Teraz jest 1 lip 2024, o 10:19

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Parę pytań
PostNapisane: 14 maja 2016, o 09:18 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 13 gru 2015, o 21:05
Posty: 48
Lokalizacja: Wawa
Sprzęt: daytona, husqvarna
Imie: Aga
Lokalizacja: Wawa
Troche upraszczasz, zawieszenie tak jak silnik ma swoje czasy serwisowe i po prostu należy je przestrzegać i modyfikować proporcjonalnie do umiejętności.

Ale jak czytam, ze na podstawowym szkoleniu szkoły X na radomiu, organizator ogłasza, ze będzie możliwa regulacja zawieszenia, gdzie większość osób jest pierwszy raz na kartingu i nawet nie wie co to zawieszenie robi i gdzie się znajduję :roll: , ale od razu wpajają im jaka to regulacja zawieszenia jest ważna i jaki będzie miała wypływ na ich dynamikę jazdy, to tak - uważam to trochę za naganianie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Parę pytań
PostNapisane: 14 maja 2016, o 09:56 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 wrz 2011, o 14:09
Posty: 1895
Sprzęt: YZF-R6 RJ15
Imie: Marcin
Lokalizacja: Warszawa
Regulacja to.co innego niz serwis.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Parę pytań
PostNapisane: 14 maja 2016, o 10:57 
Offline
kursant

Dołączył(a): 9 sty 2012, o 16:22
Posty: 166
Lokalizacja: RKR
Sprzęt: R6 99r.
Imie: Mateusz
Lokalizacja: RKR
Żadna regulacja nie ma sensu jak nie było serwisu.
Kupiłem swoją R6 i jeździłem nią 3 sezony. Jazda tylko miejska. Dało się jeździć nie widziałem nic niepokojącego, ale jak już oddałem do serwisu i po wymianie oleju i uszczelniaczy odebrałem moto to czuć było różnice w prowadzeniu. Po niedługim czasie pojechałem do siedziby BFG gdzie zawiecha została dostrojona do mojego stylu jazdy.

Wiadomo każdy serwis zajmujący się tylko tym będzie nam mówił, że do zawieszenia trzeba zaglądać co roku, zmieniasz olej w silniku to zmień w lagach bo on tez pracuje i się starzeje bez względu czy naparzamy na torze czy w koło komina.

Trzeba jasno powiedzieć że większość użytkowników motocykli zagląda do przedniego zawieszenia jak się poci albo już cieknie, a do tylnego wcale.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Parę pytań
PostNapisane: 14 maja 2016, o 11:18 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 maja 2011, o 13:58
Posty: 397
Lokalizacja: Choszczno
Sprzęt: YamahaR1 i CBR600F4i
Imie: Piotrek
Lokalizacja: Choszczno
motorzystaa napisał(a):
Trzeba jasno powiedzieć że większość użytkowników motocykli zagląda do przedniego zawieszenia jak się poci albo już cieknie, a do tylnego wcale.


To racja,jak się chce w pełni czerpać radość z jazdy szczególnie po naszych "wspaniałych" zakrętach,to nie tylko na opony trzeba patrzeć ale i na stan zawiasów.W sumie robota raz w roku,ewentualnie można by raz na 1.5 czy 2 lata robić taki serwis,a będzie bezpieczniej i przyjemniej :) Sam będę w swoich moto robić przody ale jeszcze muszę trochę poczekać z tym :(
Ale myślę,że warto takie operacje robić by uniknąć wypadku na zakręcie,bo to chyba zaraz po oponach i umiejętnościach kierowcy następna z przyczyn upadków na łukach,które kończą się nie raz tragicznie... :(

_________________
CO MNIE NIE ZABIJE TO WZMOCNI


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Parę pytań
PostNapisane: 14 maja 2016, o 11:31 
Offline
kursant

Dołączył(a): 9 sty 2012, o 16:22
Posty: 166
Lokalizacja: RKR
Sprzęt: R6 99r.
Imie: Mateusz
Lokalizacja: RKR
Wiele razy się czyta "Z niewyjaśnionych przyczyn motocyklista stracił panowanie na zakręcie/łuku ..... " I nawet motocyklista nie wie co się stało.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Parę pytań
PostNapisane: 14 maja 2016, o 17:49 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 kwi 2016, o 00:23
Posty: 247
Lokalizacja: Łódź
Sprzęt: r6 rj15
Imie: Bartek
Lokalizacja: Łódź
Marcin , a co tu się znać ? Każdy mechanik zrobi to samo , uszczelniacze wymieni , wyczyści , zmieni olej , moze jak bd mu sie chciało pomierzy sprężyny i tyle ;) jak Bedzie jakis super specjalista to Ci spoleruje golenie ... Tez bym nie wierzył wszystkiego co Ci powie mechanik , bo wierzyć na słowo też nie jest dobrze :) skad masz pewność ,ze cię nie oszukali ? Co do innej jazdy po serwisie zawieszenia to chyba proste , nowy olej to laga inaczej pracuje ... Olej w sumie mozna wymienić co sezon , a w sumie powinno sie , bo duzo roboty nie ma... Tak jak piszą duzo osob zagłada do zawiasu dopiero jak cieknie.

