Teraz jest 15 maja 2024, o 14:31

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: skrzynia biegow
PostNapisane: 15 maja 2015, o 12:24 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 cze 2011, o 20:22
Posty: 5411
Lokalizacja: ʍoʞɐɹʞ ________ Niepołomice
Sprzęt: RN23
Imie: MIŚ
Lokalizacja: MałoPOLSKA
pierwsze co to pomyślałem o wodziku
a potem o oleju

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: skrzynia biegow
PostNapisane: 15 maja 2015, o 17:09 
Offline
kursant

Dołączył(a): 12 sty 2015, o 17:00
Posty: 192
Sprzęt: r6
Imie: radek
Lokalizacja: Wielkopolska
E tam olej nawet jak by ktos nalał niewłasciwy to by gorzej wchodziły ale by wchodziły,a wodzik raczej nie bo wchodzi 1i2 wiec zostaja jeszcze 4 biegi do wbicia a jeden wodzik odpowiedzialny jest za dwa biegi. Chyba że masz na myśli wybierak biegów to raczej wszystkie by nie wchodziły.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: skrzynia biegow
PostNapisane: 15 maja 2015, o 17:56 
Offline
pochłaniacz winkli

Dołączył(a): 8 lis 2011, o 07:48
Posty: 686
Sprzęt: r6
Imie: robert
no wlasnie , wodzik takze odrzucilem , za swiezy sprzet raczej problem tkwi w wysprzegalniu . Z drugiej strony np takie Ducati evo zmienia biegi bez uzycia sprzegla , oczywiscie nie tylko w Ducati jest zastosowany system zmiany biegow bez wciskania klamki. :roll:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: skrzynia biegow
PostNapisane: 15 maja 2015, o 23:50 
Offline
mistrz toru

Dołączył(a): 15 lut 2012, o 21:02
Posty: 1030
Sprzęt: r1
Imie: Grzesiek
Lokalizacja: Śląskie
Są rzeczy na tym świecie które nie śniły się filozofom.Dzisiaj kolega opowiadał mi jak w swoim aucie zmieniał olej.No więc wlazł pod spód spuścił olej zakręcił,odmierzył tyle ile mówi instrukcja i nalał.
Na drugi dzień sprawdza poziom a tu cały bagnet aż do góry,grubo ponad maximum zaje... olejem.Co się stało?
Okazało się że wlazł pod auto i spuścił ale olej ze skrzyni a nie z silnika.
Jechał tylko blisko do pracy to auto przeżyło,za to wymiana trochę go kosztowała bo musiał znów kupić olej do silnika i do skrzyni.
:lol:
To że jeździłeś moto i było ok nic nie znaczy bo nie wiadomo co się od tego momentu działo.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: skrzynia biegow
PostNapisane: 16 maja 2015, o 05:19 
Offline
kursant

Dołączył(a): 12 sty 2015, o 17:00
Posty: 192
Sprzęt: r6
Imie: radek
Lokalizacja: Wielkopolska
nfs ten Twój kolega to jakiś ułomek spuszczając olej ze skrzyni powinien zauważy że olej jest czysty i ilośc nie ta co w silniku.Olej silnikowy jest przepracowany więc kolor od brunatnego do czarnego [zależy jaki silnik ]a o zapachu tez zupełnie innym.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: skrzynia biegow
PostNapisane: 16 maja 2015, o 05:56 
Offline
pochłaniacz winkli

Dołączył(a): 8 lis 2011, o 07:48
Posty: 686
Sprzęt: r6
Imie: robert
oooo tak !!!! kazdy mechanik powinien byc obdarzony wyostrzonym zmyslem wechu, a nawet smaku by np. nie pomylic olej z plynem hamulcowym :lol: :lol:
a tak powaznie to - mam lexusa i bagnet mozecie mi wierzyc jest kipsko czytelny i jesli ktos nie zna tematu , to po wyciegnieciu bagnetu moze uznac ze oleju wcale nie ma . Otoz ja, uwazajacy sie za "madrale" w tym temacie zaraz jak sprowadzilem ten samochod oczywiscie wymienilem olej. Leje ten nowy i leje dopiero kiedy wlalem 6l zaniepokoilem sie ze na bagnecie wciaz nie widze wyraznego poziomu. Oczywiscie przelalem ostro i musialem odessac nadmiar , tak ze takie rzeczy sie zdarzaja , gorzej jesli po spuszczeniu zapomni sie wlac olej , bo to takze bywa :krzeslo:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: skrzynia biegow
PostNapisane: 16 maja 2015, o 09:22 
Offline
kursant

Dołączył(a): 12 sty 2015, o 17:00
Posty: 192
Sprzęt: r6
Imie: radek
Lokalizacja: Wielkopolska
Nie przsadzaj ze wyostrzonym zmysłem wechu .ma miec każdy mechanior ,mówisz że masz doświadczenie w samochodówce to gwarantuje że z opaską na oczach po zapachu rozpoznasz olej przekładniowy nie wspomne że po spuszczeniu jest prawie czysty a z silnika przepracowany.Takie błedy się zdarzają ale uczniakom.h


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: skrzynia biegow
PostNapisane: 24 kwi 2016, o 17:31 
Offline

Dołączył(a): 19 kwi 2016, o 09:46
Posty: 2
Sprzęt: RN01
Imie: Kuba
Lokalizacja: BDG
Dzień dobry, czy udało się rozwiązać problem ze skrzynią biegów? Dziś w RN01 przydarzyło mi się to samo czyli 1 i 2 wchodzi a reszta nie... Olej zmieniałem ok. tygodnia temu, jeździłem motocyklem po zmianie i wszystko było w porządku, aż do dziś...Dodam jeszcze, że zakładałem sportowe sety, po założeniu wystąpił problem z biegami. Powróciłem do oryginalnych setów i nadal problem występuje. Nie sądzę, że podczas zmiany wodzika tego od stópki do skrzyni coś mogło się uszkodzić...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1