Teraz jest 15 maja 2024, o 11:13

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: skrzynia biegow
PostNapisane: 14 maja 2015, o 05:57 
Offline
pochłaniacz winkli

Dołączył(a): 8 lis 2011, o 07:48
Posty: 686
Sprzęt: r6
Imie: robert
Ostatnio znajomy kupil u mnie moto. co prawda inny typ niz temat tego forum, ale to bez znaczenia gdyz problem moze rowniez dotyczyc Yamahy. Otoz zadzwonil do mnie kilka dni temu z problemem polegajacym na tym ze po nagrzaniu nie wchodza mu wyzsze biegi niz 1 i 2 , gdy silnik jest jeszcze zimny wszystkie biegi wchodza . Oczywiscie przed sprzedaza , kilka tygodni temu jezdzilem tym motorem wielokrotnie nawet mialem zamiar go na sezon sobie zatrzymac , bez problemu wszystko dzialalo. Jaki sa wasze hipotezy na ten temat?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: skrzynia biegow
PostNapisane: 14 maja 2015, o 14:09 
Offline
kursant

Dołączył(a): 12 sty 2015, o 17:00
Posty: 192
Sprzęt: r6
Imie: radek
Lokalizacja: Wielkopolska
Według mnie to wina leży chyba bardziej po stronie sprzęgła niż po stronie skrzyni .


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: skrzynia biegow
PostNapisane: 14 maja 2015, o 14:19 
Offline
mistrz toru

Dołączył(a): 15 lut 2012, o 21:02
Posty: 1030
Sprzęt: r1
Imie: Grzesiek
Lokalizacja: Śląskie
Moze sobie klikal na zatrzymanym motocyklu az wyklikal.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: skrzynia biegow
PostNapisane: 14 maja 2015, o 14:57 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 cze 2011, o 20:22
Posty: 5411
Lokalizacja: ʍoʞɐɹʞ ________ Niepołomice
Sprzęt: RN23
Imie: MIŚ
Lokalizacja: MałoPOLSKA
ja sobie wymyśliłem teorie mega kosmiczną:
sprzedałem motor z uszkodzinym silnikiem po eksplozji kosza sprżegłowego. ten oto kosz uszkodził 2-3 zęby zębatki wału korbowego. Może ktoś naprawił ten silnik po mnie i sprzedał komuś jako igłe bo silnik miał raptem 17 tys km. Może jak się rozgrzeje układ to akurat ślizga za zębatkach tych dwóch ukruszonych :lol:
jest to oczywiście mega nierealne że ktoś zdobył by sie na takiego wała :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: skrzynia biegow
PostNapisane: 15 maja 2015, o 05:07 
Offline
pochłaniacz winkli

Dołączył(a): 8 lis 2011, o 07:48
Posty: 686
Sprzęt: r6
Imie: robert
w tym moto. wyciskanie sprzegla jest hydrauliczne , nie wystepuje mozliwosc regulacji , jedynie odpowietrzenia. Byc moze jest zapowietrzone ? Nie sadsze zeby facet szalal do tego stopnia by mechanicznie uszkodzic sprzeglo lub skrzynie , jedyna rzecz jaka robil ( mimo ze mu mowilem iz nie ma takiej potrzeby bo 500km wstecz wymienilem ) po zakupie to twierdzi ze wymienil w jakims zaprzyjaznionym zakladzie olej .Ja rowniez tuz po sprowadzeniu niepotrzebnie ten olej wymienialem ,poniewaz moto . przyszlo ze Stanow z przebiegiem 22tys.mil to akurat czas na wymiane i ktos tam , przed wywrotka go z cala pewnoscia wymienial co widac bylo po kolorze oleju i wygladzie filtra. Rozpisalem sie na ten temat bo nigdy wczesniej nie mialem tego typu nazwijmy to "reklamacji " Zwykle sprowadzam swieze moto. najdalej 2010r , a z reguly 12 -14 , gdzie usterki dotycza wygladu rzadko silnika , a jezeli juz to klopotu z iskara lub plynem chlodniczym , zwykly wycielk po dzwonie lub slizgu ,lub przytarte przewody.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: skrzynia biegow
PostNapisane: 15 maja 2015, o 05:37 
Offline
kursant

