Teraz jest 5 maja 2024, o 12:55

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: "Krzywy" silnik
PostNapisane: 18 gru 2010, o 21:23 
Witam ostatnio przy próbie założenia pługu okazało się że ślinik dziwnie siedzi, tj pewnie spowodowane to jest walnięciem w skodę i brakiem dwóch śrub (tam gdzie krashpady). Po obejrzeniu reszty śrub, wszystko jest ok tylko z prawej strony jest do przodu wysunięty na tyle że nie mogę założyć dolnych owiewek. Da się to jakoś skorygować ? Rama prosta, lagi proste, po chłodnicy widać że krzywo siedzi i że otwór w ramie na śrubę nie zgadza się z tym silnika (silnik przesunięty do przodu pod kątem


Góra
  
 
 Tytuł: Re: "Krzywy" silnik
PostNapisane: 18 gru 2010, o 21:44 
Nie rozumie tu czegoś :roll: Rama niby prosta a silnik siedzi krzywo :shock: Rozumie że nie masz dwóch śrub ale jeśli pozostałe trzymają to silnik powinien siedzieć jak należy. Sam wyciągełem silnik w mojej R6 i gdy go wkładałem najwidoczniej źle dokręciłem prawą śrubę która trzyma silnik w ramie "za głowicę" a co za tym idzie silnik też nie trzymał pewnie w ramie a jednak wszystko było OK i silnik "nie przekręcał" się na bok.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: "Krzywy" silnik
PostNapisane: 18 gru 2010, o 22:33 
To jakoś dziwnie jest bo tak jakby tylko z przodu zaraz przy chłodnicy. Chyba odkręcę silnik i skręcę z tymi śrubami. Chłodnica z przodem silnika siedzi tak jak czerwona linia http://img838.imageshack.us/i/silnikb.jpg/. Moto normalnie jeździło bez dolnej owiewki ze "sporymi" prędkościami i nic się nie działo :shock:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: "Krzywy" silnik
PostNapisane: 19 gru 2010, o 01:37 
Może śruby są ok ale tuleje się wbiły na gwintach i silnik przemieścił się pod kątem.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: "Krzywy" silnik
PostNapisane: 19 gru 2010, o 21:08 
A dasz radę zrobić jakąś fotę, żeby było to widać? Bo jednak niektórzy są wzrokowcami ;)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: "Krzywy" silnik
PostNapisane: 21 gru 2010, o 00:36 
Wstępna diagnoza to skrzywienie śrub pozycjonujących silnik, trza poluzować łańcuch i wymienić dwie śruby ale tego sam już nie zrobię :oops: . Trza na warsztat :x


Góra
  
 
 Tytuł: Re: "Krzywy" silnik
PostNapisane: 21 gru 2010, o 17:32 
:shock: Sam nie potrafisz wymienić dwóch śrub bo co?? bo są długie?? Najpierw wyciągasz jedną wkładasz na jej miejsce nową a potem z drugą to samo ;)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: "Krzywy" silnik
PostNapisane: 21 gru 2010, o 19:21 
Nie to akurat łatwe tylko klucza nie mam takiego, dziwny jakiś jak płaski śrubokręt tylko prosty bez główki, i te śruby strasznie pokrzywione


Góra
  
 
 Tytuł: Re: "Krzywy" silnik
PostNapisane: 21 gru 2010, o 20:54 
Tak jak mówiłem, tuleje się pokrzywiły.... do tego jest specjalny klucz, u mnie rzeczywiście dorobiliśmy specjalne narzędzie bo takiego szerokiego wkrętaka nie mieliśmy ale jak są pokrzywione to byle czym tego nie wykręcisz. Te tuleje są tak ciasno, że nawet po wyjęciu właściwych śrub silnik będzie się trzymał na nich. Wiec jak było jakieś uderzenie pewni gwinty dostały i się za klinowały.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: "Krzywy" silnik
PostNapisane: 22 gru 2010, o 09:13 
Nie chce mi się schodzić do garażu i patrzeć jak wyglądają te śruby ;) ale tak sobie myślę czy nie ma możliwości dospawania do nich dajmy na to jakiejś nakrętki żeby później odkręcić je kluczem nasadowym??W końcu i tak są do wymiany więc ja szedłbym w tym kierunku...


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1