Teraz jest 5 maja 2024, o 11:52

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Synchronizacja gaźników
PostNapisane: 12 maja 2010, o 19:30 
3 tys obr/min na biegu jałowym to nie musi być wina mechanika ;) Wolne obroty w gaźnikowcu można zmieniać jak się chce :D


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Synchronizacja gaźników
PostNapisane: 12 maja 2010, o 20:57 
mechanik nie ogarnal tematu. zle wyregulowal bo dal za duzo paliwa do mieszanki i kopcil strasznie po tym zabiegu. do tego palil bardzo duzo. pozniej jak odstawilem jeszcze raz do poprawki bylo lepiej ale pojezdzilem sezon i zaczyna sie od nowa. stad moje pytanie jak mozna to zrobic samemu bo do tamtego juz nie oddam. z samym synchro nie jest tak zle, da sie to zrobic ale problem zaczyna sie z ustawianiem poziomow paliwa i powietrza. nie wiem nawet jak sie do tego zabrac


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Synchronizacja gaźników
PostNapisane: 12 maja 2010, o 22:20 
Jeśli chodzi o poziom paliwa to nie taka pojedyncza sprawa, w instrukcji opisują to tak, że podłącza się pod komory pływakowe rurke ze skalą i po niej można określić poziom w komorze pływakowej. Sam jednak za to się nigdy nie brałem. Jeśli chodzi o skład mieszanki to jeśli są orinalne dysze i gazior nie był tuningowany w żaden sposób to na ogół wystarcza wykręcić śrubkę regulacyjną na tyle ile zaleca producent. Natomiast przy wszyskich tuningach pozostaje analiza spalin na kazdym cylindrze oddzielnie,albo przy użyciu specjalnego zestawu zapłonowego regulacja po kolorze płomienia podczas zapłonu mieszanki. albo jak masz ochotę ten sprzęt rozbierać to możesz za każdym razem kontrolować kolor świecy zapłonowej po jej wyjęciu. (wole kule w łeb). A sama synchronizacja to pikuś pod warunkiem, że gaziory czyste i szczelne. Powiem Ci że jak zobaczyłem to wszystko poupychane w elementach ramy to pierwsze co mi przyszło do głowy to chyba wole zapłacić żeby ktoś to zrobił.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Synchronizacja gaźników
PostNapisane: 12 maja 2010, o 23:48 
no wlasnie wiem ze synchro jest w porownaniu z regulacja banalne. myslalem ze latwiej to bedzie zrobic ale widze ze moglbym chyba jeszcze gorzej zwalic. no nic pzostaje znalezc dobrego mechanika ktory ladnie wyreguluje a pozniej najwyzej pocwiczyc synchro.albo kupic na wtrysku;) ale dzieki za pomoc


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Synchronizacja gaźników
PostNapisane: 14 maja 2010, o 10:43 
Wtrysk fajna sprawa, ale tam też trzeba czasem zajrzeć i pokręcić , ale to już inny temat. Czy gaziory czy wtrysk, był tu gdzieś taki post, każdy ma swoje wady i zalety. Kolega tuningował auto (golf), typowo po wyczyn, wtrysk aut izałożył duży gazior, bo gazior się nie zastanawia.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Synchronizacja gaźników
PostNapisane: 14 maja 2010, o 19:22 
hahha dobre:) ja sie zastanawiam czy nie sprzedac mojej r6 i nie dolozyc ze 4 kola ( jak zarobie oczywiscie:) i kupic z 2003 na wtrysku. bo podobno to jest zupelnie inny motocykl juz. z wtryskiem to chyba trzeba tylko robic synchronizacje a to mniej kosztuje nawet u mechanika. bo z gaznikami licza osobno regulacje i o sobno synchro.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Synchronizacja gaźników
PostNapisane: 9 cze 2010, o 21:47 
Wyjęcie, rozebranie w drobny mak i poskładanie tego do kupy to dość prosta sprawa, pod warunkiem, że ma się łeb na karku i trochę czasu. Kontrola pod kątem zużycia elementów i właściwego doboru dysz też nie powinna sprawić problemu, wystarczy DTR-ka ,porównanie wartości. Wstępną regulację składu mieszanki podaje producent,do tego regulacja czujnika położenia przepustnicy. Na koniec synchro gaźników, jak ma się zegary to roboty na 15 min. Jeśli tak złożony sprzęt ładnie gada to temat załatwiony i jakieś 300 w kieszeni. Jednak nie każde moto jest w stanie jak Bozia nakazała, zużycie różnych podzespołów daje się we znaki. Jednak dobrze utrzymany moto nawet na gaźnikach nie powinien stanowić problemu. Jak nie gada jak trzeba no niestety trudno mieć wszystki serwisowe tematy w garażu, wtedy niestety trzeba płacić.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Synchronizacja gaźników
PostNapisane: 2 lis 2010, o 19:13 
Witam!! Wszyscy piszą zo synchro gaźników! Posiadam R6 z 2002r mam sprzęt do tego gdyż używałem go w swojej kawie! Po przyszykowaniu bika do synchro okazuje się że nie wiem gdzie podłączyć zegary!! Czy ktoś jest tu kto wie gdzie (wtyknąć) mam zegary?? ;-)) Czekam na info lub jakąś fote!! Pozdrawiam.

Najpierw REGULAMIN I POWITALNIA kolego a później pytania!Łuuuki


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Synchronizacja gaźników
PostNapisane: 3 lis 2010, o 00:33 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 paź 2010, o 23:04
Posty: 52
Sprzęt: Yamaha YZF R6
Imie: Tomek
Musisz poszukać gumowych wężyków pod gaźnikami, pod tą "plandeką". Dwa są osobno, a dwa są ze sobą połączone. Tam elegancko wpinasz i synchronizujesz.
Powodzenia ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Synchronizacja gaźników
PostNapisane: 5 lis 2010, o 15:18 
Dzięki za odpowiedz ale niestety nic tu takiego nie widzę!! Pod linkami są fotki gaźników!!

http://img89.imageshack.us/img89/3821/dscf2978.jpg
http://img222.imageshack.us/img222/9361/dscf2981i.jpg
http://img688.imageshack.us/img688/5164/dscf2984cd.jpg

Ps. Pod spodem jest niby tak jak piszesz ale z tego przewodu wylewa się płyn chłodniczy!! :shock: Wygląda jak by gaźniki były podpięte pod chłodnice!! :o


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1