Teraz jest 28 cze 2024, o 04:02

napedMotocyklowy.pl napedMotocyklowy.pl





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Blaszki do ustawienia luzu zaworowego
PostNapisane: 5 mar 2012, o 21:46 
Offline
pochłaniacz winkli

Dołączył(a): 8 lis 2011, o 07:48
Posty: 686
Sprzęt: r6
Imie: robert
podgruszecki napisał(a):
Co moze sie stac, jak przesadze?
Bo mi wydaje się, że płytka ewentualnie może się uklepać, a więc zmniejszy swój rozmiar - a jak wcześniej napisałem, w naszych maszynach luz zaworowy się zmniejsza, więc nawet gdy się uklepie o powiedzmy 0,01 czy nawet 0,03 mm, to wyjdzie na dobre.


przeciez napisałem zebys szlifował ze strony przeciwnej do tej , ktora styka sie z wałkiem rozrządu . jesli zaczniesz szlifowac z niewłasciwej strony wowczas zetrzesz warstwe utwardzona i płytka bardzo szybko zostanie przez twarda bieznie wałka starta . Poza tym, płytka sie nie "uklepuje", uklepuje sie gniazdo i faza na zaworach, płytka co najwyzej sie sciera w bardzo małym zakresie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Blaszki do ustawienia luzu zaworowego
PostNapisane: 5 mar 2012, o 22:04 
Offline
pochłaniacz winkli

Dołączył(a): 8 lis 2011, o 07:48
Posty: 686
Sprzęt: r6
Imie: robert
RafalTBG napisał(a):
nie co inne pytanie. Czy po szlifowaniu (lekka docierka) zaworów (pastą) jak bardzo mogą się zmienić luzy zaworowe


czy mam rozumiec ze nie szlifowałes zaworów , ani nie frezowałes gniazd, tylko od razu pasta docierałes zawory z gniazdami ? jesli tak, to powinienes zwrócic uwage na szerokosc fazy dotarcia, jesli jest ponad 2,5 mm. wówczas gniazdo trzeba frezem przybrac , ale tak by sciezka styku była na srodku sfazowania zaworu. Zwykle zawory sie szlifuje , gniazda frezuje i dociera te dwie rzeczy do siebie. Jesli jednak postanowiłes jedynie ograniczyc sie do lekkiego przetarcia pasta, to nie sadzę zeby luzy uległy drastycznej zmianie, niemniej nalezłoby po montazu sprawdzic luzy zaworowe koniecznie. Mysle ze wiesz czym grozi za mały luz?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Blaszki do ustawienia luzu zaworowego
PostNapisane: 5 mar 2012, o 22:23 
Offline
pochłaniacz winkli

Dołączył(a): 8 lis 2011, o 07:48
Posty: 686
Sprzęt: r6
Imie: robert
Załącznik:
zawo.jpg
zawo.jpg [ 370.94 KiB | Przeglądane 1444 razy ]


faza na grzybku jest nieco głebiej niz powierzchnia grzybka , stad gdy bez oszlifowania zaworu na spec. szlifierce od razu go docierasz, to podcięcie fazki uniemozliwia "opuszczanie" sie zaworu co w konsekwencji prowadzi do rozszczelnienia styku. Przyznam ze raczej powinienes unikac tego i pozostawic wszystko jak jest jesli układ zachowuje szczelnosc.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Blaszki do ustawienia luzu zaworowego
PostNapisane: 5 mar 2012, o 23:26 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sie 2011, o 14:46
Posty: 396
Sprzęt: RN09
Imie: Michał
Lokalizacja: Leśnica (obok Kędzie
pies napisał(a):
podgruszecki napisał(a):
Co moze sie stac, jak przesadze?
Bo mi wydaje się, że płytka ewentualnie może się uklepać, a więc zmniejszy swój rozmiar - a jak wcześniej napisałem, w naszych maszynach luz zaworowy się zmniejsza, więc nawet gdy się uklepie o powiedzmy 0,01 czy nawet 0,03 mm, to wyjdzie na dobre.


przeciez napisałem zebys szlifował ze strony przeciwnej do tej , ktora styka sie z wałkiem rozrządu . jesli zaczniesz szlifowac z niewłasciwej strony wowczas zetrzesz warstwe utwardzona i płytka bardzo szybko zostanie przez twarda bieznie wałka starta . Poza tym, płytka sie nie "uklepuje", uklepuje sie gniazdo i faza na zaworach, płytka co najwyzej sie sciera w bardzo małym zakresie.


