Teraz jest 29 cze 2024, o 06:20

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kilka pytań, fotek do oceny
PostNapisane: 19 lis 2016, o 23:26 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 19 lis 2016, o 22:42
Posty: 21
Sprzęt: R6 2000r
Imie: Dawid
Lokalizacja: Radzionków
Witam, dziś przywiozłem R6 z 2000r, którą kupiłem. Do nowego sezonu mam zabawę w garażu. W poniedziałek chciałbym wymienić płyn chłodniczy. Olej, filtry, świece wsadzę przed samym sezonem (planuję olej Motul 7100 10w40 - teraz jest zalany półsyntetykiem motul 5000 10w40). Muszę też kupić nowy akumulator (myślę nad Yuasa YT9B-BS). Moto dostanie też nowe gumy bo obecne Łyse jak Phantomas. Nowy zestaw napędowy tylko policzę ile obecnie mam ogniw bo widzę wersje (116 i 118). Jeszcze chce wymienić klocki przód, tył i przy tym ładnie oczyścić zaciski i wymienić płyn hamulcowy (motul rbf 660). No i poci się jedna laga nie wiem czy sam to będe robił czy komuś oddam bo jeszcze tego nie robiłem. Co myślicie na ten olej co chcę wlać? i na aku? i jeszcze za chwilkę wrzucę 3 fotki co do których mam pytania na jednej widać kierownicę i śruby z regulacji zawieszenia jedna wystaje bardziej i jestem ciekaw dlaczego by tak było? a kolejne fotki to sety kierowcy z biegami i z hamulcem (są inne jakieś akcesoryjne i nie leżą mi pozycje dźwigni biegów i podpięcie hamulca)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Kilka pytań, fotek do oceny
PostNapisane: 19 lis 2016, o 23:49 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 19 lis 2016, o 22:42
Posty: 21
Sprzęt: R6 2000r
Imie: Dawid
Lokalizacja: Radzionków
- http://vlep.pl/obrazek/vn0grc.jpg fotka tej kierownicy
- http://vlep.pl/obrazek/7hk348.jpg 1-wsza fotka hamulca
- http://vlep.pl/obrazek/tp7qg5.jpg 2-ga fotka hamulca
- http://vlep.pl/obrazek/3zukeq.jpg fotka dźwigni biegów

- jakbyście mogli zerknąć czy tak ma być czy nie i jakby ktoś mógł mi wysłać takie fotki tych setów w oryginale bo zastanawiam się nad zmianą tylko bym musiał zerknąć co trzeba kupić. Mój meil szyba2012@wp.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Kilka pytań, fotek do oceny
PostNapisane: 20 lis 2016, o 08:21 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 kwi 2010, o 08:02
Posty: 1438
Sprzęt: r6 RJ15
Imie: Brylant
Lokalizacja: Kalishfornia
musisz kupić cale sety z dźwigniami po prostu.
Na moje to te śruby powinny być równo wystające, coś może być nie tak złożone


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Kilka pytań, fotek do oceny
PostNapisane: 20 lis 2016, o 09:37 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 19 lis 2016, o 22:42
Posty: 21
Sprzęt: R6 2000r
Imie: Dawid
Lokalizacja: Radzionków
dzięki to powoli będe szukać setów bo te mi coś nie bardzo leżą, a z tym zawiechem to i tak trzeba to zrobić więc myślę że po złożeniu na nowo będzie tak jak ma być teraz przy małej prędkości czuć jak motor próbuje ściągnąć w bok znaczy się jak kierownica chce skręcić w jedną strone


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Kilka pytań, fotek do oceny
PostNapisane: 21 lis 2016, o 12:18 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 19 lis 2016, o 22:42
Posty: 21
Sprzęt: R6 2000r
Imie: Dawid
Lokalizacja: Radzionków
witam, właśnie wymieniałem płyn chłodniczy i teraz tak? przy ilu powinien się załączyć wentylator? Nie załączył się nawet pod korkiem na chłodnicy wypiełem kostkę i zwarłem kable NIC musze szukać dalej. i kolejna sprawa fotka zrobiona jak stałem od przodu do motocykla http://vlep.pl/obrazek/olzupn.jpg - dobrze są poprowadzone np. linki gazu i przewód hamulcowy na lewy (na foto prawy) zacisk hamulcowy? może ktoś ma akurat swoją Rke rozebraną? (2000r)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Kilka pytań, fotek do oceny
PostNapisane: 21 lis 2016, o 12:47 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 cze 2011, o 20:22
Posty: 5411
Lokalizacja: ʍoʞɐɹʞ ________ Niepołomice
Sprzęt: RN23
Imie: MIŚ
Lokalizacja: MałoPOLSKA
wiatrak przy 104 stopnie się ma włączać

