Teraz jest 8 maja 2024, o 02:17

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Plak nabłyszczający a lakier
PostNapisane: 22 sty 2011, o 21:40 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 23 paź 2010, o 20:28
Posty: 98
Lokalizacja: Gdańsk
Sprzęt: RN22
Imie: _____
Lokalizacja: Gdańsk
Witajcie. Mam pytanko. Czy Plak nabłyszczający do kokpitów puszek niszczy lakier? Dzisiaj nudziło mi się i wyczyściłem tylną felgę ze smaru właśnie ww. plakiem. Smar z felgi puścił mi pięknie więc postanowiłem wyczyścic jeszcze kilka innych rzeczy. Nie wiem co mnie natchnęło, żeby wyczyścić owiewki i bak tym preparatem :D . Efekt jest powalający ale chyba tylko do pierwszego wyjazdu :D . Teraz się zastanawiam czy Plak nie zniszczy mi lakieru... podpowiedzcie proszę ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Plak nabłyszczający a lakier
PostNapisane: 23 sty 2011, o 01:13 
Offline
świeżak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sty 2010, o 01:45
Posty: 32
Lokalizacja: Brodnica
Sprzęt: R6 05r
Imie: Darek
Bardzo często stosuję preparaty nabłyszczające i nie zauważyłem defektu na lakierze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Plak nabłyszczający a lakier
PostNapisane: 23 sty 2011, o 09:45 
nie wiem czy to szkodzi na lakier
wiem ze jak chcesz miec piekny lakier to jest masa innych pewnych preparatow jak woski balsamy i mleczka specjalnie do tego przeznaczone i tego na twoim miejscu bym uzywal
ja uzywam takie preparaty i nic sie nie dzieje wrecz przeciwnie poprawia to zywotnosc lakieru


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Plak nabłyszczający a lakier
PostNapisane: 1 mar 2011, o 21:08 
Ja uzywam tylko preparatow w sprayu (plak, sheen) od lat, a nie mleczek czy past z tego powodu, ze spreye daja swietny efekt z mniejszym nakladzie pracy i bez bialych pozostalosci na laczeniach i wzdluz naklejek.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Plak nabłyszczający a lakier
PostNapisane: 2 mar 2011, o 18:51 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 mar 2010, o 23:11
Posty: 189
Sprzęt: r1
Imie: Jacek
uzywal ktos tego; ???
http://moto.allegro.pl/srodek-do-czyszczenia-castrol-bike-polish-300ml-i1473450561.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Plak nabłyszczający a lakier
PostNapisane: 2 mar 2011, o 18:59 
Offline
przyszły mistrz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lip 2010, o 21:26
Posty: 990
Lokalizacja: TBG
Sprzęt: R1 RN02
Imie: Rafał
nie ma jak ciepla woda + ludwik+ gombeczka ----> bezinwazyjna chemia
spłukanie
i na koniec turtle wax ICE http://allegro.pl/turtle-wax-ice-syntetyczny-wosk-w-plynie-i1478625373.html

_________________
Regulamin pkt 16 ZA NIE STOSOWANIE SIE NOWYCH USEROW DO TEGO OD 2012 DAJE BANA NA TYDZIEN I OSTRZEZENIE


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Plak nabłyszczający a lakier
PostNapisane: 3 mar 2011, o 09:27 
jesli chodzi o mycie to sie zgodze ze najlepiej ciepla woda gabeczka mieciutka i ludwik wytrzec do sucha a pozniej uzywam: http://moto.allegro.pl/car-balsam-macbr ... 49749.html

dlaczego to??gadalem z niejednym sprzedawca i lakiernikami wszyscy zgodnie stwierdzili ze to najlepszy balsam do lakierow. oczywiscie z tych w rozsadnej cenie:D


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Plak nabłyszczający a lakier
PostNapisane: 10 mar 2011, o 02:30 
lakissier napisał(a):
Witajcie. Mam pytanko. Czy Plak nabłyszczający do kokpitów puszek niszczy lakier? Dzisiaj nudziło mi się i wyczyściłem tylną felgę ze smaru właśnie ww. plakiem. Smar z felgi puścił mi pięknie więc postanowiłem wyczyścic jeszcze kilka innych rzeczy. Nie wiem co mnie natchnęło, żeby wyczyścić owiewki i bak tym preparatem :D . Efekt jest powalający ale chyba tylko do pierwszego wyjazdu :D . Teraz się zastanawiam czy Plak nie zniszczy mi lakieru... podpowiedzcie proszę ;)

Jeżeli wypryskałeś wszystko plakiem do kokpitu samochodowego to chyba wrócisz oblepiony brudem o ile mi wiadomo to taki plak jest tłusty, nigdy nie wpadł bym na pomysł żeby nim pryskać owiewki, ew. karosierie w aucie. Co do nietypowych zastosowań to w aucie czasem boki opon pryskam aby były czarne i wyglądały świeżo. Co do tego czy plak może zniszczyć lakier to raczej nie ma takiego zagrożenia. musi być obojętny jeżeli można go stosować na desce w aucie tym bardziej, że musi być obojętny dla ludzi w aucie.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Plak nabłyszczający a lakier
PostNapisane: 11 mar 2011, o 22:34 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 23 paź 2010, o 20:28
Posty: 98
Lokalizacja: Gdańsk
Sprzęt: RN22
Imie: _____
Lokalizacja: Gdańsk
Zgadza się. Plak niesamowicie przyciąga kurz i wszelakie pyłki. Efekt jest do pierwszych kilometrów a później jeszcze gorzej niż było pierwotnie. Wszystkie sztuczne tworzywa np. styropian strasznie się elektryzują :) . Jak klęczałem na styropianie przy wymianie plynu hamulowego to wszystkie drobinki styropianu się elektryzowały do owiewek :P . Teraz zastosowałem Castrol Polish Bike w sprayu i ogólnie polecam - efekt wizualny jak po Plaku i nie ma problemu z "przyciąganiem kurzu" ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Plak nabłyszczający a lakier
PostNapisane: 6 maja 2011, o 11:03 
Offline
kursant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sty 2010, o 18:02
Posty: 217
Lokalizacja: małopolskie
Sprzęt: R6 RJ09
Imie: Mateusz
Solidnie to się najlepiej czyści w weekendy ;) sobota, najpierw smar z felgi, zadupka, wahacza delikatnym detergentem, alkoholem, ewentualnie mycie łańcucha naftą (co 3tyś km) potem zasadnicze mycie (karcher-delikatnie!!! broń boże Turbo dyszą, lub wąż, miska, piana aktywna-myjąca lub szampon bez wosku, szczotki i gąbka) a w niedzielę do południa balsam/wosk i plak. W międzyczasie (kiedy ustrojstwa "działają") smarowanie łańcucha obowiązkowo! Oczywiście potem kolejny etap, szmata do łapy i polerowanie/wycieranie całego motocykla by nie lepiło się jak smoła, głownie po plaku, odtłuszczanie ewentualnego "zapsikania" tarcz ham. no i z daleka od smarowania, nabłyszczania opon!!! Płyn do mycia szyb--> szybka, lusterka, chromy (szczęście że ich mało-mam twardą wodę-plamy) Na koniec.. JAZDA co by sobie nie pomylić że motor ma zapierd*** a nie błyszczeć ciągle ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1