A ja napisałem, że płytka nie ma bezpośredniego kontaktu z krzywką wałka, bo jest pod szklanką, więc nie działa na nią siła tarcia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Blaszki do ustawienia luzu zaworowego
PostNapisane: 6 mar 2012, o 06:44 
Offline
pochłaniacz winkli

Dołączył(a): 8 lis 2011, o 07:48
Posty: 686
Sprzęt: r6
Imie: robert
rzeczywiscie , nieprecyzyjnie sie wyraziłem, tu pastylka jest pomiedzy zaworem , a szklanka . Jesli nie widac na niej wyraznego sladu wybitego trzonkiem zaworu to nie ma potrzeby szlifowac, jezeli jest , to w małym zakresie mozna ja zabielic.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Blaszki do ustawienia luzu zaworowego
PostNapisane: 6 mar 2012, o 22:12 
Offline
przyszły mistrz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lip 2010, o 21:26
Posty: 990
Lokalizacja: TBG
Sprzęt: R1 RN02
Imie: Rafał
wiem o co chodzi ;] wielkie dzięki :D

_________________
Regulamin pkt 16 ZA NIE STOSOWANIE SIE NOWYCH USEROW DO TEGO OD 2012 DAJE BANA NA TYDZIEN I OSTRZEZENIE


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Blaszki do ustawienia luzu zaworowego
PostNapisane: 7 mar 2012, o 12:25 
Offline
świeżak

Dołączył(a): 2 sty 2012, o 14:26
Posty: 22
Sprzęt: rn01
Imie: leon
po mojemu płytka szifowana sie nieuklepie, a pęknie. Docieranie gniazd nie powinno mieć znacznego wpływu na luz zaworowy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Blaszki do ustawienia luzu zaworowego
PostNapisane: 7 mar 2012, o 12:28 
Offline
pochłaniacz winkli

Dołączył(a): 8 lis 2011, o 07:48
Posty: 686
Sprzęt: r6
Imie: robert
nie kompromituj sie :roll:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Blaszki do ustawienia luzu zaworowego
PostNapisane: 7 mar 2012, o 23:58 
Offline
mistrz prostej
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sie 2011, o 14:46
Posty: 396
Sprzęt: RN09
Imie: Michał
Lokalizacja: Leśnica (obok Kędzie
robson, docieranie gniaz?
Chodzi Ci o szklanki? Jeżeli tak, to ma taki sam wplyw, jak wytarcie na plytkach zaworowych (jezeli są nad szklankami), czyli dosyć spory.
Ale trzeba też brać pod uwagę, że luz zaworowy się zwiększa, poprzez wytarcie krzywek (ale to ma wpływ nie tylko na sam luz zaworowy, ale na ogólną pracę zaworów - fazę (o ile się nie mylę) - tutaj musiałby wypowiedzieć się ktoś bardziej kompetentny :))

Co do płytek - dobrze kombinujesz, prędzej taka płytka by pękła, lecz nie ma takiej możliwości, bo po pierwsze: do otwarcia zaworu nie potrzebna jest duża siła, po 2: płytka i z góry (szklanka) i z dołu (zawór) teoretycznie przylega idealnie, więc nie ma takiej opcji. Nawet jakbyś zeszlifował i górną powierzchnię i dolną, i boki :P

Zastanawia mnie też fakt, czy nierówno wyszlifowana płytka zaworowa może mieć wpływ na fazę pracy zaworu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: Blaszki do ustawienia luzu zaworowego
PostNapisane: 8 mar 2012, o 07:47 
Offline
pochłaniacz winkli

Dołączył(a): 8 lis 2011, o 07:48
Posty: 686
Sprzęt: r6
Imie: robert
pojecie "faza" dotyczy momentu w korym wszystkie zawory na danym cylindrze sa w przyporze. Natomiast zuzycie krzywek wałka rozrzadu bedzie miało wpływ na skok zaworu, bo mimo ze ustawisz własciwy luz , to mimośród krzywki bedzie niższy i zawory beda sie mniej otwierały w czasie pracy. Jaki to bedzie miało wpływ na prace sil. ? mam nadzieje ze juz sam potrafisz to sobie wyobrazic. :roll:

jesli chodzi o pastylki regulacyjne,to trzymanie rownolwgłosci ich płaszczyzn jest absolutna koniecznoscia !!! dlatego nie polecam recznego docieranania papierem sciernym, a szlifowanie na szlifiece magnetycznej. Nierownoległosc prowadzi do znacznie szybszego zużywania sie prowadnicy zaworowej , poniewaz krzywo zeszlifowana pastylka bedzie kierowac siłe nacisku na zawor nieosiowo.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

cron
Theme designed by stylerbb.net © 2008
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group sem pozycjonowanie seo
Linki partnerskie:
gsx-r forum Motul 5100 Zestawy napędowe zestaw napędowy opony motocyklowe Zębatki sunstar


Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO
Strefa czasowa: UTC + 1