Teraz jest 7 paź 2024, o 04:26

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Pęka rama:/
PostNapisane: 18 maja 2011, o 17:54 
Offline
pochłaniacz winkli
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 kwi 2011, o 18:01
Posty: 792
Sprzęt: beemwu
Imie: faker
Lokalizacja: OGL
sa specjalne warsztaty które naprawiaja takie rzeczy

_________________
Faker znowu nadaje


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Pęka rama:/
PostNapisane: 18 maja 2011, o 18:14 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwi 2010, o 13:51
Posty: 1248
Lokalizacja: piwniczna
Sprzęt: r1
Imie: darek
jesli to by byla glowka ramy to bym wymienil,ale jesli w innym miejscu, to spawac


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Pęka rama:/
PostNapisane: 18 maja 2011, o 19:48 
Offline
kursant

Dołączył(a): 31 sty 2010, o 10:56
Posty: 103
Lokalizacja: Ruda Śląska
Sprzęt: R6
Imie: Grzesiek
Mogę dać linka do takich firm na priv. jeśli ktoś w potrzebie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Pęka rama:/
PostNapisane: 17 lis 2012, o 03:02 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 maja 2012, o 03:31
Posty: 364
Sprzęt: R1 2004
Imie: Paweł
Lokalizacja: Wałbrzych
Odgrzeję trochę temat, ponieważ teraz również mam identyczny problem. Czy koledzy którzy mieli popękane ramy poradzili sobie z tym problemem i jeżeli tak to w jaki sposób? Nie wiem co mam robić teraz, bo mieszkam w UK a tutaj nie jest za tanio cokolwiek zrobić, dlatego szukam też w PL, bo może się okazać, że bardziej mi się to opłaci.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Pęka rama:/
PostNapisane: 17 lis 2012, o 04:30 
Offline
pochłaniacz winkli

Dołączył(a): 8 lis 2011, o 07:48
Posty: 686
Sprzęt: r6
Imie: robert
ramy w scigaczach sa lu. odlewami , ktore od wewnatrz maja konstrukcje kratownicy majacej na celu trzy zadania zwiekszenie sztywnosci , zmniejszenie cięzaru i zmniejszenie kosztow. Warstwa zewnętrzna , na ktorej widac to pęknięcie jest bardzo cienka i nie ma własciwie zadnego wpływu na wytrzymałosc ramy. stad nie przesądza o niczym widok tej rysy. Dopiero po demontazu moto. fachowiec oceni ,patrzeząc od wewnatrz, ile zeber jest peknietych i czy rama jeszcze nadaje sie do spawania czy juz tylko do wymiany. Przedwczesnie nie ma co wyrokowac bo to niemały wdatek, najtansza jaką znalazłem na ebay kosztuje 600$ wysyłka, cło w Polsce razem wyniesie 950 $


http://www.ebay.com/itm/OEM-Frame-for-1 ... c5&vxp=mtr


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Pęka rama:/
PostNapisane: 17 lis 2012, o 05:18 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 maja 2012, o 03:31
Posty: 364
Sprzęt: R1 2004
Imie: Paweł
Lokalizacja: Wałbrzych
No to trochę mnie pocieszyłeś :) Jest nadzieja, że to się dobrze skończy. W poniedziałek ma do mnie przyjechać gościu od którego kupiłem moto ( pracujemy w jednej firmie więc znamy się mniej więcej). Jak mu napisałem, że jest pęknięcie na ramie, to się zdziwił mocno. Zobaczymy co on powie jak przyjedzie i zobaczy. Co do kosztów ramy, to ja mieszkam w UK i tutaj koszt ramy to jakieś 300- 500 funtów. Jeżeli dostałbym ramę do 400 funtów i przekładał wszystko sam, to jeszcze w miarę by mi się to opłacało, ale jeżeli przekładkę zleciłbym jakiemuś warsztatowi, to wtedy koszta drastycznie rosną. Na razie skłaniam się ku opcji spawania, ale ni mi to osądzać czy to się da czy nie. Wcześniejszy post napisałem, ponieważ chciałem się dowiedzieć jak inni poradzili sobie z tym problemem. Chociaż tyle czasu minęło, że możliwe, że już mają inne sprzęty.
EDIT:
A czy mógłbyś mi pokazać przekrój takiej ramy jak to wygląda? Nie za bardzo rozumiem o jaką kratownicę chodzi i o jakie żebra.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Pęka rama:/
PostNapisane: 17 lis 2012, o 11:45 
Offline
pochłaniacz winkli