Dołączył(a): 12 sty 2015, o 17:00
Posty: 192
Sprzęt: r6
Imie: radek
Lokalizacja: Wielkopolska
No jak sprzegło hydrauliczne to tym bardziej bym dla mnie jest to element podejrzany który po nagrzaniu nie wysprzęgla.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: skrzynia biegow
PostNapisane: 15 maja 2015, o 08:28 
Offline
mistrz toru

Dołączył(a): 15 lut 2012, o 21:02
Posty: 1030
Sprzęt: r1
Imie: Grzesiek
Lokalizacja: Śląskie
Też słyszałem o takim przypadku że po wymianie oleju nagle pojawił się problem ze skrzynią.Do wymiany było ok a potem problem.Nie wiem jak się to skończyło bo to tacy mechanicy miglance więc co opowiadają to mi jednym uchem wpada a drugim wypada.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: skrzynia biegow
PostNapisane: 15 maja 2015, o 09:53 
Offline
pochłaniacz winkli

Dołączył(a): 8 lis 2011, o 07:48
Posty: 686
Sprzęt: r6
Imie: robert
doktorek1 napisał(a):
No jak sprzegło hydrauliczne to tym bardziej bym dla mnie jest to element podejrzany który po nagrzaniu nie wysprzęgla.


w tym wypadku hydraulika dotyczy tylko procesu wysprzeglania to znaczy silownik (pompa) znajduje sie w zbiorniczku nad klamka sprzegla, a wewnatrz silnika wysprzeglik do ktorego nie ma latwego dostepu , stad sadze ze zapowietrzenie wysprzeglika moze byc powodem tych problemow , ale nie mam pewnosci . Sama temperatura nie powinna miec wplywu , ale cholera wie , moze jednak jakis ma. zaczal bym jednak od odpowietrzenia ukladu bo to najprostsze i musi byc pewne .


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: skrzynia biegow
PostNapisane: 15 maja 2015, o 10:02 
Offline
pochłaniacz winkli

Dołączył(a): 8 lis 2011, o 07:48
Posty: 686
Sprzęt: r6
Imie: robert
nfs napisał(a):
Też słyszałem o takim przypadku że po wymianie oleju nagle pojawił się problem ze skrzynią.Do wymiany było ok a potem problem.Nie wiem jak się to skończyło bo to tacy mechanicy miglance więc co opowiadają to mi jednym uchem wpada a drugim wypada.


no wiesz :roll: :roll: nie zakladam ze ktos wlal niewlasciwy olej bo to bylby totalny brak profesjonalizmu i najglupszego mechanika o to nie posadzam . Z drugiej strony, niewlasciwy olej raczej wplynalby na halasliwosc pracy polaczony ze skroconym czasie eksploatacji, a raczej nie na sama zmiane biegow tuz po jego wlaniu. Uwazam ze Sama zmiana oleju , oczywiscie na wlasciwy, nigdy nie zaszkodzi chcby byla czestsz niz fabryka przewiduje , a moze nawet miec wrecz zbawienny wplyw na trwalosc podzespolow.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: skrzynia biegow
PostNapisane: 15 maja 2015, o 12:17 
Offline
kursant

Dołączył(a): 12 sty 2015, o 17:00
Posty: 192
Sprzęt: r6
Imie: radek
Lokalizacja: Wielkopolska
Parę przypadków miałem że po nagrzaniu się silnika wysprzęglik przepuszczał między sekcja a obudową i efekt nie wysprzęglone sprzegło i ni h..ja biegu nie wbijesz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1