Teraz jest 7 paź 2024, o 00:28

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: kilka pytań odnośnie R6 - opony, płyny, crash pady itd. :D
PostNapisane: 1 cze 2013, o 22:38 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 1 cze 2013, o 21:23
Posty: 75
Sprzęt: R6
Imie: Mati
Lokalizacja: .
Witam!
Zakupiłem R6 z 2008 roku (zakupiony w 2009). Motocykl miał przejechane tylko 3200 km, ale od 3 lat nie miał zmienianych płynów. Wymieniłem olej na YAMALUBE, płyn chłodzący YAMALUBE i hamulcowy na MOTULA. Nie wymieniłem tylko płynu w lagach... Czy trzeba to wykonać? Czy można na następny sezon? Wcześniejszy właściciel wymienił płyny 3 lata temu, bo mało co jeździł. Druga sprawa to opony, które są jak nówki (bridgestone bt016), nawet włoski są... Tylko, że opona jest z 2008 roku, trzeba wymienić na nowe (straciły właściwości?) czy przejeżdżę ten sezon? Trzecia sprawa. Zakupiłem crash pady womet-tech na przednie koło, owiewki, kierownice i tylne koło (te które służą też jako miejsce dla podnośnika) czy wystarczy to do ochrony motocykla przy delikatnej przewrotce, bo żal mi byłoby owiewek :) Czwarta sprawa czy jeżdżąc delikatnie na R6 przyda się amortyzator skrętu czy nawet przy takiej jeździe jest niezbędny? Piąta sprawa, mam zamontowany alarm patrol line, który był montowany w autoryzowanym serwisie YAMAHY, pytałem się w salonie YAMAHY na jakiej zasadzie on działa, to nie otrzymałem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi :P więc pytam, jak on się włącza? bo dotykam moto, poruszam kierownicą, a alarm raz się załączy a raz nie... więc jak to jest?
Z góry dziękuję za odpowiedź!
Pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: kilka pytań odnośnie R6 - opony, płyny, crash pady itd. :D
PostNapisane: 1 cze 2013, o 22:53 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 cze 2012, o 11:43
Posty: 478
Sprzęt: r6
Imie: Iskra
Lokalizacja: Lipno
1.płyn w lagach zostaw w spokoju
2.zależy gdzie właściciel trzymał motocykl jeśli w mare normalnym miejscu to możesz na nich latać spokojnie. Chyba że stał w mroźnym pomieszczeniu itp itd
3.zależy jak się wypierdolisz:D tfu tfu
4.Jeździłem sezon bez amorka i nic się nie stało, moj kolega zaś który miał f4i wjechał na nierówność i motocykl wpadł mu w shimme miał problem ale udało mu sie opanować. Po zamontowaniu amortyzatora skrętu u siebie uważam że jest to jeden z niezbędników przy tym motocyklu.
5.Nie mam nie używam nie znam odpowiedzi na to pytanie;)

6. Podrawiam

_________________
www.chemskor.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: kilka pytań odnośnie R6 - opony, płyny, crash pady itd. :D
PostNapisane: 1 cze 2013, o 23:35 
Offline
przyszły mistrz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 kwi 2011, o 16:54
Posty: 975
Lokalizacja: kostrzyn wlkp
Sprzęt: R6 RJ15
Imie: Mariusz
Ja nie mam amora skrętu a zapierdalalem 270 :-p ale nie powiem ze pewniej i na pewno sie przyda ;-)

_________________
Kiedy humor ci się zje*** wsiądź na motor będziesz w niebie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: kilka pytań odnośnie R6 - opony, płyny, crash pady itd. :D
PostNapisane: 2 cze 2013, o 09:41 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 cze 2012, o 11:43
Posty: 478
Sprzęt: r6
Imie: Iskra
Lokalizacja: Lipno
wiesz Mario jak założysz amor to się naprawdę zdziwisz jaka jest różnica ;) zapierdalasz 270 wjeżdżasz na hopkę kółeczko delikatnie w górę kiera nie ma styku chwile z podłożem następnie dotyka ziemi i zaczyna się dziać;D
Zresztą każdy uważa po swojemu dla mnie opony+amor+klocki to podstawa na której nigdy nie będę oszczędzał;]

_________________
www.chemskor.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: kilka pytań odnośnie R6 - opony, płyny, crash pady itd. :D
PostNapisane: 2 cze 2013, o 10:47 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lut 2011, o 22:28
Posty: 183
Sprzęt: R 6
Imie: Mirek
- lagi jak suche zostaw na długie zimowe wieczory
- oprócz temperatury w jakiej stała to pytanie czy przez te lata bezruchu stała na oponach czy ktoś pomyślał o czymś takim jak podnośnik. Długie stanie w jednym miejscu niekorzystnie działa na opony...ale jeśli nie czujesz nic niepokojącego podczas jazdy - ja bym je zjeździł do jesieni i new laczki na nowy sezon.
- jedynie klatka da ci większy spokój psychiczny ale jak to by wyglądało :lol:
W razie czego jak masz wolne 250 PLN to jeszcze są crashe na oś wahacza ( w załączniku fota zamontowane na mojej 6tki kupione w legato-motocykle).
- miałem w swojej ex i różnica jest ZNACZACA ale zabawka troszke kosztuje i zakup odkładam na... :roll: później.
- mam taki sam i podobny problem :lol: z tym że chyba gorzej bo nie mam pilota ;P
- a po za tym pokaż światu tą piękność :lol:


