Teraz jest 29 cze 2024, o 06:20

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Bi-xenon od r1 w r6
PostNapisane: 28 lut 2017, o 21:21 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 28 lut 2017, o 20:48
Posty: 5
Sprzęt: yamaha r6 2002
Imie: Damian
Lokalizacja: Warszawa
Witam, w ubiegłym sezonie kupiłem yamahe r6 z 2002r. W motorze została zmodyfikowana lampa, mianowicie siedzi w niej bi-xenon od r1, a teraz mój problem, gdy są podłączone obie lampy, to po czasie się przegrzewają i gasną, jeśli jest podłączona jedna, to świeci cały czas i się nie przegrzewa. Poprzedni właściciel powiedział, że to wina "modułu", ponieważ moduł nie został zmieniony na ten od r1 tylko cały czas jest ten oryginalny od r6. Zwracam się do was z tym problemem, a zarazem prośbą o udzielenie paru wskazówek dotyczących tego gdzie szukać, jak szukać i czego szukać. Jest możliwość, że poprzedni właściciel się mylił? Dodam, że nie zaglądałem jeszcze od czasu kupna w "bebechy tej elektroniki" i jestem nowicjuszem w tych sprawach.
Pozdrawiam Damian!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Bi-xenon od r1 w r6
PostNapisane: 28 lut 2017, o 21:32 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2016, o 01:09
Posty: 179
Sprzęt: R6 '02
Imie: Patryk
Lokalizacja: Częstochowa
Damianr6 napisał(a):
Witam, w ubiegłym sezonie kupiłem yamahe r6 z 2002r. W motorze została zmodyfikowana lampa, mianowicie siedzi w niej bi-xenon od r1, a teraz mój problem, gdy są podłączone obie lampy, to po czasie się przegrzewają i gasną, jeśli jest podłączona jedna, to świeci cały czas i się nie przegrzewa. Poprzedni właściciel powiedział, że to wina "modułu", ponieważ moduł nie został zmieniony na ten od r1 tylko cały czas jest ten oryginalny od r6. Zwracam się do was z tym problemem, a zarazem prośbą o udzielenie paru wskazówek dotyczących tego gdzie szukać, jak szukać i czego szukać. Jest możliwość, że poprzedni właściciel się mylił? Dodam, że nie zaglądałem jeszcze od czasu kupna w "bebechy tej elektroniki" i jestem nowicjuszem w tych sprawach.
Pozdrawiam Damian!


No bez spojrzenia co tam siedzi za czachą ciężko coś poradzić.... Jeśl jest ksenon to musi byc do niego przetwornica, musisz sam zobaczyć, włączyć i wtedy się przekonasz czy przetwornica się grzeje czy nie, w r6 nie ma takiego czegoś jak moduł świateł a tym bardziej ksenonów :D Trzeba zobaczyć czy przetwornice dawają radę czy już grzeją się i wyłączają, być może za słabe aku masz i nie uciąga ich oraz sprawdź ładowanie podczas odpalonych dwóch oraz odpalonego moto wiadomo


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Bi-xenon od r1 w r6
PostNapisane: 28 lut 2017, o 21:59 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 28 lut 2017, o 20:48
Posty: 5
Sprzęt: yamaha r6 2002
Imie: Damian
Lokalizacja: Warszawa
Dzięki za podpowiedź! A podpowiecie od którego roku był montowany ksenon w r1? Żebym wiedział mniej więcej za jaką przetwornicą się rozglądać, z którego roku.
Co do przegrzania, też to sprawdzę. Z tym sprawdzeniem ładowania przy włączonym to też będzie dobry patent, bo mam jakieś aku od poprzedniego właściciela, a dziś kupiłem nowy, także jak porozkręcam moto i posprawdzam wszystko to dam znać co i jak, a tym czasem wielkie dzięki za odpowiedzi! ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Bi-xenon od r1 w r6
PostNapisane: 28 lut 2017, o 22:09 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2016, o 01:09
Posty: 179
Sprzęt: R6 '02
Imie: Patryk
Lokalizacja: Częstochowa
Damianr6 napisał(a):
Dzięki za podpowiedź! A podpowiecie od którego roku był montowany ksenon w r1? Żebym wiedział mniej więcej za jaką przetwornicą się rozglądać, z którego roku.
Co do przegrzania, też to sprawdzę. Z tym sprawdzeniem ładowania przy włączonym to też będzie dobry patent, bo mam jakieś aku od poprzedniego właściciela, a dziś kupiłem nowy, także jak porozkręcam moto i posprawdzam wszystko to dam znać co i jak, a tym czasem wielkie dzięki za odpowiedzi! ;)