Sorry za polskie znaki itp . Ale pisze z tel


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Parę pytań
PostNapisane: 14 maja 2016, o 19:57 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 maja 2015, o 20:40
Posty: 44
Sprzęt: RN22
Imie: Jacek
Lokalizacja: unknown
skolmal14 napisał(a):
Marcin , a co tu się znać ? Każdy mechanik zrobi to samo , uszczelniacze wymieni , wyczyści , zmieni olej , moze jak bd mu sie chciało pomierzy sprężyny i tyle ;)



Nie, nie każdy.

Dany jeśli motocykl Szkopka i Paska kosztują 10-15 razy wiecej niz w salonie tzn ze ich motocykle kosztują ponad milion złotych...poniosło troche? :D


Marcinrednose - zgadzam sie w 100%

Firmy od zawieszen zajmujące sie tylko nim nie pozwolą sobie na spapranie roboty jak mechanik z aso ktory ma jeszcze do zrobienia 20 motocykli i w kazdym co innego.

Ja nie słyszałem złego słowa BFG , za to o mechanikach z ASO ja sam moge napisać biblie zjebanych serwisów,a byłaby i tak ona kroplą w morzu...

Niektórzy z Was to chyba żyją jeszcze w bajce o nazwie "oddam motocykl do pana z koszulką z napisem yamaha i moge spac spokojnie a potem juz tylko zapierd**lać"

Jakbyście wiedzieli jak pracują takie firmy jak Liberty Motors, jakie są wymagania co do doświadczenia oraz jaka panuje tam atmosfera to byście nie chcieli tam oddać składaka WIGRY 3,a co dopiero motocykl za kilkadziesiąt tysięcy do ktorego przysiada 18letni praktykant z dziewiczym wąsem,pryszczami,twarzą myślą niezmąconą i telefonem w ręku z zalogowanym fejsbukiem, ktory po miesiącu staje sie fachowcem w kazdym aspekcie motocykli i ich otoczki. (przynajmniej w gębie)

Jeśli chodzi o "modę" to bardzo dobry kierunek...lepiej żeby modne było bezpieczenstwo nawet przesadne niż jakieś pierdolniki typu klamki w kolorze czy kretynskie naklejki z napisami "to nie iż...za siadanie lanie w morde" czy jeszcze bardziej idiotyczne tablice rejestracyjne imienne z kasywami ktore wywołują salwy śmiechu.

Reasumując:

Ja jak chce zjeść pączka to ide do dobrej cukierni, a nie do supermarketu...ale każdy ma własny system priorytetów ;)

żeby nie było offtopu to do lag lej yamalube 10W :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Parę pytań
PostNapisane: 14 maja 2016, o 20:07 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 kwi 2016, o 00:23
Posty: 247
Lokalizacja: Łódź
Sprzęt: r6 rj15
Imie: Bartek
Lokalizacja: Łódź
Zakupiłem motula 10w expert jak dobrze pamietam :P co do pracownikow to wiem to z autopsji ;) bo w rodzinie tez prowadzimy firmy i wiadomo jak to jest z ludźmi , jeden jest taki , a inny taki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Parę pytań
PostNapisane: 14 maja 2016, o 20:34 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 kwi 2016, o 00:23
Posty: 247
Lokalizacja: Łódź
Sprzęt: r6 rj15
Imie: Bartek
Lokalizacja: Łódź
Sorki za PPP ale chce żeby było widać ...

Pytanie czy warte sa cos te wyświetlacze biegów z Allegro za około 80zl?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Parę pytań
PostNapisane: 14 maja 2016, o 20:49 
Offline
kursant

Dołączył(a): 9 sty 2012, o 16:22
Posty: 166
Lokalizacja: RKR
Sprzęt: R6 99r.
Imie: Mateusz
Lokalizacja: RKR
podaj linka to Ci powiem :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1