Załączniki:
zm.jpg
zm.jpg [ 233.22 KiB | Przeglądane 1706 razy ]

_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: kilka pytań odnośnie R6 - opony, płyny, crash pady itd. :D
PostNapisane: 2 cze 2013, o 11:30 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 maja 2012, o 14:11
Posty: 164
Sprzęt: R6 rj15 08
Imie: Wojtek
Lokalizacja: okolice KRK
moim zdaniem naistotniejsze to wymienic opony tez niedawno kupiłem rj15 2008r z przebiegiem 8100km i były oryginalne opony troche zjechane ale najgorsze było driftowanie na nich... twarde jak skała założyłem komplet nowych i jest igła a szkoda zrobic sobie krzywde za pare złotych... odnośnie amora nie mam żadnego doświadczenia ale z tego co zaobserwowałem jak zawias miałem na max sztywno (po wczesniejszym właścicielu który nawet nie domkną gumy) to moto było bardzo podatne na shimmy ale jak go skręciłem pod siebie i polskie drogi jest elegancko....


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: kilka pytań odnośnie R6 - opony, płyny, crash pady itd. :D
PostNapisane: 2 cze 2013, o 12:24 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 1 cze 2013, o 21:23
Posty: 75
Sprzęt: R6
Imie: Mati
Lokalizacja: .
Zrobię zdjęcia moto w najbliższym czasie to pokaże moją YAMASZKĘ :)
Kupiłem wszystkie crash pady od womet-techa, oprócz bez tych co chronią dekle właśnie... Jedyne co mnie w nich zastanawia to czy nie przeszkadzają przy zmianie biegów i hamowaniu, bo ogólnie są dość blisko nogi...
Poprzedni właściciel trzymał go w garażu, miał podnośnik pod tylne koło. Zamierzam ten sezon przejeździć na nich, bo wyglądają jak nowe (są włoski, brak zużycia na środku czy na bokach) jedyny minus to właśnie, że opona mogła stwardnieć przez warunki atmosferyczne...
Ogólnie motocykl gotowy do sezonu :D muszę jeszcze go umyć żeby się błyszczał :D
mam jeszcze jedno pytanie, czytałem odnośnie filtrów powietrza, ponieważ mój filtr jest trochę ukurzony (tzn. lekko czarny na środku) w serwisie YAMAHY powiedzieli, że trzeba wymienić, najwyżej max. pojeździć 2 do 3 tys. km na nim... wiem, że filtr seryjny jest jednorazowego użytku, ale czy można go leciutko przedmuchać sprężonym powietrzem czy nawet jak się nie rozerwie to filtracja będzie gorsza? a także czy montować seryjny, który kosztuje dokładnie 330 zł? lub zamiennik, albo jakiś k&n? w serwisie YAMAHY powiedziano mi, że tylko oryginał, bo sportowe filtry więcej powietrza zasysają, a co za tym idzie więcej syfu do silnika może się dostać... wiem, że jak w zimę dozbieram kasy to kupuję opony, amortyzator skrętu, nie wiem czy teraz jeździć na tym filtrze czy zakupić nowy lub na następny sezon? jak doradzacie
pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: kilka pytań odnośnie R6 - opony, płyny, crash pady itd. :D
PostNapisane: 2 cze 2013, o 12:55 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lut 2011, o 22:28
Posty: 183
Sprzęt: R 6
Imie: Mirek
Podczas jazdy crashe dekli nic a nic nie przeszkadzają ale ze dwa razy na postoju (czerwone światło) goleniami nóg się jebnołem. :lol:

K&N czy inne akcesoryjne są w porównywalnej jak i nie niższej cenie a służą na lata. Po drugie jak myślisz czy twój "zasyfiony" filtr nie popuszcza ani grama syfu teraz ;)

A co chłopaki w ASO mieli powiedzieć na temat filtra?!?!? to tak jak byś poszedł do Hondy rozmawiać o zakupie Yamahy. :lol:

Ale niech się wypowiedzą inni...moje zdanie znasz.

P.S. ....oj porządnie wypucuj moto bo tu krytyka jest dość ostra :lol:

_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: kilka pytań odnośnie R6 - opony, płyny, crash pady itd. :D
PostNapisane: 2 cze 2013, o 13:10 
Offline
przyszły mistrz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 kwi 2011, o 16:54
Posty: 975
Lokalizacja: kostrzyn wlkp
Sprzęt: R6 RJ15
Imie: Mariusz
ja kupiłem do swojej filtr zamiennik za 130zł + wysyłka założyłem wszystko z wymianą oleju i filtra oleju wcześniej miałem oryginał założony yamahy :P niczym się nie różni od podróbki :)

_________________
Kiedy humor ci się zje*** wsiądź na motor będziesz w niebie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: kilka pytań odnośnie R6 - opony, płyny, crash pady itd. :D
PostNapisane: 2 cze 2013, o 14:13 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 1 cze 2013, o 21:23
Posty: 75
Sprzęt: R6
Imie: Mati
Lokalizacja: .
A zamiennik nie wpłynie niekorzystnie na silnik? To lepiej kupić:
1. oryginał
2. zamiennik
3. k&n lub jakiś inny sportowy (co polecacie jak coś?)
dodam, że z mechanicznych rzeczy to tylko najwyżej wymienię końcówkę wydechu kiedyś a tak to wszystko seria...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 71 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1