Dołączył(a): 8 lis 2011, o 07:48
Posty: 686
Sprzęt: r6
Imie: robert
rama w przekroju jest przestrzenna , stanowi swego rodzaju kształtownik z zebrami wzmacnjajacymi wewnatrz wspomiany kształtownik, stad posiada duza sztywnosc przy stosunkowo małym ciezarze. z tego taz bierze sie okrslenie "plastra miodu" dotyczace własnie wewnetrznej budowy ramy. Nie mam mozliwosci ci tego pokazac , musisz to sobie wyobrazic. Przypuszczam ze wydatek 500 funtow bedzie lepszym wyjsciem niz spawanie startej ramy, pozniejsze jej malowanie zwazywszy ze ani nikt nie pospawa jak fabryka, ani tez nie pomaluje . Oczywiscie pod warunkiem ze zakupiona rama nie jest powypadkowa :?: co jest trudne do oceny tylko ze zdjec.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Pęka rama:/
PostNapisane: 17 lis 2012, o 16:28 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 maja 2012, o 03:31
Posty: 364
Sprzęt: R1 2004
Imie: Paweł
Lokalizacja: Wałbrzych
Może ze zdjęć nie można wywnioskować czy rama jest powypadkowa czy nie, ale w UK można sprawdzić ramę po numerze. Z tego co widziałem, to wraz z ramą dostaje się numer rejestracyjny po którym również można sprawdzić przeszłość ( ewentualną wypadkowość itp.) Pod tym względem tutaj jest łatwiej coś kupić. Ja np. zanim kupiłem motor, wysłałem sms z numerem rejestracyjnym i uzyskałem informacje na temat moto ( wypadki, zadłużenie, czy jest kradziony itp.) Za trochę więcej kasy można uzyskać taki papier gdzie wszystko jest napisane na temat danego pojazdu. Co do ramy tak jak pisałem można sprawdzić czy jest powypadkowa, ale niestety nie mogę sprawdzić czy nie posiada takich pęknięć jak moja chociażby, bo na moim moto na pewno nie wzięło się to z wypadku, prędzej z nieumiejętnej jazdy poprzednich właścicieli. Co do tej konstrukcji ramy, to wydaje mi się, że chyba nie wszystkie jej elementy tak są wykonane. Pęknięcie powstało na ty chropowatym elemencie poniżej spawu, a z tego co czytałem to te elementy są odlewane i chyba pełne w środku. Mogę się mylić, ale to i tak chyba mało istotne. Wiem o co ci chodzi z tą budową :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Pęka rama:/
PostNapisane: 17 lis 2012, o 17:50 
Offline
pochłaniacz winkli

Dołączył(a): 8 lis 2011, o 07:48
Posty: 686
Sprzęt: r6
Imie: robert
jezeli rama na tym odcinku jest elementem pełnym z jej pospawaniem nie powinno byc zadnego roblemu .


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Pęka rama:/
PostNapisane: 19 lis 2012, o 15:39 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 maja 2012, o 03:31
Posty: 364
Sprzęt: R1 2004
Imie: Paweł
Lokalizacja: Wałbrzych
Żeby było wiadomo o jakie pęknięcie mi chodzi i jak to wygląda przesyłam jeszcze fotki. Trochę późno wrzucam, bo dzisiaj miałem okazję żeby w końcu coś porobić.

http://imageshack.us/photo/my-images/600/p1040261a.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/824/p1040259o.jpg/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 68 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1