No od którego roku to dobre pytanie, ja niestety nie orientuje się :P Lecz może ktoś zmieniał seryjną przetwornicę na coś innego, musiałbyś looknąc jaka tam przetwornica siedzi(nazwa itd), ale pierw ogarnij aku, ładowanie, czy grzeje się itd


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Bi-xenon od r1 w r6
PostNapisane: 28 lut 2017, o 22:31 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 cze 2011, o 20:22
Posty: 5411
Lokalizacja: ʍoʞɐɹʞ ________ Niepołomice
Sprzęt: RN23
Imie: MIŚ
Lokalizacja: MałoPOLSKA
Nigdy ksenony nie były montowane w R1 i większej bzdury nie słyszałem

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Bi-xenon od r1 w r6
PostNapisane: 28 lut 2017, o 22:37 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2016, o 01:09
Posty: 179
Sprzęt: R6 '02
Imie: Patryk
Lokalizacja: Częstochowa
Mad666 napisał(a):
Nigdy ksenony nie były montowane w R1 i większej bzdury nie słyszałem


No wlasnie też mi się tak zdaje, że nigdy w r1 nie montowali ksenonów :lol:

Pewnie soczewe masz z r1, a ksenony wciśniete z przetwornicami za czaszą dokupione, obczaj jak mówiłem i wszystko będziesz wiedzieć


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Bi-xenon od r1 w r6
PostNapisane: 1 mar 2017, o 23:18 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 28 lut 2017, o 20:48
Posty: 5
Sprzęt: yamaha r6 2002
Imie: Damian
Lokalizacja: Warszawa
Mad666 napisał(a):
Nigdy ksenony nie były montowane w R1 i większej bzdury nie słyszałem

Dobrze wiedzieć, teraz przynajmniej wiem z czym mam do czynienia ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Bi-xenon od r1 w r6
PostNapisane: 1 mar 2017, o 23:26 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 kwi 2013, o 20:13
Posty: 2661
Sprzęt: Sprzedany
Imie: Damian
Lokalizacja: Międzyrzec Podl
a te wyłączanie się to nie problem "przegrzewania" tylko braku prądu.
Masz słabe ładowanie pewnie i/lub zdycha bateria.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Bi-xenon od r1 w r6
PostNapisane: 2 mar 2017, o 10:52 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 28 lut 2017, o 20:48
Posty: 5
Sprzęt: yamaha r6 2002
Imie: Damian
Lokalizacja: Warszawa
Bardzo możliwe. Już mam nowy aku, tylko u mnie z czasem ciężko ;/ ale jak tylko się za to wezmę od razu dam znać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Bi-xenon od r1 w r6
PostNapisane: 4 mar 2017, o 01:28 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 28 lut 2017, o 20:48
Posty: 5
Sprzęt: yamaha r6 2002
Imie: Damian
Lokalizacja: Warszawa
Obejrzałem dziś lampę, niestety nie zdążyłem rozkręcić czachy, ale z tego co widziałem przez szkło, jest tam zwykła żarówka xenonowa, nie ma tam żadnych ringów, ogólnie mało to ma wspólnego z r1. Teraz takie pytanko z mojej strony, czy jest możliwość, że przetwornica od tych żarówek jest już "zmęczona", czy może wymiana akumulatora na nowy pomoże (nie sprawdzałem jeszcze jakie ma ładowanie stary akumulator). Jakie waszym zdaniem mogą być tam komplikacje? I tak przy okazji zapytam, ile kosztuje kompletny rozrząd do r6 2002? mniej więcej ile przypuszczacie, że weźmie mechanik?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

cron
Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1