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Kilka pytań, fotek do oceny
PostNapisane: 21 lis 2016, o 23:21 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 19 lis 2016, o 22:42
Posty: 21
Sprzęt: R6 2000r
Imie: Dawid
Lokalizacja: Radzionków
104 dzięki, a co do foty to chyba muszę tam gdzie ten hamulcowy przełożyć linki gazu, a hamulcowy wyciągnąć z tego bo się przeciera i włożyć w te gumke jak ten pierwszy tylko czy sie nie okaże za krótki?? ;p kurcze kupując po kimś to zawsze takie niespodzianki są że masakraa ;-P


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Kilka pytań, fotek do oceny
PostNapisane: 22 lis 2016, o 15:57 
Offline
kursant

Dołączył(a): 9 sty 2012, o 16:22
Posty: 166
Lokalizacja: RKR
Sprzęt: R6 99r.
Imie: Mateusz
Lokalizacja: RKR
Te sety to w ogóle z kosmosu wydarte :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Kilka pytań, fotek do oceny
PostNapisane: 22 lis 2016, o 21:45 
Offline
mistrz toru

Dołączył(a): 15 lut 2012, o 21:02
Posty: 1030
Sprzęt: r1
Imie: Grzesiek
Lokalizacja: Śląskie
Sety do wymiany,olej motul 5100 10w40 bo to moto już swoje przeżyło i nie lepiej lepszego.Akumulator tańszy typu baner quan starczy bez problemu na 3 lata.
Lagi sam nie zrobisz.Motor ciągnie bo jest jedna laga wylana i opona do wymiany.
Opony jakieś tanie,weź dunlopa albo pirelli z tąd
http://www.topgumy.pl/search.php?traits%5B1336233531%5D=1336233544&traits%5B1336233546%5D=1336233564&traits%5B1336233547%5D=1336233570&traits%5B98%5D=&firm=
Pamiętaj że przód masz mało popularny 120/60R17 opona w klasie W
Tył typowy 180/55R17
Zobacz czy jak rozkręcisz puszkę filtra powietrza pod bakiem jest na wiele wkrętów czy jest olej w filtrze.Jak jest minimalnie tylko mgła to spoko a jak jest tam olej i czarno to ogranicz wydatki jak się da.Jak podniesiesz bak to na pewno spadną wężyki z baku.Jest to tylko odpowietrzenie baku.Odkręcisz owiewkę dolną bo tam spadają i założysz.Siodło wiesz jak odkręcić? a potem bak odkręcasz i do góry.Ja podkładałem gumowy klocek aby nie opadł.Akumulator w tej r6 leży na boku więc nie może być kwasowy zresztą już takich prawie nie ma.
Na górze masz czujnik temperatury,zwierając nie sprawdzisz.Ciężko będzie zagrzać do 104 ale sprawdzisz czy go nie uszkodziłeś.
Te niebieskie jak pancerz nie jest przetarty to okręć izolacją albo wsadź w jakiś kawałek przewodu gumowego.Jeśli działają i nie są za krótkie to zostaw,sprawdzisz kręcąc kierownicą i bujając przodem.
To jest wieś tuning.Normalnie idą tam przewody gumowe hamulcowe.Z biegiem czasu się one starzeją i pęcznieją a za tym pogarsza się siła hamowania.Ktoś założył sobie tam te niebieskie aby mieć lepsze w stalowym oplocie.Jednak sposób montażu jest straszny.Nie może być tak że przewód ten będzie się zaginał.
Opony 500 zestaw napędowy 500 olej filtr 120 lagi 200 sety z 200 akumulator 150,hamulce koniecznie dokładnie sprawdzić.Weź go sprzedaj bo z niespodzianek możesz mieć krzywa laga,pęknięta tuleja do wymiany rozrząd.
Daj film jak chodzi po zagrzaniu bez ssania na wolnych obrotach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Kilka pytań, fotek do oceny
PostNapisane: 24 lis 2016, o 11:02 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 19 lis 2016, o 22:42
Posty: 21
Sprzęt: R6 2000r
Imie: Dawid
Lokalizacja: Radzionków
witam, fotka jeszcze ze wczoraj co do tego prowadzenia przewodów, linek - http://vlep.pl/obrazek/52vweb.jpg
a teraz właśnie sprawdzałem boxa z filtra powietrza i powiem ulżyło mi ;-) jest lekko naprawdę lekko gdzie nie gdzie tłustawy, filtr powietrza Długooo nie był wymieniany i w boxie troszke wybrałem tych takich małych śmieci z drzew. Tylko kurcze telefon mi się w domu ładował i nie zrobiłem foto jak ten filtr ma być wsadzony ;P ( znaczy się ten już tam nie idzie tylko nowy :-) ). Dzięki panowie, za podpowiedzi, odpowiedzi. PS wentylator już działa. Na allegro zamówiłem nową kostkę z pinami męska-żeńska 20pin do zrobienia na nowo tego połączenia z licznika tam dalej bo jest uszkodzona kostka wszystko lata jak szczotka w kiblu i jest dyskoteka


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

cron
Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1