Teraz jest 28 wrz 2024, o 16:26

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Blaszki do ustawienia luzu zaworowego
PostNapisane: 8 mar 2012, o 11:01 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sie 2011, o 14:46
Posty: 396
Sprzęt: RN09
Imie: Michał
Lokalizacja: Leśnica (obok Kędzie
pies napisał(a):
pojecie "faza" dotyczy momentu w korym wszystkie zawory na danym cylindrze sa w przyporze. Natomiast zuzycie krzywek wałka rozrzadu bedzie miało wpływ na skok zaworu, bo mimo ze ustawisz własciwy luz , to mimośród krzywki bedzie niższy i zawory beda sie mniej otwierały w czasie pracy. Jaki to bedzie miało wpływ na prace sil. ? mam nadzieje ze juz sam potrafisz to sobie wyobrazic. :roll:

jesli chodzi o pastylki regulacyjne,to trzymanie rownolwgłosci ich płaszczyzn jest absolutna koniecznoscia !!! dlatego nie polecam recznego docieranania papierem sciernym, a szlifowanie na szlifiece magnetycznej. Nierownoległosc prowadzi do znacznie szybszego zużywania sie prowadnicy zaworowej , poniewaz krzywo zeszlifowana pastylka bedzie kierowac siłe nacisku na zawor nieosiowo.


Rozumiem. Z nierównością płytki zaworowej dokładnie tak samo przypuszczałem.

A jeżeli przy regulacji luzu zaworowego uwzględnie zużycie krzywkek, to luz będzie prawidłowy?
Myślałem, że nie bez powodu krzywka ma wyprofilowanie na krawędzi i po jego starciu może zmienić się czas otwarcia/zamknięcia zaworu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Blaszki do ustawienia luzu zaworowego
PostNapisane: 8 mar 2012, o 12:11 
Offline
pochłaniacz winkli

Dołączył(a): 8 lis 2011, o 07:48
Posty: 686
Sprzęt: r6
Imie: robert
oczywiscie ze wraz ze skróceniem skoku zmieni sie czas otwarcia. Teoretycznie wałek rozrzadu mozna przeszlifowac w niewielkim zakresie, ale czy jakies prywatne zakłady szlifierskie to jeszcze robią ? nie mam pojecia, musisz net przeszukac w tym temacie. Ja na ogół ,jesli krzywki były naruszone wymieniałem wałek na nowy. W twoim przypadku nie sadze zeby moto. o przebiegu 30 tys.km wymagało szlifowania, badz wymiany wałka rozrzadu ? :shock: To trwały element sil. jesli stosowane sa dobre oleje i regularnie na czas wymieniane, to do konca zycie moto. powinien chodzic . Predzej układ tłokowo-krbowy padnie niz wałek rozrzadu zuzyje.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Blaszki do ustawienia luzu zaworowego
PostNapisane: 8 mar 2012, o 13:24 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sie 2011, o 14:46
Posty: 396
Sprzęt: RN09
Imie: Michał
Lokalizacja: Leśnica (obok Kędzie
Pytania są z czystej ciekawości :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1