Teraz jest 7 maja 2024, o 19:39

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Plak nabłyszczający a lakier
PostNapisane: 6 maja 2011, o 14:46 
PLAK !! na lakier, kolego to nawet nigdy by mi do głowy nie przyszlo hehehe, wosk, gabeczka i szmateczka = lustro:)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Plak nabłyszczający a lakier
PostNapisane: 7 maja 2011, o 17:27 
Plak dobrze czyści felgi ze smarów :twisted:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Plak nabłyszczający a lakier
PostNapisane: 8 maja 2011, o 12:03 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sty 2010, o 18:02
Posty: 217
Lokalizacja: małopolskie
Sprzęt: R6 RJ09
Imie: Mateusz
zapomniałem dodać że wszystko ma swoje miejsce, plak-elementy plastikowe, ciemne:wypełnienia, nakładki itp, balsamy woski do owiewek i zbiornika, ale koniec już, wystarczy tego lizania. ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Plak nabłyszczający a lakier
PostNapisane: 12 sty 2012, o 08:43 
co do czyszczenia łańcucha co 3 tys km to sie nie zgodze.za rzadko. ja czyszcze co 300km. a smaruje gdy widze ze smar mi zszedl.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Plak nabłyszczający a lakier
PostNapisane: 13 sty 2012, o 00:09 
W sumie jeśli chodzi o czyszczenie owiewek i ich nabłyszczanie to mogę się wypowiedzieć trochę na ten temat :) W mojej postanowiłem najpierw zacząć od typowej polerki samochodowej - czyli pasta Farecla 3G. Robione oczywiście na mokro i za pomocą wiertarki z gąbką polerską (białą). Po polerowaniu postanowiłem nałożyć politurę. Kupiłem chemie o nazwie Autoformuła Politura samochodowa czy coś w tym stylu. Mechanicznie wraz z drugą, twardszą gąbką nałożyłem na wypolerowany element - efekt? Znakomity! Felgi robiłem rak samo, jednak przed polerowaniem usunąłem pozostałości po smarze zwykłym szamponem samochodowym z ciepłą wodą - schodziło bez problemu.

Plastikowe owiewki polerowałem a także nakładałem politurę, także nic się z lakierem nie działo, jednak jeśli robisz to mechanicznie (dzięki czemu efekt je znacznie lepszy niż ręcznie) to musisz uważać na odpowiedni docisk (szczególnie na krawędziach), a także na obroty i nagrzewanie się plastiku pod wpływem "tarcia". Efekt ręczny tez jest jako tako widoczny, jednak tak jak wspomniałem - mechanicznie to po prostu bajka ;) Na swojej stronie w najbliższym czasie postaram się dokładnie opisać co i jak. Koszt polerki wyniósł coś koło 100 zł z materiałami, jednak starczyło na wypolerowanie całego motocykla + dwóch samochodów i jeszcze zostało.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Plak nabłyszczający a lakier
PostNapisane: 26 lut 2012, o 17:29 
Offline

Dołączył(a): 20 lut 2012, o 16:33
Posty: 4
Sprzęt: R6
Imie: kuba
Plastiki plastikami, ale nie wie ktoś czym można przejechać kanape która ma troszkę przebarwień od białego kombinezonu aby odzyskała kolor? Patrzyłem na jakąś chemię do tapicerki skórzanej czy coś takiego z tym że nie jestem pewien czy pomoże.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Plak nabłyszczający a lakier
PostNapisane: 28 mar 2012, o 21:19 
Offline
pochłaniacz winkli

Dołączył(a): 6 gru 2011, o 23:13
Posty: 686
Sprzęt: R1 2012
Imie: Dawid
Lokalizacja: WBK
Polecam środki do tapicerki KENOTEK - bardzo dobre efekty, kupiłem już 3raz ten sam produkt także chyba nie jest to szajs;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1