Teraz jest 7 paź 2024, o 10:31

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Problem ze sprzegłęm
PostNapisane: 31 mar 2010, o 21:50 
Ja polecam sprawdzić linkę, prozaiczna sprawa i nikt się nie spodziewa, że może ona być źródłem problemu,a często bywa. Miałem kiedyś taki problem ze sprzęgło ślizgało i ciągnęło, wszyscy twierdzili, do wymiany tarcze i sprężyny, po przesmarowaniu linki wszystko wróciło do normy. Dodam jeszcze, że klamka chodziła lekko i płynnie.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Problem ze sprzegłęm
PostNapisane: 3 kwi 2010, o 11:49 
MACIEK napisał(a):
Ja polecam sprawdzić linkę, prozaiczna sprawa i nikt się nie spodziewa, że może ona być źródłem problemu,a często bywa. Miałem kiedyś taki problem ze sprzęgło ślizgało i ciągnęło, wszyscy twierdzili, do wymiany tarcze i sprężyny, po przesmarowaniu linki wszystko wróciło do normy. Dodam jeszcze, że klamka chodziła lekko i płynnie.

Smarowałem linkę w czasię zimowego spoczynku ale nic się nie poprawiło :(


Góra
  
 
 Tytuł: Problem ze sprzęgłem
PostNapisane: 5 kwi 2010, o 11:39 
Witam,
mam pewien problem, jak przypuszczam ze sprzęgłem w mojej R6 z 2000 roku, przy normalnej jeździe, tylko dokładnie nie pamiętam czy zmieniałem wtedy biegi, czy od tak... po prostu w pewnym momecie podczas jazdy motor wszedł na obroty i przestał jechać, tak jakbym zgubił wszystkie biegi. Skrzynia raczej jest w porzadku, bo biegi niby dobrze wskakują, przy włączonym silniku pokazuje prędkość na liczniku, ale biegi można bez najmniejszego problemu wbijać bez naciskania klamki sprzęgła. Jak odłączyłem czujnik przy sprzegle to nawet po jego naciśniecu prędkość na liczniku nie spadała, linka niby jest w porządku.
Jak uważacie, zapieczone sprzęgło, czy może trybik zdawczy w skrzyni? Miał ktoś coś takiego?


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Problem ze sprzegłęm
PostNapisane: 6 kwi 2010, o 07:31 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 lut 2010, o 15:01
Posty: 261
Lokalizacja: Chorzów
Sprzęt: ciekłe srebro ;)
Imie: Artur
wyjmowales ja do smarowania ? jesli nie, to ja bym sprobowal, demontaz linki to jakies 10min, po czym bedziesz mogl ja w rekach powyginac, sprawdzic i bedziesz pewien ze w pancerzu nigdzie sie nie zaciera


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Problem ze sprzegłęm
PostNapisane: 25 maja 2011, o 16:43 
Hej, wymienial ktos moze sprzeglo, mam pytanie?
Otoz ostatnio podriftowalem nieco noi sprzegielko zaczelo sie slizgac, praktycznie lapie na samej koncowce, moto nie ma duzego przebiegu ok.18 tys r6 2002 rok, czy musze wymieniac cale sprzeglo, czy jak wstawie nawe przekladki powinno byc ok??? Zaznaczam ze sprzeglo dostalo nieco podczas palenia gumy.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Problem ze sprzegłęm
PostNapisane: 25 maja 2011, o 18:39 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwi 2010, o 13:51
Posty: 1248
Lokalizacja: piwniczna
Sprzęt: r1
Imie: darek
nie przekladki,raczej tarcze kupuj,a najlepiej odrazu tarcze przekladki i sprezyny :) jesli przypaliles sprzeglo to odrazu olej zmieniaj rowniez!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Problem ze sprzegłęm
PostNapisane: 26 maja 2011, o 11:53 
Czyli jednym slowem cale sprzeglo musze wymienic? Plus olej i filtr. Myslisz ze ten przejezdzic na tym a na nastepny powymieniac? Czy sugerowalbys zeby to w tym sezonie ogarnac?


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Problem ze sprzegłęm
PostNapisane: 26 maja 2011, o 19:44 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwi 2010, o 13:51
Posty: 1248
Lokalizacja: piwniczna
Sprzęt: r1
Imie: darek
ja bym odrazu zmienial.a olej w szczegolnosci.po przypaleniu sprzegla zawsze jest do wyjebania


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Problem ze sprzegłęm
PostNapisane: 31 maja 2011, o 12:02 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 7 maja 2011, o 14:07
Posty: 39
Lokalizacja: Poznań
Sprzęt: YZF-R6
Imie: Błażej
Witam. Chciałbym się podłączyć do tematu sprzęgła, miałem objawy stukania na wolnych obrotach, w serwisie wymienili mi łańcuszek i napinacz rozrządu, problem nie ustał, byłem dzisiaj u innego mechanika, osłuchaliśmy wszystko dookoła i wyszło na to że jednak to sprzęgło, jak on stwierdził jakieś sprężynki.. biorąc pod uwagę to że jestem zielony jeśli chodzi o sprzęgła, a wujek google nie specjalnie mi pomógł, mam takie zapytanie czy idzie wymienić same sprężynki bo z tego co zrozumiałem od mechanika znajdują się one w jakiejś obudowie w skład której wchodzi kosz sprzęgła i jest to wszystko połączone na hartowanych nitach i raczej jest to nierozbieralne z uwagi na te nity.. :evil: proszę mnie poprawić jeśli źle coś napisałem i co z tym fantem zrobić, ewentualnie jakie koszta byłyby takiej wymiany, pacjentka to r6 08.. żeby było śmieszniej ostatnio byłem na przeglądzie w Yamasze.. oczywiście nic nie stwierdzili, a po dzisiejszej wizycie u innego mechanika, od razu koleś zauważył że coś mam nie tak kierownicą lub zawieszeniem, bo gdy ustawię ją na wprost to koło jest delikatnie w lewo, no i świeczki do wymiany, ciężko odpala i nierówno chodzi.. jak do jasnej anielki autoryzowany serwis mógł tego nie dostrzec.. a siano oczywiście wzieli.. :krzeslo: :evil:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Problem ze sprzegłęm
PostNapisane: 31 maja 2011, o 19:44 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwi 2010, o 13:51
Posty: 1248
Lokalizacja: piwniczna
Sprzęt: r1
Imie: darek
hehe mowilem ze cos ze sprzeglem bedziesz mial nie tak.sprezyny sa wymienialne,koszt kompletu to ok 50zl,ale on raczej mowil nie o tych co ja mysle.kosz sprzeglowy nowy kosztuje 1490zl i to on zazwyczaj daje w dupe


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1