gdzie sie gosc tym zajmuje od wieeeeelu lat. ale nie mam namiarow. tzreba spytac wujka :google:

Jest to w: Nowa Dęba woj podkarpackie. Ok 300metrow od szpitala w strone tarnobrzega. Przy glownej drodze .

Jak wiele lat temu siedzialem w dwusuwach to zawsze u niego szliwy i wywazanie wału. Dawałem tez kilka glowic do planowania i wszytsko bylo ok. Za spalowanie glowicy oploskiej 8 zaworowej dalem 30zl z tego co pamietam.

_________________
Regulamin pkt 16 ZA NIE STOSOWANIE SIE NOWYCH USEROW DO TEGO OD 2012 DAJE BANA NA TYDZIEN I OSTRZEZENIE


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Ciezko odpala na cieplym silniku
PostNapisane: 12 maja 2011, o 19:42 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 21 sie 2010, o 23:57
Posty: 22
Lokalizacja: Wolsztyn
Sprzęt: YZF R1
Imie: Marcin
w sumie nie wiem czy mnie pocieszyles. Jak narazie u mnie nie ma tragedii jakos tam jerzdze i chyba odpuszcze sobie naprawe tego wszystkiego na zime.
Jak juz zrobisz tulejowanie to daj znac jak Ci moto smiga czy pierscienie i tloki wczesniej juz jak by nie bylo podjechane uszczelnia nowe idealnie okragle tuleje.
Czy nie bedzie trzeba jeszcze pierscieni wymieniac.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Ciezko odpala na cieplym silniku
PostNapisane: 13 maja 2011, o 19:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 maja 2011, o 21:48
Posty: 3
Sprzęt: R^6
Imie: Karol
Jak zrobie moto to napisze jaki wyszedł koszt naprawy. Uważaj jak jeździsz żebyś go nie przegrzał. Może być tak że posypie się tuleja i wtedy będzie wiecej robotki, bo trzeba bedzie kupic tłoki. Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Ciezko odpala na cieplym silniku
PostNapisane: 17 maja 2011, o 23:33 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 21 sie 2010, o 23:57
Posty: 22
Lokalizacja: Wolsztyn
Sprzęt: YZF R1
Imie: Marcin
Ostatnio jak mu daje tak pod 170-200 to mi pali dosc sporo oleju a co do temperatury to raczej w miescie mi fika do 104 wiatrak sie zalacza i spada w dol. Na trasie do 90 zadko bardzo dochodzi. Generalnie im szybciej tym chlodniej :) i mi chlodniej i silnik chlodniejszy.

Mam jeszcze jeden problem mianowicie wlacze dwujke i czasami mi szrpie na 2 podejrzewam ze pewnie i skrzynia bedzie do remontu czasami tez nie mobe przerzucic z 2 na 1 i odwrotnie z 1 na 2. Podsumowujacto wszystko nie wiem czy nie lepiej kupic inny piec a tego na czesci sobie zostawic i jako ozdobe w garazu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Ciezko odpala na cieplym silniku
PostNapisane: 18 maja 2011, o 20:21 
Dobrze podsumowałeś :D


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Ciezko odpala na cieplym silniku
PostNapisane: 12 cze 2011, o 21:35 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 21 sie 2010, o 23:57
Posty: 22
Lokalizacja: Wolsztyn
Sprzęt: YZF R1
Imie: Marcin
Witam ponownie
Wracajac do tematu odpalania lalem moto doktora az w koncu nawet i to przestalo pomagac. Dzisiaj niedziela ale mialem nadchnienie i wywalilem silnik z ramy sciagnalem glowice i jaki efekt:
Tak jak pisal 111karol tez mialem pekniecia w cylindrach. W kazdym cylindrze mam pekniecie siegaja w glab od okolo 2-4cm.
Postanowilem wyjec chociz jeden tlok i sprawdzic co i jak. Okazalo sie ze tlok ma zarysowanie. ale tragedii nie bylo co do pierscieni zdjalem i po wlozeniu do cylindrow nie bylo prawie wcale przerwy na zamkach. Co do powstawania kolnierzy na cylindrach to praktycznie zero pewnie jakis przyrzad by cos wykazal ale ja kolnierzy organoleptycznie nie wyczulem.
Mam zatem pytanie czy ktos robil tulejowanie jaki jest koszt czy w wielkopolsce ktos sie tym zajmuje?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Ciezko odpala na cieplym silniku
PostNapisane: 12 cze 2011, o 23:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 maja 2011, o 21:48
Posty: 3
Sprzęt: R^6
Imie: Karol
Cześć

W końcu R6 zmusiła cię do pracy, powiem ci że ciężko jest znaleść kogoś kto podejmnie sie tulejowania, masz tu numer chlopaków z poludnia polski oni remontują i mają kogoś kto tulejuje bloki do motocylki (505092186) ale chcieli sporo za taką usługę(400zł 1 tuleja), podobno jeszcze w Bydgoszczy jest jakis zakład który robi takie rzeczy. Głównym problemem dla tych którzy zajmują się tulejowaniem jest to że na tulejach jest NYKASYL taka powłoka którą ciężko zdjąć oraz to że pod tuleją są żebra i boją sie z ukosować tuleje. Ja nie znalazlem odpowiednich ludzi by to zrobili wyslalem do tulejowania do Warszawy na ul. Grochowską ale przestraszyli się i nie podjeli pracy (chcieli 200zł za tuleje). Najlepiej znajdź używany blok bez pęknięć zróbic planowanie kupic uszczelkę i składaj wszystko.
Powodzenia w szukaniu bo nie jest łatwo.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Ciezko odpala na cieplym silniku
PostNapisane: 16 cze 2011, o 10:44 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 21 sie 2010, o 23:57
Posty: 22
Lokalizacja: Wolsztyn
Sprzęt: YZF R1
Imie: Marcin
ja sie zastanawiam nad kupnem innego silnika. Moim zdaniem to bardziej pewne rozwiazanie a ten stary zostanie na czesci.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Ciezko odpala na cieplym silniku
PostNapisane: 16 cze 2011, o 20:25 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwi 2010, o 13:51
Posty: 1248
Lokalizacja: piwniczna
Sprzęt: r1
Imie: darek
tak dla zobrazowania sytuacji nowy blok 2600euro ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1