Teraz jest 5 paź 2024, o 21:01

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 725 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 73  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Wszystko o oponach...
PostNapisane: 18 paź 2012, o 17:27 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 cze 2011, o 17:02
Posty: 34
Lokalizacja: W-wa
Sprzęt: R6 04
Imie: Marcin
Zjeździłem komplet Power Pure. Zachowanie na drodze jak i na torze bardzo stabilne. Szybko łapią temperaturę pracy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Wszystko o oponach...
PostNapisane: 26 lis 2012, o 23:48 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 wrz 2011, o 00:11
Posty: 119
Lokalizacja: Zambrów
Sprzęt: R6
Imie: Piotr
Okej, Pirelli Diablo Strada mają u mnie przelatane ok. 4 tysięcy km :) I fakt faktem, że nie są to opony do typowego sporta to mogę je z ręką na sercu polecić tym, którzy traktują swoją maszynkę jako pojazd do przemieszczania się i na wypady (co nie oznacza, że bez dzidowania się nie obejdzie). Wcześniej czytając opinię, że nie kleją się itp. itd. mogę śmiało powiedzieć, że oponka nie kleji się bardzo ładnie, trzeba ją troszeczkę nagrzać ( a nie kłaść na pierwszym zakręcie tylko po starcie). Jako, że nie jeżdżę bardzo szybko nie zdarzyło mi się jej mocno położyć co widać na oponie. Bieżnik wygląda nieźle. W nowym sezonie dam im teraz mocniej czadu, zobaczymy co będzie się działo :)


Załączniki:
IMG_20121126_233917.jpg
IMG_20121126_233917.jpg [ 101.01 KiB | Przeglądane 2145 razy ]
IMG_20121126_233835.jpg
IMG_20121126_233835.jpg [ 132.53 KiB | Przeglądane 2145 razy ]

_________________
Adrenalina!
Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Wszystko o oponach...
PostNapisane: 27 lis 2012, o 14:33 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 wrz 2011, o 14:09
Posty: 1895
Sprzęt: YZF-R6 RJ15
Imie: Marcin
Lokalizacja: Warszawa
Ale one są śmigane tylko po prostej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Wszystko o oponach...
PostNapisane: 27 lis 2012, o 17:21 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwi 2010, o 13:51
Posty: 1248
Lokalizacja: piwniczna
Sprzęt: r1
Imie: darek
wizualnie wygladaja na zajebiscie twarde,ja bym sie na tym bal polozyc,za to na deszczu pewnie jedne z najlepszych


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Wszystko o oponach...
PostNapisane: 27 lis 2012, o 17:42 
Offline
mistrz prostej

Dołączył(a): 9 mar 2011, o 23:53
Posty: 393
Sprzęt: R1 RN12
Imie: Sławek
Kumpel miał takie w cbr 1100 xx i powiem że dobrze się na nich kład. Sam bym się bał na nich mocno położyć bo wiadomo to są szosówki ale w tyle za nami nie zostawał.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Wszystko o oponach...
PostNapisane: 27 lis 2012, o 19:35 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 wrz 2011, o 00:11
Posty: 119
Lokalizacja: Zambrów
Sprzęt: R6
Imie: Piotr
marcinrednose napisał(a):
Ale one są śmigane tylko po prostej.


Przyznaje Ci rację, że w typowe mocno schodzenie na kolano nie miałem się czasu bawić, bo moto służyło mi głównie do śmigania na mazury ( często z plecaczkiem, wtedy przyznaje, że położenie moto w zakręt nie stanowiło problemu ) oraz do dojazdu do pracy ( tak ten sezon był niestety niezbyt udany jeżeli chodzi o ostre śmiganie). Od czasu do czasu zdarzyło mi się pośmigać na winklach przy dużej prędkości, to wtedy kładłem ile się dało, no ale sam jestem zdziwiony , że na tej oponce, aby było widać porządnie na ile się zeszło trzeba chyba przejechac na jej boku z ogromną ilość km. Koleżka, który do swojej hondziany założył metzelera m5 po naszym przejeździe na zakrętasach miał widoczne ślady zejścia, u mnie zaś nie (praktycznie ta sama prędkość w okolicach 160-170 km/h)... Co do twardości to przyznaje, po zdjęciu mojego starego kompletu (Avon tył ale nie pamietam jaki oraz battalax przód) czułem różnicę, że moto stało się "twardsze", ale jak dla mnie chwilowo starczają. W deszczu, hm, nie miałem wrażenia ślizgania się tyłka ani żadnej niepewności w prowadzeniu. Polecił mi je koleżka, który miał w swojej R6 2007 takie same, a to jest wariat ( nie ma go na forum ) - gdzieś mam fotkę jego oponki, która była zamknięta prawie do końca :twisted: W następnym roku planuję kilka wypadów na tor, więc oponki będą zmieniane na torowe (na których będę smigał cały czas :) ).

