Teraz jest 7 paź 2024, o 04:23

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Pęka rama:/
PostNapisane: 9 gru 2012, o 17:42 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sie 2011, o 14:46
Posty: 396
Sprzęt: RN09
Imie: Michał
Lokalizacja: Leśnica (obok Kędzie
jarzombek007 napisał(a):
Jakby tak była pęknięta podczas kupna, to przynajmniej nie miałbym problemu z zauważeniem miejsca pęknięcia :D Co do śladów składania czy rozkładania :) mogę się spytać poprzedniego właściciela. Jestem z nim cały czas w kontakcie. Chociaż teraz nie widzę sensu drążenia tematu co się stało. Trzeba naprawiać, a jak nie to wymienić i tyle.


Nic nie wymieniaj. Jeżeli dasz radę sam, to:
rozłóż motocykl, wyciągnij ramę i oddaj ją do specjalistycznego zakładu, który zajmuje się naprawą ram motocyklowych. Ja osobiście mam sprawdzony zakład, w którym sam naprawiałem ramę i zrobiono to profesjonalnie.
Po naprawieniu ramy włóż silnik i skasuj luzy na nakrętkach (są przykręcone w ramie), które są przy ośce wahacza i przy szpilkach silnika.
Niech jeszcze wypowie się ktoś inny, żeby ewentualnie Ci doradzić coś alternatywnego, ale wydaje mi się, że to będzie najlepsza i najtańsza forma naprawy.
Naprawa powinna Ci wyjść max 100 - 150 zł, jeżeli sam byś robił. Jeżeli zleciłbyś firmie, to mogłoby wyjść dużo, dużo drożej..


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Pęka rama:/
PostNapisane: 9 gru 2012, o 18:52 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 maja 2012, o 03:31
Posty: 364
Sprzęt: R1 2004
Imie: Paweł
Lokalizacja: Wałbrzych
Problem w tym, że nie mam warunków za bardzo do rozkładania motocykla na części pierwsze. Co do warsztatów, to niestety nie możecie mi za bardzo doradzić, bo mieszkam w UK. Chyba, że ktoś też tutaj mieszka i wie coś o takich zakładach. Niedługo może będę jechał do warsztatu, gdzie pracuje Polak i tam się mam nadzieję wszystkiego dowiem. Cieszyłbym się, jeżeli koszt naprawy byłby taki tani jak napisałeś :) Byłbym skłonny nawet oddać moto do warsztatu i niech oni sobie rozkładają co potrzebują :) Zobaczymy jaki będzie koszt naprawy w UK. Z tego co napisali mi na innym forum, to koszt będzie około 150 funtów. Ale tak jak napisałem wcześniej, poczekam i zobaczę co powie mechanik.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Pęka rama:/
PostNapisane: 9 gru 2012, o 19:30 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sie 2011, o 14:46
Posty: 396
Sprzęt: RN09
Imie: Michał
Lokalizacja: Leśnica (obok Kędzie
Widzisz, gdybyś mieszał w PL, blisko mnie, to zrobiłbym Ci to za darmo (musiałbyś tylko ramę dać do naprawy) :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1