_________________
Adrenalina!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Wszystko o oponach...
PostNapisane: 28 lis 2012, o 09:40 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 wrz 2011, o 14:09
Posty: 1895
Sprzęt: YZF-R6 RJ15
Imie: Marcin
Lokalizacja: Warszawa
poprostu to są opony do śmigania po szosie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Wszystko o oponach...
PostNapisane: 28 lis 2012, o 19:23 
Offline
mistrz toru

Dołączył(a): 15 lut 2012, o 21:02
Posty: 1030
Sprzęt: r1
Imie: Grzesiek
Lokalizacja: Śląskie
darekR1 napisał(a):
wizualnie wygladaja na zajebiscie twarde,ja bym sie na tym bal polozyc,za to na deszczu pewnie jedne z najlepszych

Ma je 3 rok.Przebieg na nich prawie 22 tys. stan jeszcze elegancki do jazdy.
Zaleta to taka że nie mam płaskiego tyłu tylko obie opony są idealnie okrągłe nawet przy takim przebiegu.W gorące dni trzymanie dobre ale nie są to opony które dobrze trzymają jak się chce polecieć szybko po zjeździe.W deszczu bardzo przeciętne,w niskej temp. ok 7 stopni przy 150 skazówka mi strzelała na białych pasach z obrotościomierza,w zakręcie na złożonym moto tył odjechał bardzo mocno ale wrócił bez rzucania dupą,w takiej temp.i mokrym asfalcie każda zmiana pasa to duże ryzyko bo jak wpada się na białe opona momentalnie ucieka.W takich warunkach opona koszmarna.W piwnicy leżą mi nowe power pure ale chyba je sprzedam bo teraz już nie chce pół środków.
Na pilot 2ct wystarczy raz zejść dalej i już widać to na oponie a na tych to trzeba by chyba kontówką aby cos zobaczyc.
Opona dobra ale nie do sportowej jazdy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Wszystko o oponach...
PostNapisane: 28 lis 2012, o 20:44 
Offline
mistrz toru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 wrz 2011, o 14:09
Posty: 1895
Sprzęt: YZF-R6 RJ15
Imie: Marcin
Lokalizacja: Warszawa
Michelin Pilot Power 2CT na drodze super, na torze 2 gleby przy temp ok 20 i 15 stopni na dworze.
Przy 30 stopniach na torze bardzo dobrze.

Pewnie te gleby to i wina braku umiejętności, ale więcej nie zdecydował bym sie brać 2CT na tor.

The Gun, opony torowe na droge to wg mnie nienajlepszy pomysł. One starczają na bardzo krótko.
Nowe Micheliny PP 2CT to ok 1000 zł.
Torówek zjedziesz ze 3 komplety po 350 zł.
Przelicz i zobacz czy się opłaca.
Zresztą jak dużo śmigasz po prostej (na drodze tylko tak się jeździ) todrogowe opony są bardziej stabilne bo maja większą powierzchnię styku.

U-kształt opony drogowej
V- kształt opony torowej


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Wszystko o oponach...
PostNapisane: 29 lis 2012, o 00:50 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 wrz 2011, o 00:11
Posty: 119
Lokalizacja: Zambrów
Sprzęt: R6
Imie: Piotr
Hmm no skoro tak mówisz to może te piloty założę, przekonałeś mnie do tego :)

_________________
Adrenalina!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 725 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 73  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1